Новини

15 лютого 2019, 18:04

А.Парубій: «Не було б України, якби не така підтримка Литви на шляху нашої незалежності і на шляху до Євросоюзу"

докладніше
15 лютого 2019, 17:29

Андрій Парубій взяв участь у церемонії відкриття Порталів Акта проголошення незалежності України та Конституції України у Верховній Раді України

докладніше
15 лютого 2019, 16:50

Андрій Парубій: Втручання Росії у виборчий процес в Україні вже відбувається у всіх сферах

докладніше
15 лютого 2019, 15:37

Андрій Парубій: Цивілізований світ має спільно протистояти російській агресії

докладніше
15 лютого 2019, 15:35

Сироїд: Європа без України не є дійсною. Доки не буде цього розуміння, будемо в небезпеці

докладніше
15 лютого 2019, 15:17

Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування провів у місті Львів круглий стіл на тему: "Впровадження Закону України "Про співробітництво територіальних громад": стан та перспективи розвитку"

докладніше
15 лютого 2019, 14:24

Андрій Парубій: Закон про мову планується до розгляду у Верховній Раді наступного пленарного тижня, а Виборчий кодекс - протягом поточної сесії

докладніше
15 лютого 2019, 12:19

Андрій Парубій підписав Розпорядження про створення Офісу парламентської реформи

докладніше
15 лютого 2019, 11:29

Андрій Парубій: Ефективна імплементація Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є основним елементом європейської інтеграції України

докладніше
15 лютого 2019, 11:20

Ганна Гопко: «Заходи до п’ятої річниці Майдану покликані подати сигнали міжнародній спільноті про боротьбу України з російською збройною агресією і обговорити подальші плани у протистоянні викликам та загрозам»

докладніше
15 лютого 2019, 10:04

У Верховній Раді відбулася зустріч народних депутатів з представниками місії Європейської конфедерації профспілок

докладніше
15 лютого 2019, 09:30

Комітет з питань охорони здоров’я закликає ЗМІ активно долучитися до інформування населення про захворюваність на кір

докладніше
15 лютого 2019, 09:25

Огляд головних тем «Голосу України» від 15 лютого

докладніше
14 лютого 2019, 17:53

Народні депутати продовжують опікуватися "Охматдитом"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
17 січня 2019, 10:09

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Парламент має упорядкувати процес переходу громад з Московського Патріархату до Православної Церкви України, щоб він відбувався виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів»

  

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи ранкове пленарне засідання у четвер, 17 січня, повідомив, що Парламент сьогодні розглядатиме законопроект №4128-д. За його словами, у понеділок ним було дано доручення Комітету з питань культури і духовності доопрацювати у відповідності із зауваженнями та рекомендаціями Європейського суду з прав людини щодо зміни релігійними громадами підлеглості. А.Парубій закликав народних депутатів змобілізуватись і ухвалити проект, «адже цього потребує ситуація, що склалася в Україні».

Голова Парламенту нагадав, що у вівторок, 15 січня, у селі Бронниця Камінь-Каширського району Волинської області місцевий священик Московського Патріархату в Україні привіз автобус немісцевих осіб спортивної статури, які намагалися захопити приміщення сільської ради та перешкодити демократичному процесу переходу місцевої православної громади з Московського Патріархату до Православної Церкви України. Ці невідомі чоловіки утримували у заручниках сільського голову та секретаря сільської ради. Сільську раду вдалося розблокувати тільки після прибуття на місце поліції. «Це лише одна ілюстрація надважливості завдання, яке стоїть перед Верховною Радою України», - підкреслив він.

Голова Верховної Ради повідомив, що щодня десяток православних громад в різних куточках України заявляють про бажання вийти з залежності від релігійної організації, яка має свій керівний центр у країні -агресорі. «Наше завдання, як Українського Парламенту, упорядкувати цей процес, щоби переходи відбувалися виключно мирно, в цивілізований спосіб, на засадах демократичних принципів, і щоби жоден суд не міг поставити під сумнів волю місцевої громади. Щоби проплачені «тітушки» не могли зірвати вільне волевиявлення громадян», -  наголосив він.

А.Парубій підкреслив, що цього чекає вся Україна, і нагадав, що «це питання далеко не тільки релігійне - це питання національної безпеки». «І наш обов’язок як Парламенту – не допустити будь-яких конфліктів в Україні. Тож доведемо, що ми, колеги, відповідаємо масштабам викликів, які стоять перед країною», - зазначив Голова Верховної Ради України.