Новини

22 березня 2019, 19:29

І.Геращенко: «Знешкоджені російські БПЛА на Донбасі - черговий доказ військової агресії РФ проти України, і ми вимагаємо жорсткої реакції від ОБСЄ, учасників «Нормандського формату» та міжнародних партнерів»

докладніше
22 березня 2019, 18:52

Ірина Геращенко: «Вимагаємо РФ припинити тортури над Павлом Грибом та звільнити 25 українців в обмін на 25 громадян РФ, затриманих в Україні»

докладніше
22 березня 2019, 18:32

Ірина Геращенко: 24 березня українська сторона має намір відкрити КПВВ «Золоте» в Луганській області

докладніше
22 березня 2019, 17:36

У Верховній Раді України відбулася зустріч з учасниками делегації лідерів думок з країн ЄС

докладніше
22 березня 2019, 16:54

Перший заступник голови Комітету з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму Микола Величкович провів особистий прийом громадян

докладніше
22 березня 2019, 16:30

Голова Комітету з прав людини Григорій Немиря провів зустріч з Послом Франції Ізабель Дюмон

докладніше
22 березня 2019, 15:10

Протягом тижня народні депутати працювали на пленарних засіданнях, у комітетах, взяли участь в інших заходах

докладніше
22 березня 2019, 14:32

Голова підкомітету з питань місцевих органів виконавчої влади та територіального устрою Микола Федорук взяв участь у круглому столі на тему: "Моделювання спроможного районного рівня: набутий досвід та перспективи"

докладніше
22 березня 2019, 14:10

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 березня 2019, 14:06

Ірина Геращенко зустрілась із родичами військовополонених моряків, які відвідали експозицію «Повернення додому» у Верховній Раді України

докладніше
22 березня 2019, 11:57

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову попередній звіт ТСК Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів

докладніше
22 березня 2019, 11:17

"Година запитань до Уряду" (відео)

докладніше
22 березня 2019, 10:10

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій: «Я впевнений, що Україна буде членом Європейського Союзу, а наше завдання – наполегливо працювати!»

докладніше
22 березня 2019, 09:28

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 березня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 грудня 2018, 09:55

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко: «Українська сторона у ТКГ наполягає на звільненні заручників та політв’язнів Кремля до Нового року»

 

17 грудня ц.р. відбулася зустріч Першого заступника Голови Верховної Ради України Ірини Геращенко з Головою Загального комітету Парламентської Асамблеї ОБСЄ з питань демократії, прав людини та гуманітарних питань Маргаретою Неллен, під час якої було обговорено широке коло питань, зокрема, щодо протидії агресії Росії проти України та забезпечення мирного врегулювання ситуації на Донбасі у відповідності з принципами та зобов’язаннями ОБСЄ.

Ірина Геращенко подякувала Маргареті Неллен за увагу до гуманітарних та безпекових питань, що набули особливого значення в умовах загострення ситуації на Донбасі і в акваторії Чорного та Азовського морів і закликала посилити моніторинг місії в акваторії Азовського моря.

«Українська сторона закликає ОБСЄ, мандат якої розповсюджується на всю територію України, розпочати посилений моніторинг акваторії Азовського моря і прилеглих територій, які мають бути вільні від важкої зброї і техніки відповідно до Мінських домовленостей», - зазначила політик.

Інформуючи про роботу гуманітарної підгрупи ТКГ у Мінську, Ірина Геращенко поінформувала, що всі ініціативи української сторони щодо звільнення незаконно утримуваних українців вже майже рік залишаються без офіційної відповіді з боку Російської Федерації. Вона нагадала, що останнє звільнення відбулося 27 грудня 2017 року, коли вдалося звільнити 74 українця з окупованого Донбасу. Політик звернула увагу присутніх, що до всіх звільнених заручників під час їх незаконного утримування застосувалися тортури, 12 з них зазнали сексуального насильства. Окремим проблемним питанням, за словами І. Геращенко, є відсутність доступу представників МКЧХ до тимчасово окупованих територій України.

Представник гуманітарної підгрупи ТКГ наголосила, що 19 грудня ц.р. під час засідання підгрупи у Мінську українська сторона вкотре пропонуватиме до Нового року передати представникам РФ 23 громадянина РФ, затриманих за злочини в Україні задля дзеркального звільнення політв’язнів Кремля. Вона також зазначила, що Україна готова до Нового року помилувати 66 сепаратистів задля звільнення 19 заручників з окупованого Донбасу. 

Інформуючи про інші питання підгрупи, політик повідомила, що українська сторона наполягає на створенні тристороннього формату пошуку зниклих безвісти за участі представників МКЧХ, однак це питання також залишається заблокованим через деструктивну позицію представників РФ. Перший віце-спікер також поінформувала, що іншим проблемним питанням залишається розмінування територій Донецької та Луганської областей. За її словами, понад 7 тис. км території Донбасу уражені забороненими вибухонебезпечними предметами та мінами, що несуть величезну загрозу місцевим жителям. Водночас, вона зауважила, що 6 грудня ц.р. Парламент ухвалив  Закон України «Про протимінну діяльність в Україні», яким передбачено й механізм гуманітарного розмінування. Ірина Геращенко повідомила, що 13 грудня ц.р. у Брюсселі було  підписано низку угод задля активізації співпраці із Трастовим фондом НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.   

Перший віце-спікер підкреслила, що питання протидії агресії РФ має бути у центрі уваги парламентських асамблей та міжнародних організацій. Вона повідомила, що сьогодні на Генасамблеї ООН буде розглядатися важливий проект резолюції, ініційований Україною: «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, Україна, а також частин Чорного та Азовського морів». Політик висловила сподівання, що проект резолюції буде підтримано на Генасамблеї.

З огляду на підготовку до зимового засідання ПА ОБСЄ у Відні, Ірина Геращенко закликала включити до порядку денного спеціальні дебати з питань захоплення Росією українських моряків, суден та мілітаризації нею Чорного і Азовського морів.

Своєю чергою, Маргарета Неллен запевнила у подальшій підтримці України у боротьбі за відновлення територіальної цілісності і суверенітету, а також відзначила активну роботу представників української делегації в ПА ОБСЄ. Окрім того, вона відзначила роботу Українського парламенту, зокрема важливість нещодавно прийнятого Закону України «Про протимінну діяльність в Україні».