Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
31 серпня 2016, 12:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

"Необхідно активніше реалізовувати потенціал регіонального співробітництва Центральної та Східної Європи, щоб зробити добробут наших громадян вищим і безпеку - більш надійною", - Андрій Парубій

 

У Варшаві розпочала роботу конференція "Солідарність і суверенітет: Парламентська зустріч держав Центральної-Східної Європи". У конференції беруть участь делегації національних парламентів 11 держав та їхні Голови, зокрема, і Голова Верхової Ради України Андрій Парубій.

Основним лейтмотивом конференції є бажання змінювати Європейський Союз відповідно до вимог часу, посилення безпеки на континенті та формування рівноправного співробітництва за принципом солідарності, що допоможе реалізовувати спільні інтереси.

Виступаючи перед присутніми, Голова Українського Парламенту Андрій Парубій наголосив, що "для України Європейський Союз не просто політична дискусія". "Україна дорого заплатила за свій цивілізаційний вибір", - сказав він, нагадавши, що під час Майдану поруч з українськими прапорами стояли прапори Європейського Союзу, а воїни на Сході країни захищають не лише Україну, а й увесь вільний світ.

А.Парубій зазначив, що у глобальному світі і виклики стоять глобальні, одним з яких є агресія Російської Федерації. "У мене немає сумнівів, що ця агресія має більш глобальний характер - Україна для Росії важлива, але це не остання ціль, яка стоїть перед Путіним", - сказав він і додав, що країни Балтії дуже добре відчувають цю небезпеку.

Голова Парламенту переконаний, що небезпека полягає не лише у мілітарних викликах, - "політика, яку проводить нинішня Росія, має дуже багато вимірів: економічний, енергетичний, інформаційний, який особливо важливий". У всіх цих вимірах потрібно давати адекватну відповідь, і давати її спільно всім Європейським Союзом, вважає А.Парубій. Водночас, на його думку, найбільш адекватну відповідь агресії можна дати завдяки регіональному співробітництву. "Україна була і залишається прихильником європейської інтеграції, заплатила за неї високу ціну. Україна відчуває важливість регіонального співробітництва,- сказав він. - Регіон Центральної-Східної Європи має величезний невикористаний потенціал і у питаннях енергетики, і у питаннях економіки, і у питаннях транзиту". Цей потенціал, за словами Голови Парламенту, необхідно реалізовувати, щоб "зробити добробут наших громадян вищим і безпеку наших громадян надійнішою". Він підкреслив, що Україна цілком підтримує ініціативу, з якою вийшла Польща, і буде жваво відгукуватися на подібні пропозиції та приділяти більшу увагу регіональному співробітництву.

За словами Маршалка Сейму Республіки Польща Марека Кухцінського, до негативних наслідків призводить саме відсутність змін і реформ. "Європі потрібний Європейський Союз так само, як і Європейському Союзу Європа. Нас турбують численні кризові явища у ЄС, зокрема, безпорадність на східному фланзі (війна) і південному (міграція), а також негативне ставлення до інтеграції (брексіт)", - сказав він.

***