Новини

02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 березня 2018, 15:15

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«У приміщеннях Верховної Ради України, а також тих органів державної влади, які перебувають під державною охороною, озброєними можуть бути тільки представники державної охорони УДО», - Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відповідаючи на запитання журналістів по завершенню Погоджувальної ради у понеділок, зазначив, що він буде «чимшвидше ініціювати внесення законопроекту щодо охорони органів державної влади на розгляд Верховної Ради України». «Я сподіваюсь, що це питання буде включене до порядку денного сесії, а з моменту включення ми зможемо безпосередньо перейти до його розгляду», - сказав він.

На переконання Голови Парламенту, це важливий законопроект – «його унікальність в тому, що під ним підписались усі голови фракцій і груп Верховної Ради України». «Суть цього законопроекту і його проста логіка полягає у тому, що у приміщеннях Верховної Ради України, а також тих органів державної влади, які перебувають під державною охороною,  озброєними можуть бути тільки представники державної охорони УДО», - наголосив А.Парубій. Цей законопроект передбачає, що незалежно від статусу, чи народний депутат, чи інший громадянин, ніхто не має права заходити у приміщення органів державної влади з вогнепальною зброєю, з вибуховими предметами, чи будь-якими іншими предметами, які становлять загрозу для життя людей.

Голова Верховної Ради повідомив, що він цей законопроект ініціював ще минулого тижня, і уточнив, що в діючому законі, зокрема Законі України «Про статус народного депутата України», зазначено, що особистий огляд народного депутата, огляд і перевірка його речей забороняється, якщо інше не встановлено законом. «Отже, буде становлено законом», - підкреслив він і додав, що кожен громадянин, незалежно від того, чи він є народним депутатом, чи він не є народним депутатом, заходячи в аеропорту у літак, не може мати при собі ні зброї, ні вибухових предметів. «Ці предмети повинні залишатися у визначених для цього місцях, і це має бути регламентовано», - зазначив А.Парубій.

За його словами, так само, як кожного разу, ідучи на літак, гарантується безпека тих людей, які знаходяться в літаку, так само пропонується і у Верховній Раді України, і в інших органах державної влади: коли туди заходить народний депутат, незважаючи на його статус, і рамка показує наявність зброї, він повинен її залишити у сейфах, які встановлені на входах, і тільки після того увійти в приміщення Верховної Ради України. «Ще раз наголошую, у приміщенні не може бути нікого зі зброєю, окрім працівників державної охорони України – і це питання безпеки усіх людей, які перебувають в цьому приміщенні. Наголошу ще раз, у приміщенні Верховної Ради України чи інших органів державної влади», - підкреслив Голова Верховної Ради, зазначивши, що з цією ініціативою він звернувся до голів фракцій, і усі голови фракцій підтримали ініціативу і поставили свої підписи під законопроектом.

А.Парубій уточнив, що це будуть зміни до Закону України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб», і фактично двома абзацами буде вводитись правка: «Абзац звучить наступним чином:

До будинків, де працює Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів, а також будинки, де працюють інші органи державної влади України, щодо яких здійснюється державна охорона, не допускаються особи з холодною чи вогнепальною зброєю . Окрім осіб, які відповідно до цього Закону здійснюють державну охорону відповідного будинку, а також особи з вибуховими речовинами, засобами підриву, боєприпасами всіх видів і зразків, навчальними або імітаційними боєприпасами, легкозаймистими речовинами, чи займистими твердими речовинами, піротехнічними засобами, отруйними і сильнодіючими речовинами». 

Голова Парламенту висловив сподівання, що ця його ініціатива буде підтримана: «І ми в парламенті воюючою країни забезпечимо безпеку, наголошую ще раз, не тільки органів державної влади, але і безпеку всіх, хто перебуває у приміщенні - дуже часто включаючи тих діток, які приходять у парламент на екскурсію і можуть стати заручниками політичних інтриг, що можуть відбуватись у цьому залі».

А.Парубій переконаний, що Закон буде прийнятий дуже швидко і швидко підписаний Президентом України і дуже швидко опублікований в «Голосі України». «Таким чином, ми зможемо забезпечити охорону і будівлі, і всіх тут присутніх. Я переконаний, з середи, з вранішнього засідання кожен, хто заходить до будівлі Верховної Ради України, змушений буде залишити і зброю, і інші небезпечні речовини біля входу, а інакше він не зможе зайти до будівлі Верховної Ради України», - додав Голова Верховної Ради України.