
Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства
докладніше
Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков
докладніше
Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”
докладніше
У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"
докладніше
Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков
докладніше
На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ
докладніше
Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”
докладніше
Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков
докладніше
Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей
докладніше
Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ
докладніше
Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"
докладніше
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»
докладніше
Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков
докладнішеЗвернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди дня прийняття Конституції Пилипа Орлика

У цей день, 311 років тому, гетьманом Пилипом Орликом були ухвалені “Пакти й Конституції законів і вольностей Війська Запорозького”. Згодом цей документ увійде в історію як Конституція Пилипа Орлика.
Попри те, що сучасний Основний Закон України відрізняється від Конституції Пилипа Орлика, у них є одна спільна риса - обидва документи засвідчують потребу суспільства жити за законом. Адже дотримання прав та свобод людини є гарантією для розвитку суспільства.
Ухвалення Конституції Пилипа Орлика ознаменувало встановлення правових основ у той період. У документі були закладені ідеї розподілу влади на законодавчу, виконавчу і судову, окреслювалися повноваження гетьмана та формувалися принципи для побудови держави.
І хоча ідеали, закладені в Конституції Пилипа Орлика, не були в повному обсязі реалізовані на практиці, вона стала надважливим політичним актом для майбутнього української Держави. Адже саме вона дала імпульс формуванню української політичної правової свідомості та стала яскравим свідченням політичної волі для державотворчої діяльності.