Новини

06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 січня 2018, 15:07

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей»

 


Голова Верховної Ради України на брифінгу у четвер повідомив, що Парламент ухвалив законопроект №7163 про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей». «Я глибоко впевнений, що не може бути навіть мови про те, що документ буде ветований, він буде підписаний Президентом у передбачений Конституцією термін і стане Законом у найближчий період», - сказав А.Парубій.

За його словами, профільний Комітет доопрацює всі поправки до законопроекту, а Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради його вичитає, після чого документ надійде на підпис Голові Парламенту. «Я думаю, орієнтовно через три дні я зможу його підписати», - зазначив Голова Верховної Ради України.

Цим голосуванням, за його словами, «ми демонструємо рішучість у боротьбі проти російського агресора». «Агресор той самий, що й сто років тому – Російська імперія. Ніколи не змінюється імперський дух і імперські наміри Росії поневолити Українську державу. І сьогоднішнім голосуванням ми виконуємо свій обов’язок перед нашими попередниками, які сто років тому підняли прапор боротьби за визволення України. Сьогодні наше головне завдання мати українську державність», - підкреслив Голова Парламенту.

Разом із тим, А.Парубій уточнив, що профільний Комітет при підготовці законопроекту до другого читання змінив текст законопроекту, поданий Президентом України, з урахуванням пропозицій народних депутатів. Голова Верховної Ради підкреслив, що в тексті ухваленого законопроекту відсутні посилання на Мінські домовленості.

За його словами, він стоїть на позиції, що в документі не можуть бути згадані Мінські угоди, тому вони мають бути вилучені з законопроекту. «Так парламент і проголосував», - наголосив А.Парубій.

У документі народні депутати визначили, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації. У преамбулі визначено, що дата початку окупації частини України, зокрема, Криму та Севастополя, визначається законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Відповідно до цього закону датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Передбачено, що межі та перелік районів міст, селищ і сіл частини частин їх територій тимчасово окупованих у донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з Законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Окрім того, парламентарії встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації Російської Федерації, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права. Також парламент визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення національної безпеки.

Довідково: Президент України П.Порошенко 04.10.2017 року вніс до Верховної Ради України законопроект 7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».