Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 червня 2016, 18:30

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Заради реформ та змін український Парламент готовий об’єднуватись та ефективно працювати – Андрій Парубій

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій зустрівся у п’ятницю з послами держав-членів Європейського Союзу та Великої сімки, акредитованими в Україні. Він висловив подяку за допомогу та підтримку, яку Україна отримує і від країн Великої сімки, і від Європейського Союзу. «Для нас ця допомога є неоціненною саме в період тяжких випробувань - війни України проти російського окупанта», - сказав А.Парубій і наголосив, що «цю підтримку дуже важливо відчувати, бо наші вояки і на Майдані, і в АТО поруч з жовто-блакитним прапором завжди мали прапор Євросоюзу, ми знали що захищаємо і нашу країну, і увесь світ».

Голова Парламенту поінформував про перебіг реформ і про ситуацію в районах, де відбуваються бойові дії. «У нас непростий період в Україні, коли приходиться одночасно вести війну проти окупанта та проводити реформи у багатьох сферах суспільного життя, дбати про безпеку країни», - зазначив він.

А. Парубій висловив переконання, що Україна йде в правильному напрямку реформування нашої країни. Він нагадав, що тільки за нинішній пленарний тиждень Верховна Рада ухвалила багато важливих  законопроектів, які були дуже дискусійними. Парламент проголосував за внесення змін до Конституції у частині судоустрою, зокрема, Закон про судоустрій та статус суддів. «Вчора ми продемонстрували, що заради реформ та змін український Парламент готовий об’єднуватись та ефективно працювати», - наголосив А.Парубій.

Він також зазначив, що цього тижня Парламент ухвалив сім законів, які необхідні для продовження співпраці з МВФ. «Серед них є соціальний закон, який дає можливість продавати в Україні ліки, які зареєстровані за кордоном і який фактично є антикорупційним. Також ухвалено закон про здешевлення вживаних транспортних засобів, які потрапляють в Україну з-за кордону та закони, які спрямовані на підтримку сімей учасників АТО», - сказав А.Парубій.

«Ми продемонстрували, що український Парламент та влада дуже рішуче налаштовані на проведення реформ, в тому числі таких реформ, які можуть здаватись непопулярними», - наголосив А.Парубій.

Керівник Парламенту висловився за необхідність спільно протистояти російській пропаганді, яка «часто знаходить свого глядача, вона вибудовувалась роками, в неї  вкладені мільярди,  але ми маємо доносити до наших громадян та партнерів, що в Україні робляться важливі кроки на шляху до реформування». «Нам це дуже важливо напередодні рішення щодо продовження санкцій проти Росії, - сказав А.Парубій, - для України критично важливо щоб ці санкції були продовжені». Він висловив сподівання «на спільне зусилля Європи в прийнятті рішенні щодо продовження санкцій».

А.Парубій  повідомив, що «останні кілька тижнів атаки на Донбасі почали активізовуватись, а агресор використовує найновіше озброєння - навіть наші радари не можуть вловити сигнали цієї новітньої техніки, вони практично перетворюють Україну в полігон, де використовують сучасну зброю, що призводить до смерті наших бійців». Голова Парламенту назвав таку ситуацію великою трагедією, «на яку ми не можемо закривати очі».

Він висловив сподівання, що «питання продовження санкцій повинно нас об’єднати і в ньому ми повинні бути твердими та рішучими».

Своєю чергою, керівники дипломатичних місій висловили сподівання, що ухвалення змін до Конституції України в частині судоустрою сприятиме викоріненню корупції та заявили про підтримку України у здійснюваних нею реформах.

***