Новини

04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидататами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше
04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 червня 2016, 17:45

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Звернення до Патріарха Варфоломія щодо створення української помісної православної церкви є питанням не тільки релігійного характеру, але й питанням національної безпеки, - Андрій Парубій

Звернення до Патріарха  Варфоломія щодо автокефалії Української Церкви є питанням не тільки релігійного характеру, але й питанням національної безпеки, заявив А.Парубій в інтерв’ю телеканалу «РАДА». За його словами, «у новітній війні, яку веде Путін проти України, і яку ми звикли називати гібридною, -  використовуються усі фронти, і мілітарна частина є тільки однією з складових війни». «Є економічна агресія, яку ми бачили багато років, але є і намагання втрутитись в духовне життя України, намагання втрутитись у мовний простір українців, і Україна як держава повинна робити все можливе, щоб не дозволити зовнішнім силам провокувати розкол в українському суспільстві на будь-якому ґрунті, в тому числі і на релігійному», наголосив він.

Опитування показують, повідомив Голова Парламенту, що більшість українців є прихильниками того, щоб в Україні була єдина православна церква, і «ми лише повторили молитви мільйонів українців, звертаючись до Патріарха Варфоломія».

Він підкреслив, що ухвалення Звернення цього тижня є важливою і символічною подією, бо 16 червня розпочинається Всеправославний Собор. «Це визначне явище у православному світі, і напередодні того Собору таке звернення було презентовано, щоби воно було почуто головами православних церков», - сказав він. – «Ми дуже розраховуємо і сподіваємося, що Патріарх Варфоломій почує наше звернення, що він почує молитви українців і прийме своє рішення з цього приводу».

А.Парубій зазначив, що «Звернення об’єднало зал, за нього проголосувала велика кількість депутатів, крім Опозиційного блоку».

«Я не хотів би оцінювати політичні фракції, які є в Парламенті. Але мені видається – коли йдеться про питання національної безпеки, коли йдеться про питання розбудови держави, зміцнення Української Держави – ці питання не мали б розділяти, вони мали б об’єднувати весь зал. Це питання, в якому не може бути політичних позицій політичних фракцій, а всі українці повинні в них об’єднуватись. І мені прикро, що не всі політичні сили, які представлені в українському парламенті, об’єднуються навколо фундаментальних питань буття і розвитку української держави», - сказав А.Парубій.

Він наголосив, що «Верховна Рада не прийняла постанову чи закон, який би регламентував релігійне життя – Верховна Ради ухвалила Звернення до Патріарха Варфоломія, і в тому Зверненні ми повторили те, про що моляться десятки мільйонів українців – посприяти створенню української помісної православної церкви, адже це виключне право Патріарха Варфоломія, це виключно Його компетенція».

***