Новини

14 листопада 2019, 16:41

Триває вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше
14 листопада 2019, 09:51

Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

докладніше
14 листопада 2019, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 09:10

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
14 листопада 2019, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 14 листопада

докладніше
13 листопада 2019, 20:13

Руслан Стефанчук відзначив особливу роль ПРООН в інтеграції Цілей сталого розвитку у процес стратегічного планування розвитку України

докладніше
13 листопада 2019, 18:29

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували концепцію «Закону про медіа»

докладніше
13 листопада 2019, 17:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримує законопроект щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового (відео)

докладніше
13 листопада 2019, 15:29

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
25 червня 2019, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Українська делегація в ПАРЄ закликає Верховну Раду України терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому

 

«Українська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи звертається до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому», - повідомила Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко за результатами наради представників Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ 25 червня ц.р. у Страсбурзі.

Ірина Геращенко повідомила, що після прийняття Асамблеєю у ніч на 25 червня ц.р. резолюції про знищення санкційного механізму проти РФ представники української делегації у ПАРЄ прийняли рішення: припинити участь у роботі сесії ПАРЄ, крім питань, пов’язаних з позбавленням повноважень російської делегації; звернутися до Верховної Ради України з необхідністю терміново розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ у подальшому; звернутись до Президента України і Міністерства закордонних справ України задля вироблення чіткої позиції щодо подальшої участі України в органах Ради Європи.

Перший віце-спікер повідомила, що після оскарження повноважень російської делегації та зупинки автоматичного призначення депутата Держдуми РФ віце-президентом ПАРЄ українська делегація спільно залишила сесійну залу і не братиме участі у подальших дебатах до кінця дня.

Нагадаємо, 24 червня у Страсбурзі під час засідання третьої частини чергової сесії ПАРЄ Асамблея ухвалила резолюцію (118 голосів «за», 62 - проти, 10 - утрималися) про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

Під час дебатів члени української делегації наголосили на неприпустимості повернення делегації РФ до роботи в Асамблеї та звернули увагу на злочини та порушення міжнародного права Російською Федерацією.

Зокрема, Ірина Геращенко підкреслила, що через збройну агресію РФ проти України з 2014 року вбито понад 13 тисяч осіб, 30 тисяч – отримали поранення, сотні заручників та політв’язнів Кремля незаконно утримуються на окупованих територіях України та в Росії.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадала, що з початку збройної агресії РФ в Україні Асамблея ухвалила десяток резолюцій, однак, РФ не виконала жодної з них. Ірина Геращенко зазначила, що у резолюціях Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, проведення незаконного референдуму у Криму, закликала припинити переслідування представників кримськотатарського народу. Політик підкреслила, що в резолюціях Асамблея також закликала Російську Федерацію припинити вогонь на Донбасі, звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти.

Представник Постійної делегації Верховної Ради України у ПАРЄ підкреслила, що сьогодні кількість політв’язнів Кремля, серед яких Олег Сенцов, Володимир Балух, Павло Гриб, сягає близько 100 осіб, й десятки заручників утримуються на території окупованого Донбасу у повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ та ООН.

Ірина Геращенко нагадала, що в рамках роботи гуманітарної групи в Мінську представники України десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію.

«Нагадаю ще одну резолюцію - №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряків. Однак, РФ всупереч резолюції і рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових», - наголосила Ірина Геращенко та представила листи українців, які незаконно утримуються в СІЗО «Лефортово» у Москві.

«Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю. Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством та захистити фундаментальні цінності Ради Європи», - підкреслила Ірина Геращенко.