Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
03 жовтня 2018, 19:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з Міністром закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Тудором Уляновскі наголосив на важливості об’єднання зусиль у питаннях інформаційної безпеки та посиленні міжпарламентської співпраці

 


Голова Українського Парламенту підкреслив, що «міжпарламентська дипломатія має велике значення не тільки в нашому регіоні, а й у Європі в цілому».

Андрій Парубій зазначив, що всі країни нашого регіону мають величезний потенціал для співпраці, зокрема в умовах однакових агресивних викликів з боку Російської Федерації. «Окупаційні війська стоять і в Україні, і в Молдові, і в Грузії», - сказав він і додав, що «фактично вирішення проблем в одній країні так чи інакше перекликається з іншими країнами».

Тому, за словами Голови Верховної Ради, «має бути одна стратегія, враховуючи ще й той важливий факт, що ми є кандидатами до ЄС і виконуємо угоду про асоціацію з ЄС». «Вважаю, що ми маємо не лише спільне минуле, а й спільне майбутнє, - наголосив він і додав. - Наш регіон має величезний потенціал розвитку економіки і транзиту».

А.Парубій назвав надзвичайно важливим рішенням створення Міжпарламентської асамблеї Україна-Молдова-Грузія як для України, так і для інших країн, визначивши високу динаміку взаємних відносин.

Голова Верховної Ради підкреслив важливість системного роз’яснення ситуації в Україні, Молдові, чи Грузії європейським та американським партнерам  для кращого розуміння і сприйняття тих чи інших процесів в країнах, особливо «з урахуванням щоденного відбиття російської агресії».

Голова Парламенту нагадав про раніше створену Міжпарламентську асамблею Україна-Польща-Литва, як Балто-Чорноморський пояс, який також виконує захисну функцію. За його словами, країни Балтії добре розуміють, що якщо Україна не вистоїть, - тоді і вони відчувають російську агресію.

А.Парубій наголосив, що країни регіону мають «частіше знаходити формат говорити одним голосом, можливо не лише втрьох, а залучаючи ширше коло сусідніх країн-однодумців». «Це буде зовсім інший масштаб», - підкреслив він і навів як приклад підписання спільного листа щодо призупинення будівництва газогону “Північного потоку-2”.

Учасники зустрічі особливу увагу приділили питанням інформаційної безпеки в умовах російської агресії. «Російські ЗМІ - це не засоби масової інформації, а інструменти війни, інструменти агресії, - наголосив Голова Верховної Ради. - Інформаційна війна - це війна не тільки за території, а і за свідомість, і серця людей.

Учасники зустрічі також обговорили перспективу створення регіонального стратегічного центру  для протидії російській гібридній агресії. Створення центру, за словами Голови Українського парламенту, буде важливим для всіх країн нашого регіону.

А.Парубій також звернувся до Т.Уляновскі з проханням сприяти ухваленню Парламентом Молдови рішення про визнання Голодомору в Україні геноцидом українського народу: «Для України це дуже важливо. І важливо також для того, аби не допустити подібного у будь- якій країні світу».

Своєю чергою, Міністр закордонних справ і європейської інтеграції Тудор Уляновскі зазначив, що має бути «спільний голос і спільний підхід у розмові з Вашингтоном і ЄС». Також, за його словами, «дуже важливий спільний підхід у відносинах з РФ, в тому числі до ризиків, які йдуть з боку російської сторони». «Європейські перспективи потребують спільних політичних зусиль», - наголосив він.