Новини

14 листопада 2019, 16:41

Триває вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше
14 листопада 2019, 09:51

Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

докладніше
14 листопада 2019, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 09:10

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
14 листопада 2019, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 14 листопада

докладніше
13 листопада 2019, 20:13

Руслан Стефанчук відзначив особливу роль ПРООН в інтеграції Цілей сталого розвитку у процес стратегічного планування розвитку України

докладніше
13 листопада 2019, 18:29

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували концепцію «Закону про медіа»

докладніше
13 листопада 2019, 17:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримує законопроект щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового (відео)

докладніше
13 листопада 2019, 15:29

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 червня 2019, 15:55

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

 


Вдруге в рамках Міжнародного форуму Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA» у гірській Верховині на Івано-Франківщині відкрилася конференція «Коло Вінзенза:Україна на переломі», учасники якої обговорять найважливіші питання сучасності: європейської співпраці та добросусідства, російської агресії проти України, розвитку карпатського регіону, проблеми екології. У фокусі дискусії Україна, а саме держава та суспільство в нових політичних реаліях.

Відкриваючи конференцію, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зазначив, що мета конференції, у якій беруть участь відомі інтелектуали з України, Польщі, Литви виробити спільну стратегію розвитку гірського регіону. «Ми говоритимемо про розвиток туризму у Карпатах, збереження культурної спадщини, що є складовими сталого розвитку, пожвавлення економічних процесів. Про те, як зробити цей край економічно успішним, як принести сюди добробут, - каже Голова Верховної Ради. – Для побудови спільної стратегії важливо об’єднати країни, на території яких є Карпати. Завдання України об’єднати українців на рівні місцевої та центральної влади, щоб збільшити популярність регіону. Необхідно залучати інвестиції для розвитку інфраструктури та будівництва доріг».

Немає в Україні людини, яка б не любила цей край, тож ми маємо зробити так, аби люди звідси не їхали на заробітки, а навпаки - приїжджали сюди,  наголосив Андрій Парубій.

Він зазначив, що на конференції йтиметься про «філософський, світоглядний вибір». «Ми живемо в переломні часи, -- каже Андрій Парубій. -- Нині ставиться під сумнів питання європейської інтеграції України. Коли ми стояли на Майдані, поруч з державним, синьо-жовтим прапором, там майорів і прапор Європейського Союзу. Європа – наші дім. Але поруч з нами величезна країна-агресор, яка робить усе можливе, аби зупинити наш рух в Європу. Зараз є ряд політичних партій, які ідуть на вибори з метою знищити здобутки останніх п’яти років – це європейський курс, мова, церква, декомунізація. Тепер наше завдання ці цінності захищати і розвивати. Хочу сказати п’ятій колоні  - кожен, хто хоче поставити під сумнів ці досягнення, буде названий ворогом. Сьогодні ми усі відповідаємо за місію, яку маємо виконати».

Ініціатор заходу, голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький, зазначив, що вперше Міжнародний форум «VIA CARPATIA» проходив у селі Криворівня – літній культурній столиці України XIX ст. «Наша мета – відродити славні традиції Гуцульського краю та створити сучасну платформу для промоції культури та обміну думками з інтелектуалами  на найбільш актуальні суспільно-політичні теми, - наголошує Микола Княжицький. – Саме на Гуцульщину свого часу приїжджали Михайло Грушевський, Іван Франко, Леся Українка і говорити про те, якою буде Україна.

Уродженець гуцульського краю, польський письменник, великий європейський інтелектуал Станіслав Вінценз став автором ідеї родинної Європи. Для нього був важливим захист прав усіх народів, які жили на одній невеликій території – українців, поляків, євреїв, вірмен. Захисту прав і культур він присвятив своє життя. Тож у «Колі Вінценза» учасники форуму говорять про численні виклики і загрози, що стоять перед нашою країною і Європою, про Україну після парламентських виборів, намагання агресивного сусіда «обнулити  українську патріотичну політичну еліту» та про те, як не «впустити в наше життя вірусу самопоборювання». Адже, як зазначив Голова Верховної Ради Андрій Парубій, головна війна іде на фронті, «це війна за уми і серця людей».