Новини

18 вересня 2020, 16:50

Співчуття Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова у зв’язку зі смертю Дмитра Микитовича Притики

докладніше
18 вересня 2020, 16:49

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”

докладніше
18 вересня 2020, 16:00

З 15 по 18 вересня Верховна Рада прийняла 13 законів України і 10 проєктів законів

докладніше
18 вересня 2020, 15:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України

докладніше
18 вересня 2020, 13:57

Необхідно активізувати співробітництво між Україною та Болгарією в економічній та гуманітарній сферах, - Дмитро Разумков

докладніше
18 вересня 2020, 13:50

Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів завершила розгляд двох звернень представників бізнесу

докладніше
18 вересня 2020, 13:44

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
18 вересня 2020, 13:38

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з опрацювання та підготовки до другого читання законопроекту про адміністративну процедуру

докладніше
18 вересня 2020, 13:30

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про приєднання України до Розширеної часткової угоди про спорт (EPAS)

докладніше
18 вересня 2020, 12:05

Представник українського парламенту взяв участь в міжнародному онлайн-заході «LegisTech for Democracy»

докладніше
18 вересня 2020, 11:26

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів

докладніше
18 вересня 2020, 10:45

Голова Верховної Ради України провів нараду щодо тестування хворих з підозрою на COVID-19 за участю очільників МОЗ та Мінфіну

докладніше
18 вересня 2020, 09:48

Відбулося перше засідання ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду

докладніше
18 вересня 2020, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 жовтня 2016, 13:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій наголошує на важливості підвищення інституційної спроможності Верховної Ради України

Підвищення інституційної  спроможності Верховної Ради України, підвищення ролі і значення Парламенту - є однією з важливіших реформ, які є сьогодні в Україні. На цьому наголосив у понеділок Голова Верховної Ради України А.Парубій, відкриваючи  дискусійний форум з питань парламентської реформи на тему: "Парламенти і всеосяжна демократична реформа".

Дискусія високого рівня організована  в рамках  Проекту ЄС-ПРООН «Рада за Європу».

«У часи потрясінь Верховна Рада була майданчиком для виходу з кризових ситуацій у державі, а тому її реформування є стратегічно важливим. Підтримка ж процесу реформування Верховної Ради з боку ЄС є, передусім, свідченням довіри до українського парламенту і  українського суспільства», - зазначив А.Парубій.

У роботі дискусійного форуму беруть участь помічник Генсека ООН Джіхан Султаноглу та Посол ЄС  в Україні Хьюг Мінгареллі.

Голова Парламенту підкреслив, що «Україна проходить складний період – нам доводиться здійснювати реформи у всіх сферах життя, і це відбувається у час, коли Україна бореться з агресією Російської Федерації». «Це ускладнює і водночас робить важливими  ті реформи, які проводяться: реформа безпеки і оборони, судової системи і, така  ж важлива, - реформа Верховної Ради України», - сказав він і наголосив, що «напрямків реформування Парламенту є багато: реформа Апарату, реформа щодо відкритості, аби полегшити допуск до інформації про роботу комітетів, самої Верховної Ради, демонструвати відкритість і комунікацію з громадськими організаціями, експертним середовищем».

У цьому контексті А. Парубій нагадав, що «тепер у роботі Погоджувальної ради беруть участь громадські експерти, які можуть висловити свою думку і пропозиції щодо порядку денного і щодо пріоритетів, які стоять перед нами».

Голова Парламенту зазначив, що нині усі депутатаські запити є відкритими для суспільства, а структуризація роботи через формування порядку денного по блоках питань, які стосуються різних сфер, дозволяють підвищити ефективність роботи над законопроектами. «З першого тижня роботи нової сесії ми формуємо порядок денний  тематичними блоками і це дозволяє підвищити їхню якість і кількість законопроектів, які розглядаються і ухвалюються у сесійній залі», - сказав він і додав, що  підходити системніше і ефективніше до роботи над кожним законопроектом дозволяє нова електронна система «Рада».

А.Парубій заявив, що «Верховна Рада України працює ефективно, попри прогнози усіх тих, хто вважав, що нинішній Парламент увійде в кризу і не зможе працювати».

Він наголосив, що співпраця Уряду і Парламенту є, на сьогодні, на високому рівні і свідченням тому стала презентація проекту Державного бюджету на наступний рік, «який був вчасно поданий». «Це передумова для того, аби говорити, що наша співпраця має величезний потенціал для свого розвитку», - сказав А.Парубій. Він висловив вдячність Програмі розвитку ООН і Європейському Союзу за довіру і підтримку у здійсненні реформ в Україні.

«Верховна Рада України налаштована на серйозну роботу, а її реформування буде ефективним і на високому рівні», - сказав А.Парубій.