Новини

28 вересня 2021, 22:35

“Виправити юридичні колізії в Законі щодо олігархів можна двома способами”, - Голова Верховної Ради

докладніше
28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
25 жовтня 2019, 16:35

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Вячеслав Штучний взяв участь у зустрічі генеральних секретарів парламентів (м.Страсбург)

 

У п’ятницю, 25 жовтня 2019 року у Палаці Європи (м.Страсбург) відбулася зустріч генеральних секретарів парламентів у рамках Європейської конференції голів парламентів держав-членів Ради Європи.

Під час зустрічі були обговорені питання щодо затвердження програми та пріоритетів Європейського центру парламентських досліджень і документації (ECPRD), відбувся обмін думками та обговорення змін до Статуту ECPRD. Учасники засідання заслухали звіт про діяльність Європейського центру парламентських досліджень і документації за 2016 - 2018 рр. та обговорили можливості забезпечення кращої участі і більшої залученості парламентаріїв до роботи Парламентскьої асамблеї Ради Європи.

Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний зазначив, що діяльність Європейського центру парламентських досліджень і документації здійснюється у трьох напрямках: проведення семінарів, направлення та опрацювання запитів з особливо важливих питань і публікації.

За словами Вячеслава Штучного, семінари організовуються за ініціативою ECPRD на, які становлять предмет спільного інтересу, у тому числі щодо роботи парламентських адміністрацій (апарату тощо). На таких заходах можуть обговорюватись питання, пов’язані з європейською інтеграцією, питання етики, роботи інформаційних підрозділів, бібліотек, архівів тощо.

Парламенти країн – членів Європейського Союзу можуть надсилати запити до асамблей та отримувати результати порівняльного аналізу з визначених питань. Такі відповіді можуть публікуватися на офіційному сайті Центру, де також присутня інформація про склад Директорату Центру, релізи і доповіді з семінарів, дослідження та статті у рамках парламентської проблематики.

«Для успішної комунікації європейських парламентів необхідно сформувати власні цілі та розуміти стандарти роботи один одного з метою попередження негативних явищ та для можливості бути проінформованими про важливі для життя і безпеки речі», - сказав Вячеслав Штучний.

За його словами, ефективна комунікація передбачає спілкування на всіх рівнях. «Комунікація необхідна для підвищення довіри, для покращення розуміння дій різних інституцій, для ефективного управління не лише у кризові періоди», - підкреслив  Керівник Апарату Верховної Ради України і додав, що проведення зустрічей на рівні генеральних секретарів парламентів є одним із механізмів такої комунікації.

 

Довідково: Європейський центр парламентських досліджень і документації створено у 1977 р. за ініціативою Конференції голів європейських парламентських асамблей. Це міжнародна мережа парламентських відділів з питань досліджень і документації, мета якої полегшення співробітництва службовців європейських парламентів, які відповідають  за збір і поширення інформації та законотворчу працю. Членами ECPRD є Європейський Парламент, Парламентська асамблея Ради Європи, Асамблея Західноєвропейського Союзу, палати країн-членів Європейського Союзу і Ради Європи та спеціальні гості Асамблеї Ради Європи.  Кожна асамблея і кожна палата національного парламенту визначають свого представника, який координує вклад службовців у роботу центру.

Інтернет-сторінка ECPRD https://ecprd.secure.europarl.europa.eu/ecprd