Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 червня 2016, 17:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Необхідно робити усе можливе, аби історичні аспекти не заважали реалізації великих майбутніх планів міждержавної співпраці України і Польщі, - Андрій Парубій

 


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій в рамках Форуму місцевого розвитку обговорив широке коло питань двостороннього співробітництва з Маршалком Сейму Республіки Польща Мареком Кухчінським.

А.Парубій подякував польським колегам за можливість «надати Форуму ширшого простору для обговорення, зокрема, міждержавної співпраці, конкретних планів щодо покращення модернізації і створення нової інфраструктури між Польщею і Україною – нові митні переходи, залізничні з’єднання, з’єднанню автобанів, щодо міждержавної співпраці у ширшому - регіональному вимірі». Також, за його словами, було обговорено перспективу міждержавної співпраці «Європа – Карпати», питання «залучення і участі України у дискусіях і форумах Вишеградської четвірки, де з першого липня Польща починає головувати, продовження дискусії щодо співпраці у створенні Міжмор’я Балтійського, Чорного і Адріатичного морів і пошук нових форм і можливого грунту для цієї співпраці».

Голова Парламенту зазначив, що Пан Маршалок «дав цінні поради і щодо більш інтенсивних відносин у плані надання безвізового режиму, і у питанні пришвидшення нашого шляху до вступу у Євросоюз, а також участі, можливо у якості спостерігача, у роботі Вишеградської четвірки». За його словами, обговорювались також питання інших форм співпраці, таких як взаємне стажування депутатів, «питання історичної дискусії, яке триває».

«Я переконаний, що ми знайшли спільне розуміння того, що повинні шукати - порозуміння у складних сторінках нашої історії і чути один одного, - сказав він. - Робити усе можливе, аби історичні аспекти не заважали реалізації великих планів на майбутнє».

Своєю чергою, Маршалок Сейму Республіки Польща Марек Кухчінський зазначив, що «вимір міжпарламентського співробітництва зростає не лише у Східній Європі, але й з державами - асоційованими членами Європейського Союзу». «Існує потреба в інтенсифікації, розширенні контактів на рівні парламентів України і Польщі. Насамперед, навколо Карпатських гір. Це стосується перспективних викликів»,- наголосив він.

М.Кухчінський підкреслив, що на Україну дивляться насамперед як на країну, яка бере співучасть в організації безпеки країн Східної Європи, країн, які мають колосальний драматичний досвід комуністичного тоталітаризму».

«Ми думаємо про спільне майбутнє, гарантовану безпеку і підтримку», - наголосив Пан Маршалок і визначив три аспекти, за якими сприймають Україну: «Україна за останні 20 років визволила себе, отримала незалежність, а тепер воює за неї з російським агресором. По-друге, ми дивимось як на державу, яка розбудовує і підсилює свою демократичну систему. І по-третє, ми дивимось як на державу, яка прийняла остаточне рішення про європейський вимір свого майбутнього – і держава, і народ це зробили».

М.Кухчінський заявив, що у всіх трьох перспективах рішуче підтримують Україну, український народ, Українську Державу. «Ми хочемо співпрацювати у різних аспектах», - додав він і прокоментував рішення, яке ухвалив референдум Великобританії: «Це можливість і потреба внести зміни у функціонування європейських інституцій, таких як Європейський Парламент і Європейська Комісія. У зв’язку з цим відкривається можливість внесення змін до положень, які б спростили шлях Україні до спільної об’єднаної Європи, до європейської інтеграції».

М.Кухчінський підкреслив, що у зв’язку з цим домовилися про співпрацю саме у цьому напрямку. «Сподіваюсь, що результати нашої спільної роботи будуть хорошими», - сказав Пан Маршалок.