Новини

19 липня 2019, 15:03

У Верховній Раді відкрито Освітній центр

докладніше
19 липня 2019, 11:36

Під час роботи Х сесії Верховної Ради України 8-го скликання особисті прийоми громадян головами комітетів та депутатських фракцій відвідали 390 громадян

докладніше
19 липня 2019, 10:29

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за період десятої сесії провів 9 засідань, на яких розглянуто 61 питання

докладніше
19 липня 2019, 09:33

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 липня

докладніше
18 липня 2019, 19:35

І. Геращенко: «Європарламент підтримав резолюцію із вимогою до РФ щодо негайного звільнення усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 19:18

Андрій Парубій: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України"

докладніше
18 липня 2019, 17:07

У Комітеті у закордонних справах презентовано проведення міжнародної конференції на тему: "Демократія в дії"

докладніше
18 липня 2019, 16:29

У Верховній Раді відбулася національна конференція "Законодавче регулювання медіації в Україні"

докладніше
18 липня 2019, 15:50

Завершились Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради у 2019 році та Програма стажування випускників німецьких ВНЗ в Апараті Верховної Ради України

докладніше
18 липня 2019, 14:59

Комітет у закордонних справах направив звернення новообраним членам Європейського Парламенту

докладніше
18 липня 2019, 13:40

І. Геращенко: «Наше завдання - зберегти санкційний тиск ЄС проти РФ та зафіксувати в резолюції вимогу до Росії звільнити усіх бранців Кремля»

докладніше
18 липня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 липня

докладніше
17 липня 2019, 17:06

Голова Верховної Ради України заявив, що скликання позачергової сесії має відбуватись у відповідності до чинного законодавства

докладніше
17 липня 2019, 11:15

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності за час роботи десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання провів 10 засідань, на яких розглянуто 60 питань

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 червня 2019, 11:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Законодавство України необхідно привести у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за злочини, пов'язані з сексуальним насильством в умовах конфлікту

19 червня під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко за ініціативи платформи «Безпека. Жінки. Мир» відбулось експертне обговорення  з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом.

І.Геращенко поінформувала, що 19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, який був проголошений в резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 19 червня 2015 року, з метою залучення додаткової уваги до проблеми сексуального насильства в умовах різних конфліктів. Вона нагадала, що загрозу, яку несе сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, також визнано в резолюції 1325 Ради Безпеки ООН і відображено щонайменше в чотирьох резолюціях (1888, 1889, 1960 і 2106).

«У квітні 2019 року, напередодні 20-ої річниці з ухваленням резолюції 1325 Рада Безпеки ООН прийняла ще одну резолюцію - 2467. Символічно, що Російська Федерація утримались від голосування», - зауважила І. Геращенко.

 

Перший віце-спікер підкреслила, що тема протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, є надзвичайно актуальною для України, яка з 2014 року має окуповані території Російською Федерацією та підконтрольними їй бойовиками.

Ірина Геращенко нагадала про випадок сексуального домагання з боку озброєного бойовика до жінки-члена патруля СММ ОБСЄ в окупованому Донецьку у травні 2017 року та підкреслила, що такі та подібні кричущі випадки, на жаль, залишаються поза увагою міжнародних організацій та міжнародних партнерів України.

Політик підкреслила, що двічі інформувала про сексуальне насильство та інші злочини, скоєні РФ та підконтрольними їй бойовиками під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН та під час зустрічі зі Спеціальним представником Генерального секретаря ООН з питання сексуального насильства в конфліктах Прамілою Паттен.

Перший віце-спікер подякувала правозахисним організаціям, волонтерам та Представнику «ООН Жінки» в Україні Анастасії Дівінській за документування інформації щодо сексуальних злочинів, скоєних на сході України. Ірина Геращенко повідомила, що минулого року зібрана інформація була скерована пані Паттен з проханням врахувати в роботі, а також розглянути можливість запровадження спеціальної місії ООН щодо розслідування сексуальних злочинів на тимчасово окупованих територіях України.

«На жаль, в останній доповіді Генерального секретаря ООН щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, немає жодної згадки про сексуальне насильство в умовах агресії РФ в Україні, зокрема, на окупованих територіях», - зазначила І. Геращенко.

Перший віце-спікер висловила переконання, що факти сексуального насильства мають бути відображені у звітах міжнародних організацій та у судових позовах проти Російської Федерації.

«Ми маємо привести законодавство у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за злочини, пов’язанні з сексуальним насильством в умовах конфлікту», - наголосила І.Геращенко, назвавши пріоритетними завданнями ухвалення законопроекту №9438 та ратифікацію Римського Статуту.

  Під час експертного обговорення, в якому взяли участь понад 30 учасників: депутаток, урядовців, експертів, правозахисників, жертв сексуального насильства та представників міжнародних організацій, було наголошено на необхідності перегляду та зміни чинного законодавства для приведення у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за подібні злочини, передбачення соціального захисту та психологічної реабілітації для жертв сексуального насильства та інші питання.

Учасники також торкнулися питання необхідності протидії сексуальному насильству, яке, на жаль, має місце у лавах ЗСУ. За результатами експертного обговорення учасниками домовлено активізувати співпрацю задля попередження, протидії та ефективного розслідування подібних злочинів.