Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 березня 2020, 14:14

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

#НеВМоємуПарламенті – сексизму, дискримінації та буллінгу не місце у Верховній Раді України, - Олена Кондратюк

Напередодні Міжнародного жіночого дня МФО «Рівні можливості» спільно з Радою Європи та Програмою розвитку ООН проводить дві акції в парламенті, спрямовані на привернення уваги депутатського корпусу та громадськості до питання рівних прав і можливостей жінок.

Про це під час брифінгу повідомила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк. Вона нагадала, що Міжнародний жіночий день започаткувала ООН, щоб сприяти розвитку справедливої світової спільноти, де кожна жінка і дівчина може реалізувати свої права. 

«Багато зроблено й в Україні для того, щоб жінки себе почували впевнено, могли приймати рішення. У нас уже є певні успіхи в політичній сфері. Вже більше 20% жінок народних депутаток є в парламенті, жінки служать у Збройних Силах України, обороняючи нашу країну. Але  ми розуміємо, що й цього є замало. Права жінок, гідність та рівність зараз стоять на порядку денному у більшості європейських парламентів», - наголосила  Олена Кондратюк.

Вона уточнила, шо перша просвітницька кампанія називається #NotInMyParliament. «Акція #НеВМоємуПарламенті започаткована Парламентською асамблеєю Ради Європи. Вона проводиться в багатьох європейських парламентах і закликає сказати «ні» дискримінації, сексизму та булінгу, якому не місце й у Верховній Раді», - наголосила Олена Кондратюк.

Друга акція проводиться спільно з Програмою розвитку ООН під гаслом «8 Березня - Рівність. Повага. Співпраця!».

«Ми випустили посібник, в якому роз’яснюються принципи рівності. Даються поради, як правильно  відзначати Міжнародний жіночий день, який має мотивувати жінок дбати про себе, своє майбутнє, бути впевненими у собі. Пам’ятати про те, що жінки можуть багато чого зробити для України», - підкреслила Олена Кондратюк. Також в посібнику надається інформація про реальне становище жінок в України.

Присутня на брифінгу Дафіна Ґерчева, постійна Представниця Програми розвитку ООН в Україні наголосила на міжнародному досвіді, який демонструє, що заохочення рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків, присутність більшої кількості жінок в парламентах - є розумним підходом, ключовим фактором успішного розвитку країн та їх загального добробуту. 

У брифінгу також взяли участь співголови
МФО «Рівні можливості», народні депутати Олексій Жмеренецький та Марина Бардіна. Зокрема, було анонсовано законопроект про запровадження гендерних квот в наглядових радах державних підприємств та банків.