Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 серпня 2019, 16:03

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій дав брифінг журналістам щодо ситуації, яка склалася навколо тестування електронної реєстрації та голосувань народних депутатів України за допомогою системи «РАДА-3» з використанням сенсорної клавіші


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій у вівторок, 27 серпня, дав брифінг журналістам щодо ситуації, яка склалася навколо тестування електронної реєстрації та голосувань народних депутатів України за допомогою системи «РАДА-3» з використанням сенсорної клавіші.

Він поінформував, що наприкінці останньої, десятої сесії Верховної Ради України VIII скликання дав доручення Апарату Верховної Ради провести усі підготовчі роботи для забезпечення належного функціонування у сесійній залі Парламенту сенсорної клавіші. Згідно Регламенту Верховної Ради України такі роботи можуть проводитись тільки в міжсесійний період, і, відповідно до цієї норми, влітку ц.р. Апарат провів системну роботу по впровадженню програмного забезпечення сенсорної клавіші.

«Було проведене тестування, і кожна з клавіш була протестована окремо», - зазначив А.Парубій.  На 23 серпня ц.р., за словами Голови Парламенту, було заплановане тестування загального навантаження на систему «РАДА-3» з використанням сенсорної клавіші – у сесійній залі повинні були зібратись 450 працівників Апарату, які одномоментно мали проголосувати за допомогою сенсорної клавіші. «Це тестування не є обов’язковим, але бажане для того, аби побачити, наскільки система витримує загальне навантаження», - зазначив А.Парубій.

«За десять хвилин до того, як мало початись загальне тестування, коли 450 працівників Апарату Верховної Ради України вже були в очікуванні зайти у зал і провести це тестування, у приміщення Верховної Ради України – без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду – зайшли 12 слідчих працівників Служби безпеки України і Державного бюро розслідувань», - поінформував Голова Парламенту та додав, що після цього представники силових структур зайшли до центру управління системою «РАДА» та заявили, що проводяться слідчі дії, при цьому заблокувавши роботу центру. А.Парубій назвав ці дії «неприйнятними та незрозумілими».

У цьому контексті А.Парубій зачитав лист Державного бюро розслідувань, що надійшов до Апарату Верховної Ради, в якому, зокрема, зазначено: «Центральним Апаратом ДБР за оперативного супроводу Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого статтею 363 Кримінального кодексу України, за фактом порушення службовими особами Апарату Верховної Ради України правил експлуатації електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів) та автоматизованих систем шляхом впровадження використання сенсорної клавіші в електронній системі підрахунку голосів картками Верховної Ради України». «Тобто факт впровадження використання сенсорної клавіші Державне бюро розслідувань розглядає як підставу для відкриття кримінального провадження проти працівників Апарату Верховної Ради України», - зазначив А.Парубій.

«Це грубе втручання в роботу найвищого законодавчого органу України», - наголосив він та додав, що, на його думку, «незаконно, брутально робиться вплив на Верховну Раду України, щоб не допустити персонального голосування». «Я дуже розраховую, що це певне непорозуміння», - сказав Голова Парламенту.

Підсумовуючи, Голова Верховної Ради повідомив, що Апаратом проведені усі необхідні роботи із забезпечення належного функціонування сенсорної клавіші. «Хочу вам повідомити, що сенсорна клавіша працює, - наголосив А.Парубій. - Вже нове керівництво Верховної Ради буде приймати рішення – чи під час роботи парламенту нової каденції будуть користуватись сенсорною клавішею, персональним голосуванням, чи будуть користуватись тим способом, яким користувалась і діюча каденція».