Новини

14 листопада 2019, 16:41

Триває вечірнє пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
14 листопада 2019, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони""

докладніше
14 листопада 2019, 14:30

Для України Міжпарламентський Союз - надійна основа та приклад формування міцних засад і традицій парламентаризму, - Олена Кондратюк

докладніше
14 листопада 2019, 14:10

Прийнято Закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
14 листопада 2019, 12:55

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
14 листопада 2019, 10:15

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув питання про утворення двох ТСК

докладніше
14 листопада 2019, 09:51

Комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»

докладніше
14 листопада 2019, 09:41

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 листопада

докладніше
14 листопада 2019, 09:10

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС та міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
14 листопада 2019, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 14 листопада

докладніше
13 листопада 2019, 20:13

Руслан Стефанчук відзначив особливу роль ПРООН в інтеграції Цілей сталого розвитку у процес стратегічного планування розвитку України

докладніше
13 листопада 2019, 18:29

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики презентували концепцію «Закону про медіа»

докладніше
13 листопада 2019, 17:24

Комітет з питань аграрної та земельної політики підтримує законопроект щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва та обігу спирту етилового (відео)

докладніше
13 листопада 2019, 15:29

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
14 червня 2019, 13:17

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій виступив на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA», який проходить 14 -15 червня 2019 року у смт. Верховина Івано-Франківської області. «Мені за честь бути тут з вами, у цьому благословенному краю. Я виховувався на всіх книжках про Гуцульщину, про опришків, про Довбуша, про цей легендарний край – край героїв, край міфів та легенд, - сказав він на початку виступу. - Ваші земляки-поети – Малкович, Герасим’юк – все моє життя були моїми улюбленими поетами. І я впевнений, що немає в Україні людини, яка би не знала і не любила цей край, який дав стільки легенд для усієї України».

Дуже важливо, на переконання А.Парубія, на Конференції проговорити про те, «як цей край легенд зробити економічно успішним, як принести сюди добробут і достойне життя для людей». Карпатська Стратегія, за його словами, - це задум і спосіб відродження Карпат через залучення європейських коштів, залучення інвесторів в цей край, використовуючи досвід європейців в Альпах і на Дунаї, здійснюючи європейську стратегію на шляху до європейської інтеграції. «Питання європейської стратегії і європейської інтеграції – це один із ключових моментів, який визначає сьогодні всю Україну, - наголосив Голова Верховної Ради України. - Для України фактично європейська інтеграція – це знак, що дорівнює українській незалежності».

А.Парубій нагадав, що поруч з Україною є величезна країна-агресор -Російська Федерація, яка робить усе можливе для того, щоб зупинити наш шлях до Європи, до НАТО. «І тому дуже важливо було зробити ці речі незворотними, тому за ініціативи Президента Петра Порошенка було введено в Конституцію положення про те, що наш шлях до ЄС та НАТО є ключовим напрямком зовнішньої політики  України. Щоб ніхто і ніколи не зміг цей напрям змінити. Це і європейська інтеграція, це і українська церква, це і українська мова», - уточнив він і окремо подякував народному депутату України Миколі Княжицькому за системну, титанічну роботу, яка була проведена для ухвалення Закону про мову.

Завдання, яке тепер стоїть перед українцями, за словами Голови Парламенту, – захищати і розвивати ці цінності. «Ми повинні пам’ятати це, коли країна стоїть напередодні великих змін. Ми повинні усі згуртуватись для того, щоб не допустити удару по наших базових цінностях – і ЄС, і НАТО, і мова, і церква, і декомунізація, об’єднати усіх в Україні на шляху до ЄС», - наголосив він.

Голова Верховної Ради попередив тих, хто захоче поставити під сумнів ці цінності: «Будуть в нас бачити навіть не політичних опонентів, - ми будемо їх трактувати як ворогів, які хочуть знищити нашу незалежність. І тому нам вкрай важливо, щоб ми змогли бути об’єднані і згуртовані перед викликами, які стоять перед Україною».

А.Парубій поінформував про зміст роботи Конференції, на якій говоритимуть про філософський вимір, про вимір політичний, світоглядний, про вимір геополітичний. «В одному, очевидно, ми усі об’єднані – в тому, що ми маємо продовжити ті справи, за які в тих лісах стояли до смерті і помирали наші хлопці в УПА, січові стрільці, вояки УГА. Наше завдання – ці мрії, які були в їхніх юних серцях, сьогодні реалізовувати. І ми маємо цей унікальний шанс, цю унікальну можливість, яку, на жаль, не мали вони», - сказав він. Голова Парламенту розповів про свого батька, який десять років провів у Сибіру, та дядьків, що були в УПА, про діда, який був в Українській Галицькій армії. За його словами, його батько часто повторював: «Андрію, ти відповідаєш за всіх – і за діда, і за батьків, які не змогли втримати українську державу».
У цьому контексті А.Парубій звернувся до всіх зі словами: «Ми сьогодні відповідаємо за всіх тих, хто не дочекався того дня і цієї можливості творити Україну, як ми творимо сьогодні. І я впевнений, ми маємо бути сповнені відповідальності за ту місію, яка стоїть сьогодні перед нами».


Голова Парламенту зазначив, що дуже важливе завдання для України – піднімати питання і завдання Карпатської стратегії на високий рівень: об’єднувати українців як на рівні місцевого самоврядування, так і на рівні центральної влади. «Я впевнений, що ця Конференція дасть нам ще один великий поштовх, для того, щоб ми цю стратегію змогли зробити реальністю, щоб наші Карпати і цей регіон міг вийти на високий рівень економічності і успішності. Щоб не їхали на заробітки українці, а навпаки – їхали сюди з усіх куточків України», - підкреслив він.