Новини

01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 14:32

Прийнято Постанову "Постанови про звільнення Уманського І. І. з посади Міністра фінансів України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 вересня 2016, 17:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: Моя позиція як Голови Парламенту України є однозначною - будь-яке загравання з агресором лише заохочує його до нових агресивних дій (Виступ Голови Верховної Ради України, 15 вересня 2016 року, м. Страсбург)

 


Шановний пане Голово Асамблеї,

Шановні колеги,

Я дякую Голові Парламентської Асамблеї Педро Аграмунту за скликання цього високоповажного засідання і радий бути серед колег, щоб обговорити найболючіші проблеми Європи, і міграційна криза – одна з них.

Сьогодні я говоритиму про ситуацію з внутрішньо переміщеними особами в Україні.

Шановні колеги,

Більше двох років Україна потерпає від російської агресії. Як результат, станом на 11 вересня 2016 року загалом зареєстровано 1 мільйон 700 тис. осіб, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Вдумайтесь в масштаби наших проблем. Це — лише на 100 тисяч осіб менше, ніж кількість біженців у всіх країнах ЄС. Одна наша держава фактично витримує таке ж навантаження, як усі країни Європейського Союзу.

 Верховна Рада ухвалила закон щодо дотримання прав та свобод внутрішньо переміщених осіб. 900 тисяч 493 сім’ї отримують адресну грошову допомогу. Всього надано медичну допомогу 377 тисячам осіб. Тисячі студентів з окупованих університетів перезараховано у вільні українські ВУЗи.

За даними Європейської агенції Фронтекс, до ЄС у 2015 році прибуло 1 мільйон 822 тисячі 260 біженців. З них зі всіх 6000 кілометрів східного кордону ЄС — лише 1920 біженців, приблизно 0,1% - одна десята відсотка. Отже, попри лавину внутрішньо переміщених осіб, Україна не становить міграційного ризику для Європи. Ми не стали країною транзиту біженців в інші європейські країни. Ефективно працює угода про реадмісію з Євросоюзом. Україна виконує свої зобов’язання. Тому немає жодних перепон для того, щоб не надавати Україні безвізового режиму з ЄС.

Водночас, ми не повинні боротися з наслідками міграційної кризи, а повинні боротися також з її причинами. Агресія Росії проти України, її військова операція в Сирії, підтримка Росією будь-яких кроків, що дестабілізують Європу, призвели до того, що Росія, яка була експортером енергоносіїв, перетворилась на експортера агресії. Хочу наголосити: українська трагедія має характерні ознаки. Репресії тривають проти цілого народу – кримських татар, яких змушують вдруге за останнє століття покидати свою Батьківщину і ставати політичними мігрантами. Кремль продовжує сталінську традицію репресій проти цілих народів. Це виклик для усіх нас. Тест на відданість європейським цінностям, гідності, свободі і демократії, - цінностям усього вільного світу. Чи можемо ми закривати на це очі? Чи можемо закривати очі на вибори в Державну Думу, які проводяться і на території Криму? На моє глибоке переконання, - ні!

Вважаю неприйнятним участь у роботі конференції голів парламентів представників парламенту країни, котра ще й голосувала за приєднання Криму до Росії та введення російських військ на територію України, яка є співучасником злочину не тільки проти України, але й проти всього світу, який визнає верховенство права.

Моя позиція як Голови Парламенту України є однозначною: будь-яке загравання з агресором лише заохочує його агресію. Росія не виконала жодну з резолюцій, ухвалених цією Асамблею упродовж двох останніх років у відповідь на російську агресію проти України.

Повернення Росії до цієї зали буде історичною помилкою і матиме два драматичних наслідки: мотивує агресора і підірве авторитет Асамблеї. Пам’ятаючи трагічну європейську історію та людську ціну побудови Європи, в якій права людини і демократія є засадничими цінностями, ми з вами, шановні колеги, маємо зробити все можливе, щоб цієї помилки не допустити. На завершення хочу подякувати усім колегам за підтримку України у цей непростий для країни період. Кожен ваш крок, кожне ваше слово допомагають нам захищати свободу і демократію, захищати права людини і вирішувати проблеми внутрішньо переміщених осіб. Єдність і солідарність – це наша з вами сила, що робить і буде робити Європу сильнішою. Дякую за увагу.

Довідково: У конференції глав парламентів Європи беруть участь делегації із 47-ми країн світу. Теми, які обговорюють учасники Європейської конференції: «Криза у зв’язку з міграцією та біженцями в Європі – роль та обов’язки парламентів», «Національні парламенти і Рада Європи: спільне просування демократії, прав людини та верховенства права», «Мобілізація парламентів проти ненависті заради інклюзивних та нерасистських спільнот". Доповідь Голови Українського Парламенту прозвучала у частині, присвяченій кризі у зв'язку з міграцією.