Новини

02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
02 жовтня 2018, 17:22

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої заяви проти спроб повернути повноваження делегації РФ у ПАРЄ без виконання Росією резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях (постанова №9089)

 

2 жовтня, під час брифінгу, представник Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, представник гуманітарної підгрупи ТКГ Ірина Геращенко відзначила важливість ухваленої 242 голосами «за» постанови «Про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи».

Перший віце-спікер повідомила, що цією заявою Парламент засуджує намагання змінити регламент ПАРЄ, щоб Росія змогла брати участь в роботі Асамблеї без виконання резолюцій Асамблеї та зобов’язань у Мінських домовленостях. Політик поінформувала, що у жовтні під час засідання ПАРЄ розглядатиметься питання щодо внесення змін до статутних документів щодо засадничих принципів діяльності Організації у контексті повернення делегації РФ, і цією Заявою Парламент засуджує спроби повернути делегації РФ, зокрема, і завдяки проросійським силам в європейській політиці.

Ірина Геращенко зауважила, що схожий документ був ухвалений нещодавно в Сеймі Литви, «що свідчить про те, що є міжнародні партнери України, які готові і будуть відстоювати європейські цінності і не давати Росії через своїх лобістів руйнувати міжнародні інституції».

Перший віце-спікер поінформувала, що тема невиконання зобов’язань РФ у Мінських домовленостях сьогодні також порушується у м. Бішкек (Киргизстан), де в ці дні відбувається засідання ПА ОБСЄ.

Ірина Геращенко підкреслила, що представники української делегації в ПА ОБСЄ на чолі із Головою Постійної делегації Артуром Герасимовим, окрім безпекових питань на Донбасі порушуватимуть питання  щодо звільнення заручників та політв’язнів Кремля. Представник гуманітарної підгрупи ТКГ нагадала, що українська сторона вже півроку не має офіційної відповіді на пропозицію яка неодноразово направлялась російській стороні щодо одночасного звільнення засуджених громадян РФ в Україні за злочини проти територіальної цілісності нашої держави та політв’язнів Кремля – Олега Сенцова, Володимира Балуха, Романа Сущенка, інших.

«Ці теми – невиконання РФ Мінських домовленостей, розблокування процесу звільнення заручників та політв’язнів Кремля, заборона використання РФ та НЗФ озброєння забороненого Оттавською конвенцією про заборону застосування протипіхотних мін є ключовими сьогодні і в Мінську, де відбувається засідання ТКГ та робочих груп ТКГ», - повідомила І. Геращенко.

Політик також звернула увагу на  намір окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України провести так звані вибори, які суттєво ускладнять політико-дипломатичне врегулювання ситуації на сході України. Перший віце-спікер нагадала, що у 2014 році, коли відбулись схожі так звані вибори на окупованому Донбасі, які між іншим, не були визнані міжнародним співтовариством, зокрема і Росією, призвели до ескалації безпекової ситуації та до загибелі тисяч військових та цивільних.

«Сьогодні Москва фактично повторює сценарій чотирирічної давнини, ускладнюючи процес мирних переговорів», - наголосила І. Геращенко.