Новини

18 червня 2019, 12:03

Відбулося засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 травня 2019, 05:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Звернення Голови Верховної Ради України Андрія Парубія у зв’язку із 75-ми роковинами депортації кримських татар та інших народів Криму, з нагоди Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу та Дня боротьби за права кримськотатарського народу

Шановні співвітчизники!

75 років тому злочинець Сталін – головний організатор Голодомору, геноциду українського народу – віддав наказ здійснити ще один страхітливий, кривавий злочин на українських землях. Кривавий диктатор вирішив виселити з Криму цілий народ – кримських татар, корінне населення півострова.

Цей злочин визнаний світом як акт геноциду.

На землю Криму, який щойно пережив лихоліття нацистської окупації, прийшов новий окупант, і з ним – нові жахливі злочини проти мирних людей. Тільки 18 травня 1944 року – у день початку депортації – більшовицькі нелюди вивезли з Криму 70 ешелонів, у кожному з яких було 50 вагонів, ущент набитих беззахисними жінками, дітьми, інвалідами війни, ветеранами та людьми похилого віку. Цих людей назавжди відправили за тисячі кілометрів від рідного дому – без права повернення.

Протягом всього лише кількох днів у травні 1944 року з Криму було депортовано близько двохсот тисяч кримських татар.

Повернення на батьківщину кримських татар почалося лише наприкінці 80-х років. Але справжню волю на власній землі кримські татари отримали з проголошенням Незалежності України у 1991 році. Здавалося, що нарешті можна вільно та гідно жити на рідній землі. Без страху, арештів і переслідувань.

Але починаючи з 2014 року російська окупація Криму знову повернула кримськотатарський народ у часи жорстоких утисків і переслідувань. Головний орган національної самоорганізації кримських татар Меджліс російськими окупантами проголошено екстремістською організацією. Російські загарбники жорстоко придушують будь-які спроби проведення громадських акцій на підтримку кримськотатарських ініціатив. Страх й усвідомлення власного злочину змушують окупантів забороняти навіть жалобні заходи в пам’ять жертв депортації.

Закликаю міжнародні організації до тиску на російського окупанта з вимогою дозволити проведення жалобних мітингів та вшанувань депортованих та закатованих кримських татар на території окупованого Криму!

Сьогодні окупаційний режим переслідує у Криму й українців. Закриваються школи, бібліотеки, забороняються засоби масової інформації та громадські організації. Окупанти переслідують окремих парафіян та знищують цілі релігійні громади Православної Церкви України та Української греко-католицької церкви.

Упевнений, що Україна поверне Крим. Ми звільнимо із окупації наших співвітчизників. Ми повернемо омріяну волю усім мешканцям Криму, нашому багатостраждальному кримськотатарському народу.

У 2016 році своїм рішенням Верховна Рада України повернула населеним пунктам Криму їхні історичні кримськотатарські назви. Це свідчить про нашу глибоку повагу до історичної пам’яті кримських татар та всіх корінних народів Криму, яких намагався знищити сталінський злочинний режим, а сьогодні душить імперська путінська Росія.

Закликаю наших міжнародних партнерів та союзників посилити тиск, зокрема санкції, на путінську Росію, допоки вона не поверне Україні окуповані райони Донецької та Луганської областей, Крим та повністю не виведе свої війська з території України.

Закликаю всіх українців до солідарності з нашими братами – кримськими татарами: у цей день спільно вшануймо жертви депортації!

Пліч-о-пліч українці і кримські татари проженуть окупанта з рідної землі. Ми звільнимо всі окуповані землі і разом збудуємо наше спільне щасливе майбутнє.

Крим – це Україна! Qirim Ukrayna’dir!