Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
07 червня 2018, 10:18

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Поновлення у ПАРЄ російських делегацій буде порушенням ключових цінностей парламентських асамблей - тільки міжнародний тиск європейських країн змусить РФ піти з України і дотримуватись міжнародних правил», - Голова Верховної Ради Андрій Парубій

 


Голова Верховної Ради Андрій Парубій провів зустріч з Його Світлістю Спадкоємним Принцем Князівства Ліхтенштейн Алоїзом, який вперше перебуває з офіційним візитом в Україні.

Під час зустрічі А.Парубій поінформував високого гостя про хід реформ в Україні в умовах російської агресії та зосередив увагу на неприйнятності позиції окремих країн щодо повернення російської делегації до ПАРЄ. «Порушення міжнародних прав і агресія є причиною конфліктів сьогодні. Україна як ніхто зацікавлена у припиненні агресії і війни Росії проти українців. У цьому дуже важлива роль міжнародних організацій. На жаль, Російська Федерація відверто ігнорує рішення міжнародних організацій, у тому числі і ПАРЄ, - жодний пункт не був виконаний. Поновлення у ПАРЄ російських делегацій буде порушенням ключових цінностей парламентських асамблей. Тільки міжнародний тиск європейських країн змусить РФ піти з України і дотримуватись міжнародних правил», - наголосив він.

За словами Голови Парламенту, «Російська Федерація складає загрозу не лише для України, а й для усього вільного світу, бо Путін порушив головні принципи безпеки, які були встановлені після другої світової війни». «Наші воїни на передовій захищають не лише Україну, а й усю Європу і весь вільний світ. І тому дуже важлива солідарність усіх країн, у першу чергу Європи», - сказав він та подякував за надання гуманітарної допомоги у непростий час, тверду позицію Князівства Ліхтенштейн у неприйнятті агресії і анексії території України Російською Федерацією.

А.Парубій на початку зустрічі висловив сподівання, що знайомство з українськими людьми та країною залишать гарні враження, особливо враховуючи те, що у найважчі роки державності Україні доводиться відбивати як мілітарну, так і економічну та інформаційну агресію, і проводити важливі реформи у всіх сферах. «У парламенті відбувається великий етап фундаментальних реформ», - повідомив він і зазначив, що наразі відбувається завершальний етап створення Антикорупційного суду. За словами Голови Українського парламенту, ключовий напрямок України - це євроінтеграція і шлях до ЄС.

Своєю чергою, Спадкоємний Принц Алоїз зазначив, що Князівство Ліхтенштейн буде підтримувати Україну у її співпраці з міжнародними організаціями, зокрема, ООН та ОБСЄ, і робитиме все можливе для якнайшвидшого пошуку шляхів мирного врегулювання конфлікту на Сході України. «Ми будемо підтримувати взаємодію на міжнародному і двосторонньому рівні щодо співпраці з ООН та ОБСЄ, зокрема, у відстоюванні принципів міжнародного права. Маленькі країни можуть мати більш переконливу роль у впливі на розв’язання проблем», - сказав Принц Алоїз, висловивши занепокоєння щодо ситуації на Донбасі, а також сподівання на швидке врегулювання конфлікту.

Незважаючи на невеликий розмір держави Ліхтенштейн, зазначив Принц Алоїз, вони готові надати необхідну гуманітарну допомогу та допомогу у процесі проведення реформ, адаптування українського законодавства до європейських норм і зробити все, що в їхніх силах. «Між нашими країнами багато зв’язків на культурному, мистецькому рівні, у сфері розвитку вільної торгівлі існує багато проектів. Ми готові розглянути можливості укладання угоди щодо уникнення подвійного оподаткування», - сказав він і додав, що підтримують Будинок сімейного типу на Львівщині. За його словами, Князівство Ліхтенштейн обговорює напрямки, як активізувати співпрацю і сприяти бізнесу та інвестиціям, зміцнювати культурні стосунки.

Принц Алоїз висловився за ухвалення кодексу поведінки на міжнародній арені, згідно з яким би злочини, такі як масове вбивство чи агресія проти країни засуджувались міжнародним кримінальним судом. «Впровадження цього кодексу поведінки підтримують багато країн, необхідно ухвалення кримінального міжнародного суду. Такі стандарти покладуть край міжнародній злочинності і будуть діяти як стримуючий фактор», - підкреслив він.

Голова Верховної Ради, наголошуючи на необхідності подальшої активізації міжпарламентських контактів та наявності економічного потенціалу у співпраці обох країн, запросив Голову Парламенту Князівства Ліхтенштейн відвідати Україну з офіційним візитом. «Це було б новим кроком у наших відносинах», - сказав він, відзначивши виключну важливість Ліхтенштейну у міжнародних організаціях.