Новини

01 червня 2020, 17:11

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на відповідність антикорупційному законодавству

докладніше
01 червня 2020, 13:56

Держава та Верховна Рада будуть повертатися до нормального режиму роботи, - Дмитро Разумков

докладніше
01 червня 2020, 12:35

Руслан Стефанчук: Законопроект «Про всеукраїнський референдум» може бути внесений до Верховної Ради на цьому тижні

докладніше
01 червня 2020, 12:21

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

докладніше
01 червня 2020, 09:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 червня 2016, 17:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Сподіваємось, що ОБСЄ займе чітку позицію щодо виборів на окупованих територіях та не допустить наруги над міжнародним правом, - Андрій Парубій

 


Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся з Президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ Ілккою Канервою у вівторок.

Учасники зустрічі обговорили ряд питань, пов’язаних із виконанням Мінських домовленостей, проведення реформ в Україні та щодо виборів на окупованих територіях.

А.Парубій, дякуючи членам міжнародної організації за вагому підтримку і роботу, проведену на окупованих територіях, висловив сподівання, що ОБСЄ займе чітку позицію щодо виборів на окупованих територіях в Криму. «Нас розчаровує нездатність Росії виконати Мінські домовленості. І з огляду на те, що у вересні відбуватимуться вибори у Російській Федерації, позиція ОБСЄ є вкрай важливою у цій ситуації, - сказав він і додав. - Ми повинні разом не допустити цю наругу над міжнародним правом, яке планує керівництво Російської Федерації».

Водночас, Голова Парламенту зазначив, що Україна «розраховує на розширення Місії та введення озброєної поліцейської Місії на Донбасі», та підкреслив, що Українська сторона демонструє свою готовність до мирного політичного вирішення конфлікту. А.Парубій також наголосив, що для проведення виборів на Сході України повинні бути повністю дотримані умови безпеки, забезпечені свобода слова, свобода мирних зібрань. В іншому разі, за його словами, «це будуть не вибори, а фарс». «Це буде демонстрація зневаги по відношенню до громадян, які залишились на окупованій території, - сказав він. – Наша задача – забезпечити права і свободи людей».

А.Парубій також поінформував І.Канерву щодо рішучих кроків, які здійснює Україна по реформуванню країни у багатьох галузях. «Можливо, це відбувається не так швидко, як нам би хотілось. Переконаний, що Україна рухається у правильному напрямку. І ми розраховуємо на таку ж плідну співпрацю, як і була», - зазначив він.

Своєю чергою, І.Канерва, висловлюючи стурбованість фактом щоденного порушення режиму тиші російською стороною, зазначив, що «ситуація є критичною». Торкаючись питання виборів і особливого статусу окупованої території, І.Канерва наголосив, що вибори там мають відбуватись за участю міжнародних спостерігачів, і повідомив, що зараз на Сході України працюють майже 700 осіб від Місії ОБСЄ. Водночас, за його словами, неможливо виконувати усі функції, які покладені на Місію, якщо немає повного доступу до української території. У контексті подальшого розв’язання проблеми, Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ песимістично оцінив перспективу: «Ми маємо досить довгий перелік заходів, які треба здійснити, і питань, які потрібно розглянути, але стосовно переговорів із російськими представниками ми не маємо достатньо оптимістичних поглядів на сьогоднішній день». Він також запевнив у повній підтримці України з боку Європейського Союзу. Зокрема, запросив українських парламентарів до участі у семінарах, організованих німецькими представниками.

Завершуючи розмову, А.Парубій зазначив, що Україна продемонструвала успішне проходження кризи і спроможність ухвалювати надважливі рішення. «Це дає підстави з оптимізмом дивитись у майбутнє», - наголосив він.