Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
23 березня 2018, 16:37

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради України А.Парубій сподівається, що у квітні Парламент зможе вийти на голосування у першому читанні проекту закону про національну безпеку і оборону

 


Голова Верховної Ради України А.Парубій сподівається, що у квітні Парламент зможе вийти на голосування у першому читанні проекту закону про національну безпеку і оборону. Про це він сказав у п’ятницю, в інтерв’ю телеканалу «РАДА».

А.Парубій нагадав про пріоритетність цього документу і наголосив, що «закон про національну безпеку і оборону - надважливий, масштабний документ, який готувався роками». Майбутній закон має дві важливі функції: реформа сектору безпеки і оборони України та приведення її у відповідність до Європейських стандартів, і, перш за все, до стандартів НАТО. У цьому контексті А.Парубій сказав: «Мені запам’яталися слова одного аналітика-генерала, який кілька років працював експертом в Україні. Він казав: маленька радянська армія ніколи не переможе велику радянську армію. Для того, щоб Україна могла перемагати, треба перестати будувати радянську армію. Треба будувати сучасну армію, за зразками НАТО, яка здатна швидко і ефективно реагувати на будь-які виклики».

Сам Голова Парламенту також наголошує: «Без реформи - ми увесь час будемо вразливими перед Росією, будемо вразливими перед можливою повномасштабною атакою Російської Федерації. Має бути змінена сама логіка і система взаємовідносин, підготовки, дій армії і всього сектору безпеки. Цей закон спрямований на реформу сектору безпеки, але він також вкрай важливий для адаптації українського сектору безпеки до стандартів НАТО».

А.Парубій зауважив, що «без цього закону ми фактично зупиняємо свій шлях до НАТО і не можемо робити наступні кроки, тому вкрай важливо чути думки наших партнерів». Він повідомив, що представники ЄС і НАТО подали до парламентського Комітету свої правки і зауваження до законопроекту. «Робоча група, яка створена у профільному Комітеті, вже напрацювала ряд поправок, які мають бути прийняті в першому читанні, аби потім вони були в «тілі закону»», - зазначив А.Парубій і висловив сподівання, що дискусії в Комітеті триватимуть «не довго».