Новини

21 липня 2019, 12:40

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Дуже важливо, щоб Україна і надалі йшла в напрямку до НАТО і ЄС»

докладніше
21 липня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів м.Торецьк з п’ятою річницею звільнення від російської окупації

докладніше
19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 червня 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Українська делегація в ПАРЄ закликає Верховну Раду України терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому

 

«Українська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи звертається до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому», - повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за результатами наради представників Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ 25 червня ц.р. у Страсбурзі.

Ірина Геращенко повідомила, що після прийняття Асамблеєю у ніч на 25 червня ц.р. резолюції про знищення санкційного механізму проти РФ представники української делегації у ПАРЄ прийняли рішення: припинити участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації; звернутися до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому; звернутись до Президента України і Міністерства закордонних справ України задля вироблення чіткої позиції щодо подальшої участі України в органах Ради Європи.

Перший віце-спікер повідомила, що після оскарження повноважень російської делегації та зупинки автоматичного призначення депутата Держдуми РФ віце-президентом ПАРЄ українська делегація спільно залишила сесійну залу і не братиме участі у подальших дебатах до кінця дня.

Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі під час засідання третьої частини чергової сесії ПАРЄ Асамблея ухвалила резолюцію (118 голосів «за», 62 - проти, 10 - утрималися) про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Під час дебатів члени української делегації наголосили на неприпустимості повернення делегації РФ до роботи в Асамблеї та звернули увагу на злочини та порушення міжнародного права Російською Федерацією.

Зокрема, Ірина Геращенко підкреслила, що через збройну агресію РФ проти України з 2014 року вбито понад 13 тисяч осіб, 30 тисяч – отримали поранення, сотні заручників та політв’язнів Кремля незаконно утримуються на окупованих територіях України та в Росії.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що з початку збройної агресії РФ в Україні Асамблея ухвалила десяток резолюцій, однак, РФ не виконала жодної з них. Ірина Геращенко зазначила, що у резолюціях Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, проведення незаконного референдуму у Криму, закликала припинити переслідування представників кримськотатарського народу. Політик підкреслила, що в резолюціях Асамблея також закликала Російську Федерацію припинити вогонь на Донбасі, звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти.

Представник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ підкреслила, що сьогодні кількість політв’язнів Кремля, серед яких Олег Сенцов, Володимир Балух, Павло Гриб, сягає близько 100 осіб, й десятки заручників утримуються на території окупованого Донбасу у повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ та ООН.

Ірина Геращенко нагадала, що в рамках роботи гуманітарної групи в Мінську представники України десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію.

«Нагадаю ще одну резолюцію - №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряків. Однак, РФ всупереч резолюції і рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових», - наголосила Ірина Геращенко та представила листи українців, які незаконно утримуються в СІЗО «Лефортово» у Москві.

«Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю. Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством та захистити фундаментальні цінності Ради Європи», - підкреслила Ірина Геращенко.