Новини

15 жовтня 2019, 18:02

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
15 жовтня 2019, 17:53

Схід завжди буде українським, - Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

докладніше
15 жовтня 2019, 17:34

У Верховній Раді України відкрилася виставка «Сучасний український космос», присвячена діяльності КБ «Південне»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:21

До Дня захисника України відбулася презентація нової книги Валентини Розуменко «Нескорені»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:01

Виставка картин художниці Роксолани Йолич

докладніше
15 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді України презентовано виставку проекту «Жіноче століття: українки, які створили державу»

докладніше
15 жовтня 2019, 16:34

З нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці Асоціацією майстрів народного мистецтва України розгорнуто експозицію «Обереги України»

докладніше
15 жовтня 2019, 13:14

Прийнято Постанову "Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання"

докладніше
15 жовтня 2019, 11:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 жовтня

докладніше
15 жовтня 2019, 11:19

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп)

докладніше
15 жовтня 2019, 10:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив склад робочої групи із впровадження концепції «Зелений офіс» у Верховній Раді

докладніше
14 жовтня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисника України

докладніше
11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 січня 2018, 15:07

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей»

 


Голова Верховної Ради України на брифінгу у четвер повідомив, що Парламент ухвалив законопроект №7163 про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях, яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій висловив упевненість, що Президент України підпише ухвалений Парламентом закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей». «Я глибоко впевнений, що не може бути навіть мови про те, що документ буде ветований, він буде підписаний Президентом у передбачений Конституцією термін і стане Законом у найближчий період», - сказав А.Парубій.

За його словами, профільний Комітет доопрацює всі поправки до законопроекту, а Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради його вичитає, після чого документ надійде на підпис Голові Парламенту. «Я думаю, орієнтовно через три дні я зможу його підписати», - зазначив Голова Верховної Ради України.

Цим голосуванням, за його словами, «ми демонструємо рішучість у боротьбі проти російського агресора». «Агресор той самий, що й сто років тому – Російська імперія. Ніколи не змінюється імперський дух і імперські наміри Росії поневолити Українську державу. І сьогоднішнім голосуванням ми виконуємо свій обов’язок перед нашими попередниками, які сто років тому підняли прапор боротьби за визволення України. Сьогодні наше головне завдання мати українську державність», - підкреслив Голова Парламенту.

Разом із тим, А.Парубій уточнив, що профільний Комітет при підготовці законопроекту до другого читання змінив текст законопроекту, поданий Президентом України, з урахуванням пропозицій народних депутатів. Голова Верховної Ради підкреслив, що в тексті ухваленого законопроекту відсутні посилання на Мінські домовленості.

За його словами, він стоїть на позиції, що в документі не можуть бути згадані Мінські угоди, тому вони мають бути вилучені з законопроекту. «Так парламент і проголосував», - наголосив А.Парубій.

У документі народні депутати визначили, що Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації. У преамбулі визначено, що дата початку окупації частини України, зокрема, Криму та Севастополя, визначається законом «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Відповідно до цього закону датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року. Законом про реінтеграцію Донбасу визначаються особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Передбачено, що межі та перелік районів міст, селищ і сіл частини частин їх територій тимчасово окупованих у донецькій та Луганській областях визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил України.

Згідно з Законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права. Окрім того, парламентарії встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації Російської Федерації, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права. Також парламент визначив систему розподілу повноважень щодо заходів із забезпечення національної безпеки.

Довідково: Президент України П.Порошенко 04.10.2017 року вніс до Верховної Ради України законопроект 7163 «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей».