Новини

11 листопада 2019, 20:40

Члени фракції політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
11 листопада 2019, 16:40

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу зміни до Кодексу України з процедур банкрутства та Прикінцевих та Перехідних положень даного законопроекту

докладніше
11 листопада 2019, 14:14

«В Україні існує дуже тонка межа між захистом права громадян на інформацію та наступом на свободу слова», - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 13:10

Руслан Стефанчук: Ближчим часом до сесійної зали буде внесено 7-8 законопроектів, що стосуються народовладдя

докладніше
11 листопада 2019, 12:56

У четвер Верховна Рада може розглянути проект Держбюджету-2020, – Дмитро Разумков

докладніше
11 листопада 2019, 12:33

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
11 листопада 2019, 12:16

Держава має виробити ефективні механізми захисту наших громадян від провокацій РФ при виїзді за кордон, - Олена Кондратюк

докладніше
11 листопада 2019, 10:13

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про утворення ТСК Верховної Ради з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 18:08

Комітет з питань освіти, науки та інновацій провів засідання круглого столу на тему: «Щодо застосування критеріїв оцінки науково-педагогічної або наукової діяльності здобувачів вчених звань»

докладніше
08 листопада 2019, 17:46

Олена Кондратюк: «Ми високо цінуємо підтримку Словенії у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та суверенітету України»

докладніше
08 листопада 2019, 16:13

Комітет з питань правоохоронної діяльності провів Комітетські слухання на тему: "Готовність до впровадження інституту кримінальних проступків в практичну діяльність органів досудового розслідування з 1 січня 2020 року"

докладніше
08 листопада 2019, 15:35

Делегація Верховної Ради України бере участь у роботі сесії Парламентської Асамблеї Парламентського виміру Центральноєвропейської ініціативи в м. Рим (Італійська Республіка )

докладніше
08 листопада 2019, 15:00

Україна та Італія зацікавлені у поглибленні співпраці на рівні парламентів: відбулася зустріч представників депутатських груп з міжпарламентських зв’язків Верховної Ради та італійського парламенту

докладніше
08 листопада 2019, 14:26

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Президентом Бундестагу Німеччини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 червня 2019, 11:04

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: Законодавство України необхідно привести у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за злочини, пов'язані з сексуальним насильством в умовах конфлікту

19 червня під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко за ініціативи платформи «Безпека. Жінки. Мир» відбулось експертне обговорення  з питань протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом.

І.Геращенко поінформувала, що 19 червня відзначається Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах конфлікту, який був проголошений в резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 19 червня 2015 року, з метою залучення додаткової уваги до проблеми сексуального насильства в умовах різних конфліктів. Вона нагадала, що загрозу, яку несе сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, також визнано в резолюції 1325 Ради Безпеки ООН і відображено щонайменше в чотирьох резолюціях (1888, 1889, 1960 і 2106).

«У квітні 2019 року, напередодні 20-ої річниці з ухваленням резолюції 1325 Рада Безпеки ООН прийняла ще одну резолюцію - 2467. Символічно, що Російська Федерація утримались від голосування», - зауважила І. Геращенко.

 

Перший віце-спікер підкреслила, що тема протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом, є надзвичайно актуальною для України, яка з 2014 року має окуповані території Російською Федерацією та підконтрольними їй бойовиками.

Ірина Геращенко нагадала про випадок сексуального домагання з боку озброєного бойовика до жінки-члена патруля СММ ОБСЄ в окупованому Донецьку у травні 2017 року та підкреслила, що такі та подібні кричущі випадки, на жаль, залишаються поза увагою міжнародних організацій та міжнародних партнерів України.

Політик підкреслила, що двічі інформувала про сексуальне насильство та інші злочини, скоєні РФ та підконтрольними їй бойовиками під час відкритих дебатів Ради Безпеки ООН та під час зустрічі зі Спеціальним представником Генерального секретаря ООН з питання сексуального насильства в конфліктах Прамілою Паттен.

Перший віце-спікер подякувала правозахисним організаціям, волонтерам та Представнику «ООН Жінки» в Україні Анастасії Дівінській за документування інформації щодо сексуальних злочинів, скоєних на сході України. Ірина Геращенко повідомила, що минулого року зібрана інформація була скерована пані Паттен з проханням врахувати в роботі, а також розглянути можливість запровадження спеціальної місії ООН щодо розслідування сексуальних злочинів на тимчасово окупованих територіях України.

«На жаль, в останній доповіді Генерального секретаря ООН щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, немає жодної згадки про сексуальне насильство в умовах агресії РФ в Україні, зокрема, на окупованих територіях», - зазначила І. Геращенко.

Перший віце-спікер висловила переконання, що факти сексуального насильства мають бути відображені у звітах міжнародних організацій та у судових позовах проти Російської Федерації.

«Ми маємо привести законодавство у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за злочини, пов’язанні з сексуальним насильством в умовах конфлікту», - наголосила І.Геращенко, назвавши пріоритетними завданнями ухвалення законопроекту №9438 та ратифікацію Римського Статуту.

  Під час експертного обговорення, в якому взяли участь понад 30 учасників: депутаток, урядовців, експертів, правозахисників, жертв сексуального насильства та представників міжнародних організацій, було наголошено на необхідності перегляду та зміни чинного законодавства для приведення у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за подібні злочини, передбачення соціального захисту та психологічної реабілітації для жертв сексуального насильства та інші питання.

Учасники також торкнулися питання необхідності протидії сексуальному насильству, яке, на жаль, має місце у лавах ЗСУ. За результатами експертного обговорення учасниками домовлено активізувати співпрацю задля попередження, протидії та ефективного розслідування подібних злочинів.