Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
08 вересня 2016, 11:24

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Андрій Парубій: Українсько-швейцарський міжпарламентський діалог сприятиме подальшому розширенню двосторонніх взаємин Парламенту України та Швейцарської Конфедерації

 

«Українсько-швейцарський міжпарламентський діалог, зокрема, регулярний обмін візитами між керівництвом законодавчих органів України та Швейцарії протягом останніх років, сприятиме подальшому розширенню наших двосторонніх взаємин. Для нас дуже важливі взаємовідносини між нашими державами і, перш за все, я хочу подякувати за ту підтримку, яку Україна отримує від Швейцарії», - заявив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в рамках зустрічі з Головою Національної Ради Швейцарії (нижньої палати парламенту) Криста Марквальдер, яка перебуває в Україні з офіційним візитом.

За словами А.Парубія, знаковим є те, що «Україну вперше відвідує Голова Національної Ради Швейцарії», що засвідчує позитивну динаміку українсько-швейцарського міждержавного діалогу.

«Україна переживає один з найважчих періодів історії, коли російський агресор окупував частину наших територій, і для нас міжнародна підтримка є надзвичайно важливою в час випробувань. Нам доводиться одночасно і вести бойові дії, і модернізовувати нашу країну, і проводити реформи. У цих умовах підтримка наших європейських союзників є особливо важливою», - наголосив А.Парубій і додав: «Тому для нас так важлива позиція Швейцарії по невизнанні окупації української території, в тому числі, Криму. І для нас важливо, аби ця позиція була незмінною».

За словами А.Парубія, в Україні відомо, що Російська Федерація використовує величезний інформаційний і фінансовий ресурс для пропаганди легалізації своєї присутності в Криму. Тому, наголосив політик, «для нас дуже важливо, аби позиція швейцарських парламентаріїв опиралась на міжнародне право, і була послідовною по підтриманню міжнародної позиції щодо Криму».

«В Україні відома відданість Швейцарії по відстоюванню прав людини та демократичних процесів і активність швейцарських парламентаріїв в обговоренні цих питань Асамблеєю Ради Європи», - сказав А.Парубій. При цьому він дав зрозуміти, що «Україна розраховує на підтримку швейцарської Сторони у питаннях, пов’язаних із захистом територіальної цілісності та суверенітету України» як у форматі двосторонніх взаємин, так і у рамках співпраці в міжпарламентських альянсах.

«Українсько-швейцарські взаємини поглибились протягом 2014 року під час головування Швейцарії в ОБСЄ, і одними із пріоритетів в цьому є мирний процес на сході України, вирішення конфлікту та невизнання порушення цілісності України», - заявила своєю чергою К.Марквальдер.

«Швейцарія є нейтральною країною, але вона зацікавлена у підтриманні мирних процесів, які є навколо неї. Утім для нас  є очевидною позицією невизнання окупації Криму», - зазначила К Марквальдер.

У цьому контексті Сторони обговорили питання щодо порушення прав людини на окупованих та непідконтрольних Україні територіях і були солідарні у необхідності активізації взаємин  в рамках міжпарламентських альянсів, аби світова спільнота знала правду про ситуацію в Україні.

«В Україні зацікавлені в більшій інформованості швейцарських колег щодо ситуації в Україні», - зазначив А.Парубій і додав, що саме візит пані  К.Марквальдер до України сприятиме об’єктивному  ознайомленню з українським сьогоденням щодо, зокрема, розвитку політичної та суспільно-економічної ситуації в країні в умовах реалій російської агресії проти України. При цьому  А.Парубій висловив подяку щодо реалізації проектів швейцарської технічної і гуманітарної допомоги, де особливо відзначив проекти зі сприяння розвитку місцевого самоврядування та децентралізації, що є цікавим і корисним для України.

К.Марквальдер також висловила підтримку політичній волі і бажанню офіційного Києва впроваджувати реформи. Зокрема, наголосила політик, «швейцарський бізнес чекає на зміни, аби інвестувати в українську економіку».

Торкаючись вирішення питань боротьби з корупцією в Україні, К.Марквальдер зазначила, що цей шлях має бути «системним, прозорим і зрозумілим, аби громадяни України цьому довіряли».

А.Парубій своєю чергою запевнив спріврозмовницю, що «Україна у питанні боротьби з корупцією зробила багато рішучих кроків у побудові антикорупційної системи, зокрема, це запровадження прозорої системи державних закупівель, створення антикорупційної прокуратури, глобальне реформування поліції та судової системи».  «У питанні боротьби з корупцією ми налаштовані рішуче і оптимістично», - наголосив Голова Верховної Ради А.Парубій.

Сторони були обопільні у підтвердженні того, що у України та Швейцарії великий потенціал взаємовідносин, і наші держави мають докласти зусиль, аби цей потенціал реалізувати.

У зустрічі взяли участь представники депутатського корпусу, Міністерства закордонних справ України та Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Молдові Гійом Шойрер.