Новини

18 червня 2019, 11:58

Триває засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
23 травня 2019, 14:31

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Східне партнерство виходить на новий рівень співпраці», - Петро Боднар

 

 

У Львові завершилося засідання робочої групи Генеральних секретарів парламентських адміністрацій Східного партнерства, в якому взяли участь перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар, Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе та Генеральний секретар парламенту Республіки Вірменія Тігран Галстян.

Учасники регіональної мережі обговорили питання щодо посилення ролі парламентів східного партнерства, обміну досвідом та напрацюваннями кожною країною, якими можна поділитися в рамках регіональної співпраці.

Генеральний секретар парламенту Грузії Гіві Міканадзе запропонував залучити до мережі Польщу та Швецію, які були ініціаторами східного партнерства. Перші перемовини, за його словами, показали, що така співпраця можлива і має взаємний інтерес. «Наступний крок – це співпраця між мережею і секретарями Ради Європи», - зазначив він. Зустріч, на якій буде розглянуто питання взаємодії Європейського Парламенту і країн Східного партнерства, ймовірно відбудеться в Брюсселі 2020 року.

Грузія також запропонувала посилити контакти між парламентськими адміністраціями як на двосторонньому, так і на багатосторонньому рівнях.

На Львівській зустрічі представили веб-сайт, на якому буде висвітлюватись діяльність як дослідницької мережі парламентів Східного партнерства, так і кожної країни.
Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами Петро Боднар поділився успішними проектами Українського Парламенту. По-перше, зазначив він, у Верховній Раді запустили електронний документообіг для забезпечення більшої відкритості та підзвітності. «Цей процес буде завершений вже восени», - сказав він. По-друге, у Верховній Раді створено освітній центр, завдяки якому Парламент стане більш відкритим і зрозумілим для всіх громадян. «Частіше будуть запрошувати дітей і студентів, щоб вони ставали політично грамотнішими і розуміли процеси, які відбуваються в суспільстві», - зазначив П.Боднар і повідомив, що у липні для цього відкриють освітній клас. Перший заступник Керівника Апарату повідомив присутнім, що для запровадження освітнього центру було використано досвід Британії та інших країн.

Мета контактів – це створення умов для парламентської співпраці, що дасть можливість представити виклики, характерні для кожної країни. Для цього грузинська сторона підготувала ряд заходів, які допоможуть підтримати співпрацю мережі парламентських адміністрацій східного партнерства.

Дуже цікавий досвід має Грузія, яка єдина з пострадянських країн створила навчальний центр парламенту і готова у листопаді прийняти для навчання делегації із сусідніх країн

Графік спільних заходів керівників парламентських адміністрацій, до мережі яких ще входить Молдова і Білорусь, а з часом – і Азербайджан, досить напружений. Ще відбудуться зустрічі й семінари в Батумі, Берліні, Варшаві, Єревані та Стокгольмі. Вже наприкінці року головування перейде до вірменської сторони, яка вже готує ряд спільних заходів.

Підводячи підсумки роботи, Петро Боднар наголосив, що це третя робоча зустріч Генеральних секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства: перша пройшла в Тбілісі, друга – у Єревані, а третя – у Львові, на якій затвердили статут для подальшої співпраці та сайт, який буде розроблений найближчим часом. Найголовнішим результатом, за його словами стало підписання Львівського комюніке і звернення до інших схожих світових мереж, з якими країни Східного партнерства готові до співпраці. «Ми створили групу з обміну досвідом у реформаторських процесах. У країнах пострадянського простору дуже схожі проблеми, і кожна з них по-своєму намагається їх вирішити. Ми вже переконалися, що обмін досвідом дає дуже позитивні результати», - підкреслив Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради.Третю робочу зустріч Генеральних Секретарів парламентських адміністрацій країн Східного партнерства підтримав Проект "Зміцнення парламентських адміністрацій країн Східного партнерства" Регіонального Фонду з реформування державного управління Східного партнерства, що реалізується  Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

3rd Working Meeting of Secretaries General of Parliamentary Administrations of the Eastern Partnership Countries was supported by the Project „Strengthening the Parliamentary Administration in the Eastern Partnership“ of the Eastern Partnership Regional Fund for Public Administration Reform, implemented by Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH on behalf of the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ).