Новини

01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше
30 березня 2020, 14:57

Перше позачергове засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 березня 2020, 14:35

Прийнято Постанову «Про звільнення Ємця І. М. з посади Міністра охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 14:32

Прийнято Постанову "Постанови про звільнення Уманського І. І. з посади Міністра фінансів України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 травня 2016, 19:31

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Виборча реформа для України - це не просто реформа системи, це один із ключових способів подолання політичної корупції», - Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд

Заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд під час зустрічі з членами Венеціанської комісії у четвер зазначила, що «завдяки спільним зусиллям українських і європейських експертів вдалося знайти ті формули змін до Конституції, які дозволили би дійсно провести реформи». «Більш того, розуміючи яким викликом є впровадження нового, ми почали роботу фактично з того моменту, коли у перший раз було проголосовано зміни до Конституції», - сказала вона.

Вона наголосила, що за цей період було погоджено модель змін фактично до закону про судоустрій і статус суддів, до процесуальних кодексів, до Закону «Про адвокатуру», навіть до юридичної освіти, і навіть частково до прокуратури. «Вдалося до сьогоднішнього дня підготувати законопроект в цілому, нову редакцію закону про судоустрій і статус суддів, зміни до Конституції», - повідомила вона.

Зазначаючи гарну якість підготовленого законопроекту, Заступник Голови Верховної Ради висловила критичне ставлення до змін, внесених у Закон «Про прокуратуру», та до призначення Генерального прокурора за цими змінами. На її переконання, «спосіб, у який змінювався закон, і спосіб призначення Генерального прокурора повністю суперечить всім європейським стандартам прокуратури». «І це дуже сильно підірвало довіру нашої політичної сили до процесу судової реформи, - наголосила вона.- Усвідомлюючи її необхідність, зараз ми поки що не впевненні у добрих намірах держави на провадження цієї реформи. І для того, щоби розуміти одну з причин, коли ми говоримо про реформу виборчу, треба розуміти що виборча реформа для України це не просто реформа системи, це один із ключових способів подолання політичної корупції».

У контексті виборчої реформи О.Сироїд зазначила, що «беззастережно хотіла би, аби українські, так звані олігархи, стали успішними бізнесменами в майбутньому». Водночас, «потрібно обмежити вплив олігархів на політичний процес, вплив на парламент, на політичну систему». «Поки цього не станеться, на жаль, ми не можемо очікувати ефективності у всіх інших реформах, тому що як ми кажемо «бджоли проти меду не літають», - підкреслила вона. - І тому виборча система, яка би запропонувала пропорційну систему з відкритими списками могла би бути тим інструментом для подолання політичної корупції».

О.Сироїд наголосила, що свою готовність підтримати пропорційну систему з відкритими списками запропонували всі політичні сили, у тому числі Глава Держави. «Сподіваюсь, що вони будуть віддані тому процесу до кінця, і чим швидше законопроект буде прийнятий, тим краще це для якості політичної системи в Україні, - сказала вона. - Ми також переконані, що прийняття цього закону стане запобіжником дочасних парламентських виборів, які беззастережно є великою загрозою для України».