Новини

18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше
18 листопада 2019, 10:52

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо ввезення пестицидів на митну територію

докладніше
18 листопада 2019, 10:00

Комітет з питань молоді і спорту провів ХІІ тенісний турнір серед народних депутатів усіх скликань на Кубок Верховної Ради України

докладніше
18 листопада 2019, 09:15

Верховна Рада України долучилася до глобальних заходів ЮНІСЕФ з нагоди 30-річчя Конвенції ООН про права дитини

докладніше
15 листопада 2019, 17:29

Руслан Стефанчук запропонував вибудувати дорожню карту співпраці з Парламентом Республіки Молдова

докладніше
15 листопада 2019, 16:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
15 листопада 2019, 15:59

У Верховній Раді створено депутатську групу з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако

докладніше
15 листопада 2019, 13:43

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового"

докладніше
15 листопада 2019, 13:38

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров’я населення

докладніше
15 листопада 2019, 12:35

Робоча група з доопрацювання законопроекту щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд провела перше засідання

докладніше
15 листопада 2019, 10:00

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Красносільська зустрілася з оглядовою місією з метою формування нового етапу програми "Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні" 2020-2025 EUACI (II фаза)

докладніше
15 листопада 2019, 09:40

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
27 червня 2019, 11:47

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі IV форуму місцевого розвитку (25-27 червня, м.Трускавець)

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій взяв участь у роботі IV форуму місцевого розвитку, що проходить 25-27 червня, у місті Трускавці Львівської області.

Голова Парламенту подякував організаторам заходу за можливість «використовувати цей майданчик для рішень, які дозволили би нам перетворити чудовий карпатський регіон в квітучий та перспективний край».

Під час пленарної дискусії «Карпатський прорив: партнерство задля розвитку» Андрій Парубій нагадав присутнім, що за ініціативи Верховної Ради України кілька місяців тому Урядом була затверджена Концепція розвитку гірських територій українських Карпат, яка визначає загальний план розвитку регіону. Але восени, за словами спікера, планується ухвалити  більш детальний документ; наразі ж у Парламенті та Уряді  тривають дискусії щодо того, які напрямки є більш перспективними.

«Ми повинні знайти золоту середину, коли ми зможемо зберегти достатній соціальний захист для карпатських регіонів та водночас створити всі необхідні умови для залучення інвестицій», - сказав Андрій Парубій та додав, що саме інвестиції є обов’язковою умовою для прориву у розвитку Карпат.

Він висловив переконання, що у цьому напрямку найбільш плідною є співпраця з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією. «Наше об`єднання навколо стратегії карпатського регіону дає нам унікальну можливість - залучення масштабних інвестицій Європейського Союзу, - зазначив А.Парубій. - Цей регіон як найближчий до ЄС може і має бути майданчиком для більш тісної співпраці і залучення європейських коштів». Він назвав це ключовим завданням, втілення якого «дозволить нам на кілька порядків швидше проходити етапи розвитку».

Складовими успіху Голова Парламенту назвав розбудову інфраструктури, розвиток туризму та тваринництва як традиційного карпатського промислу, захист екології Карпат. У цьому контексті він зазначив важливість підтримки та залучення до реалізації програми місцевого населення. «Тільки поєднавши енергію громади з енергією держави та залученням європейських інвестицій, ми можемо вийти на новий етап розвитку», - сказав він.  

Водночас, на думку Голова Парламенту, внутрішня політика також має великий вплив на досягнення позитивного результату. «Ми опинилися перед великим викликом, який в останнє був перед нами на Майдані, коли ми розуміли, що для українців ЄС – це знак, що дорівнює незалежності, це добробут і соціальний захист наших громадян», - зазначив Голова Парламенту.

Продовжуючи цю тезу, Андрій Парубій підкреслив: оскільки усі ключові рішення приймаються Верховною Радою України – від того, наскільки потужно в Парламенті будуть представлені депутати від проєвропейських та проукраїнських партій, залежатиме, «чи ці напрацювання, які були зроблені в Україні, матимуть подовження, чи навпаки - будуть призупинені».

 «Ми не допустимо, щоб європейський напрям розвитку нашої країни був змінений і знівельований. І ми забезпечимо «карпатський прорив»!» - наголосив Голова Парламенту. 

***

 

Адреса ftp, за якою ви можете отримати відео виступу Голови Верховної Ради України А.Парубія на  IV Форумі місцевого розвитку (26 червня, м.Трускавець.):

ftp://217.25.194.225/

log: visitor

pass: visitor

26_06_19_FORUM_PARUBIY_VISTUP.mp4