Новини

18 вересня 2021, 07:25

Голова Верховної Ради: У питанні деолігархізації важлива не лише назва закону, а й підходи

докладніше
17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
10 березня 2021, 17:35

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Меморандум стратегічного партнерства між Верховною Радою України і Конгресом США посилить міжпарламентську співпрацю та дружні відносини обох країн, - віцеспікерка Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк ініціює підготовку Меморандуму стратегічного партнерства між Верховною Радою і Конгресом США. Про це вона заявила під час виступу на Київському Безпековому Форумі «12 пунктів стратегічного партнерства США та України».

На її переконання, статусу виключно стратегічних мають набути та носити відносини України зі Сполученими Штатами Америки. Вона відзначила, що 2021 рік - рік 30-ї річниці Незалежності України, проголошеної у Верховній Раді, а також встановлення дипломатичних відносин між Україною та США.

«Тому було б глибоко символічним, щоб 2021-й став роком активної реалізації нашого стратегічного партнерства, зокрема, міжпарламентського. І сьогодні, з нагоди 30-річчя Незалежності України та українсько-американських відносин, я хочу ініціювати підготовку Меморандуму стратегічного партнерства між Верховною Радою і Конгресом США», - зазначила Олена Кондратюк.

На її переконання, такий документ посилить підписаний 15 червня 2017 року у Вашингтоні Меморандум про співробітництво між найвищими законодавчими органами України та США, надасть нового подиху і окреслить реальні кроки міжпарламентської взаємодії.

На думку віцеспікерки, Верховна Рада цього скликання здатна зробити дуже серйозні кроки у системній розбудові українсько-американської міжпарламентської взаємодії, яка може стати прикладом для всієї системи українсько-американських двосторонніх відносин.

«Верховна Рада і Конгрес США мають відігравати ключову роль у справі протидії російському агресору, реалізації ефективної і жорсткої санкційної політики аж до повного звільнення української землі від окупантів, включно з Кримом і частиною Донецької і Луганської областей. У наданні Україні вже найближчим часом реального Плану дій для членства в НАТО», - переконана Олена Кондратюк.

За словами Заступниці Голови Верховної Ради, дуже важливою є консолідація і синхронізація спільних зусиль з метою імплементації та розширення санкцій проти Російської Федерації та підтримки суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.

«Це також забезпечення максимального врахування інтересів України в процесі узгодження обома палатами Конгресу кошторису та напрямів допомоги Україні. Спільна протидія спорудженню російського газопроводу “Північний потік - 2” та ухвалення законодавства про запровадження цільових санкцій проти компаній, що беруть участь у реалізації цього геополітичного, а не економічного проекту», - уточнила Олена Кондратюк.

Користуючись нагодою, Заступниця Голови Верховної Ради також подякувала американським партнерам за послідовну підтримку на шляху утвердження незалежності України, розбудови демократії та антикорупційних органів, формування громадянського суспільства.


Вона висловила окрему вдячність від імені Парламенту й керівництва Верховної Ради за спільну успішну реалізацію програм і проектів USAID РАДА, спрямованих на втілення парламентської реформи.

Насамкінець Олена Кондратюк закликала українську владу врахувати підготовлений Київським Безпековим Форумом програмний документ «12 пунктів стратегічного партнерства США та України», який з української сторони, крім неї, підписали відомі державні діячі, політики, дипломати, народні депутати з фракцій: ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ», ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ», Політичної Партії «ГОЛОС» і Політичної Партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».

Як відомо, спеціальне засідання Київського Безпекового форуму проходить 10 березня у столиці України. Організатор заходу: Фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».