Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 березня 2020, 21:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Дмитро Разумков запевнив у готовності до подальшої плідної взаємодії у рамках «Діалогів Моне»

 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков провів зустріч з Президентом Європейського Парламенту 2002-2004 років Петом Коксом. У ході зустрічі були обговорені питання щодо продовження діалогу між Європейським Парламентом і Верховною Радою України та підписання Меморандуму про взаєморозуміння.

Голова Українського парламенту подякував Пету Коксу та Місії Європарламенту за багаторічну підтримку та значний внесок у розбудову європейського демократичного парламентаризму в Україні. За словами Дмитра Разумкова, Парламент зацікавлений в імплементації Меморандуму про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським Парламентом заради підвищення інституційної спроможності, а також у реалізації «дорожньої карти» з реформування Верховної Ради України.

Голова Верховної Ради також наголосив на важливості продовження формату «Діалогів Жана Моне». Серед важливих питань, які обговорювались під час таких зустрічей: підвищення інституційної спроможності українського парламенту, розробка законопроекту щодо забезпечення прав опозиції, створення парламентського кодексу етики, адміністративної співпраці Апарату Верховної Ради з Європарламентом тощо. «У рамках «Діалогів Моне» ми зможемо досягти консенсусу за багатьма позиціями», - зазначив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту запевнив у готовності до подальшої плідної взаємодії з Місією Європарламенту для впровадження найкращих європейських практик у діяльність Українського парламенту.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук наголосив на важливості порушених питань, які є «основою парламентаризму». За його словами, необхідно ухвалити закони про опозицію, законотворчу діяльність, напрацювати фундамент для народовладдя. «Ми готові до загальної співпраці з опозицією і хочемо, щоб вона базувалася на двох фундаментальних речах – плановості і ефективності», - підкреслив політик.

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк зазначила, що для напрацювання ефективної комунікації між владою і опозицією, і взагалі для парламенту, необхідний політичний діалог. «Ми повинні виробляти спільні комунікації, які б говорили про важливість інституційної спроможності Верховної Ради України та збереження високого рівня довіри громадян до парламенту», - сказала вона.

Важливим у цьому контексті і актуальним для порядку денного, на її думку, є «пошук актуальних спільних тем, необхідних для влади і опозиції, а також їх актуалізація». За словами Олени Кондратюк, у політичних діалогах беруть участь представники всіх фракцій, які впливають на партійну дисципліну та ухвалення рішень. «Зважаючи на високий тренд, який задають політичні діалоги, їх необхідно продовжити для підвищення ефективності Верховної Ради України», - сказала Олена Кондратюк.

Своєю чергою, Пет Кокс відзначив плідність спілкування з представниками різних фракцій у таких питаннях, як створення парламентського кодексу етики, розробка законопроекту щодо прав опозиції та надання політичної підтримки адміністративній співпраці Апарату Верховної Ради з Європарламентом. На його думку, необхідно ці напрацювання закріпити у Меморандумі про взаєморозуміння. «Надзвичайно ціную стосунки на взаємній повазі, комунікацію з вами. Ми можемо настільки добре спрацювати, наскільки це можливо», - сказав європейський політик і подякував за співпрацю.