Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
25 жовтня 2016, 18:27

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Зміни, які пропонуються до Податкового кодексу, у найбільшій мірі спрямовані на подолання корупційних ризиків та розвиток малого і середнього бізнесу», - Андрій Парубій

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, виступаючи у вівторок на засіданні Національної ради реформ, присвяченого реформі Податкового кодексу, зазначив, що «надзвичайно важливо налагодити партнерські взаємовідносини між державою і бізнесом». «Ми повинні у тому напрямку зробити досить рішучі кроки, - сказав він і навів висновки експертів щодо основних проблем. – Це надмірна зарегульованість, високі корупційні ризики і налаштованість на великий бізнес».

Ключовими серед названих проблем А.Парубій вважає великі корупційні ризики, оскільки «вони виводять гроші у тінь і призводять до того, що український бюджет не доотримує коштів». «Переконаний, що зміни, які пропонуються до Податкового кодексу, у найбільшій мірі спрямовані на подолання корупційних ризиків, і, в першу чергу, вигідні малому і середньому бізнесу, який матиме прерогативу розвитку».

За словами Голови Парламенту, «малий і середній бізнес в нашій країні у сучасній історії завжди був головним рушієм змін». Він нагадав, що Майдан у великій мірі у перші дні стояв завдяки фінансовому забезпеченню малого і середнього бізнесу. «Наша волонтерська допомога в АТО, коли йшла війна і коли ще, на жаль, не було ані армії, і ані держава, ані економіка не були готові до того, щоб повноцінно забезпечувати наш фронт, перша волонтерська хвиля була у великій мірі базована на ініціативі і віддаванні коштів малого і середнього бізнесу, - наголосив А.Парубій. - І вони, як ніхто інший, мають відчути зміни, які зможуть подолати корупцію у взаємовідносинах між державою і бізнесом».

Голова Верховної Ради вважає дуже важливим кроком надання п’ятирічної прерогативи розвитку для новостворених підприємств. «Це дасть змогу розширити їхні можливості, і люди зможуть активніше займатися малим і середнім бізнесом», - додав він і нагадав, що в Європі відсоток доходів від малого і середнього бізнесу у бюджет є набагато вищим, аніж в Україні. Зокрема, за його словами, 68 % відсотків населення задіяні у малому і середньому бізнесі і виробляють 58 % ВВП, а в Італії – вони дають майже 95 % доходів до держави.

Голова Парламенту підкреслив, що «побудова сильної економіки є одночасно і узгодженням економіки України з економікою наших європейських партнерів і друзів».

А.Парубій відзначив важливість того, що «даний документ вийшов на майданчику співпраці між Адміністрацією Президента, Урядом, експертами і Парламентом. «Це той чотирикутник, як чотири ніжки стола, коли задіяні всі Сторони: і Президент, і Уряд, і Парламент, і експерти, що можуть відображати загальний суспільний настрій. Коли у такому колі готувались рішення, то завжди знаходили підтримку у Верховній Раді України, поміж народних депутатів», - підкреслив він.

Водночас, на його переконання, вкрай важливо, щоб обговорення змін до Податкового кодексу набуло «надзвичайного публічного виміру, щоб воно максимально широко було задіяно в інформаційній сфері». «Чим ретельніше, публічніше і детальніше обговорюється питання, тим легше воно проходить у Верховній Раді, тим менше ми бачимо політичних дискусій», - зауважив він.

Голова Парламенту підкреслив, що «Парламент сьогодні демонструє активну і системну роботу, ухваливши ряд важливих фундаментальних законів, зокрема, і по НКРЕКП, і по бюджету». У цьому контексті він відзначив і Прем’єр-міністра, і Уряд: «За багато років ми пішли шляхом, коли бюджет згідно закону і подаємо, і обговорюємо, і приймаємо. Це незвична і дуже складна робота, яка потребує великої концентрації зусиль».