Новини

08 квітня 2020, 18:26

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув низку ініціатив для економічної підтримки культури та креативних індустрій (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 15:00

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

докладніше
08 квітня 2020, 08:49

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики провів засідання в режимі відеоконференції

докладніше
07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 вересня 2016, 09:35

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Повернення російської делегації до ПАРЄ буде історичною помилкою», - Голова Парламенту Андрій Парубій


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи засідання Комітету ПАРЄ з питань науки, освіти, культури і ЗМІ, зазначив, що європейські парламентарії перебувають в Україні у складний і визначальний час, коли «доводиться одночасно відбивати ворожу агресію і одночасно змінювати країну, проводячи реформи». «Це так, як гасити літак під час пожежі», - зазначив він.

За словами А. Парубія, «агресія, яку веде проти нас Росія, має дуже багато вимірів, серед яких інформаційна складова відіграє найбільшу роль і місце, аніж складна мілітарна». «Близько двох років проводились наукові дискусії, конференції і розробки, як вести гібридну війну і які її ознаки. І з цього можна зробити висновок, що всі ідеологи відзначали, що інформаційна складова є визначальна, ключова. Практично вже танки йдуть за георгіївськими стрічками, - підкреслив він і додав. - Диверсійні групи приходять вже на підготовлений грунт, який готувався засобами масової інформації».

У цьому контексті А.Парубій наголосив на важливості роботи і ролі Комітету ПАРЄ з питань науки, освіти, культури і ЗМІ. За його словами, його засідання у стінах Українського  Парламенту необхідне, щоб «зрозуміти і глибоко проаналізувати той стан і характерні особливості агресії, яку веде проти нашої України Російська Федерація, у непростий час, коли доводиться захищати цінності не тільки нашої держави, а й усього вільного світу, який ставить верховенство права вище над усім».

Голова Парламенту попередив про глобальність загрози агресії проти інших країн Європи. «Якщо Україна не встоїть, будуть наступні жертви. Плани поширюються на багато європейських країн, вже є намагання вбити розкол між країнами ЄС, зазначив він і додав, - У цей час нам особливо важлива підтримка, знати, що ми не самі. Тим, хто гине на передовій, важливо знати, що їх підтримують».

А.Парубій подякував ПАРЄ за підтримку, за ту позицію, яку вона займала під час початку агресії. «Ця позиція ПАРЄ була визначальною для оцінки подій усім цивілізованим світом», - підкреслив він.

Водночас, Голова Парламенту наголосив, що за останні два роки жоден пункт домовленостей з Росією, жодна резолюції не були виконані. Тому, на його переконання, розмова про повернення російської делегації до ПАРЄ, не на часі. «Які для цього є підстави для повернення у коло держав, для яких територіальна цілісність є найвищою цінністю? – запитав він і додав. - Загравання з агресором ще більш заохочує його до агресивних дій. Переконаний, що повернення російської делегації буде історичною помилкою. Закликаю усіх вас стати пліч -о -пліч і не допустити таких дій. Мова насильства, танків і автоматів не має сили. Цивілізований світ має достатньо сил, аби зупинити агресора. Його дії не матимуть перспективи».

Голова Верховної Ради підкреслив, що «дипломатичним шляхом маємо змусити вивести танки і глобально забезпечити мир і спокій у країні». «У нас достатньо енергії, сил і рішучості для зупинення агресора», - сказав він.