Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
24 вересня 2020, 14:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Для українських жінок настав момент не тільки брати участь у виборах, але й боротися за можливість приймати рішення, - Олена Кондратюк

 

 

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк переконана, що гендерні квоти на виборах дозволять привнести нову якість політики в життя громад, а жінки отримають більше можливостей впливати на їх розвиток. Про це вона заявила під час робочої поїздки Львівщиною.

 

За словами Олени Кондратюк, квоти у 40% на осіб однієї статі у виборчих списках – це новизна Виборчого кодексу. «Це ті квоти, за які я дуже сильно агітувала і переживала. Вони будуть апробовані на місцевих виборах, а згодом і на парламентських. Я дуже сподіваюся, що якісне оновлення політичних партій на різних рівнях буде відбуватися за рахунок того, що вони нарешті звернуть увагу на найбільш активних своїх членів - на жінок. Їх залучення дозволить привнести нову якість політики в життя громад», - наголосила вона.

 

За словами Заступниці Голови Верховної Ради України, українські жінки, які йдуть у політику, не бояться брати на себе відповідальність, і серед них є багато фахівців в економіці, бюджетній та соціальні сфері.

 

На переконання Олени Кондратюк, для українських жінок настав момент не тільки брати участь у виборах, але й боротися за можливість приймати рішення. «Нам уже мало просто мати присутність в політиці. Ми повинні впливати на бюджетні рішення та процеси», - підкреслила вона.

 

На думку Заступниці Голови Верховної Ради, типова ситуація, яка є в багатьох міських та обласних радах України, коли жінки-депутатки переважно опікуються соціальною сферою, освітою, культурою, медициною, чи туризмом, має відійти в минуле. За її словами, зараз ця ситуація має змінюватися, і громадяни мають звертати особливу увагу на те, чи є можливість для жінок у громаді впливати на найважливіші рішення та процеси.