Новини

07 липня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 липня

докладніше
07 липня 2020, 09:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про публічні електронні реєстри»

докладніше
06 липня 2020, 14:30

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною

докладніше
06 липня 2020, 12:04

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності праву ЄС та зобов’язанням України за Угодою про асоціацію

докладніше
06 липня 2020, 10:17

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України»

докладніше
05 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України

докладніше
04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 травня 2016, 19:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Робоча група з представників Парламенту, Адміністрації Президента та Уряду напрацювала закон «Про судоустрій і статус суддів», який дасть можливість вийти на фінішну пряму судової реформи», - Андрій Парубій

 

Голова Верховної Ради України А.Парубій у четвер зустрівся з членами Венеціанської Комісії.

Андрій Парубій подякував гостям за «чітку підтримку України»: «Ми високо цінуємо внесок Венеціанської комісії в питаннях щодо України, в питаннях збереження територіальної цілісності нашої країни, для нас це дуже важливо. Для нас важливою є підтримка європейськими  інституціями».

Голова Парламенту зазначив, що Україна проходить «нелегкий період: вчиться захищати у територіальну цілісність від мілітарного вторгнення, російської окупації і одночасно проводити реформи фактично у всіх сферах життя нашої держави». «Це складне завдання, бо ми знаємо, як подібні реформи проходили наші сусіди із східно-європейських країн», - сказав він.

А.Парубій поінформував про ключові прерогативи у питаннях реформ. За його словами, станом на сьогодні важливим є завершення судової реформи, без якої неможливо довести до кінця справи щодо корупційних дій. Він нагадав, що у першому читанні вже ухвалено зміни до Конституції України, які стосуються судової реформи. «І зараз ми всі гуртом працюємо над тим, щоб вже цієї сесії спробувати вийти на друге читання Конституції - протягом певного часу робоча група з представників Парламенту, Адміністрації Президента та Уряду напрацьовували закон «Про судоустрій і статус суддів», який дасть можливість вже вийти на фінішну пряму судової реформи»», - сказав Голова Парламенту.

Голова Верховної Ради зазначив, що «фактично сьогодні завершується робота з розробки цього законопроекту і вже завтра має відбутися його публічна презентація». «Це відкриє нам шлях до можливості голосування в другому читанні змін до Конституції»,- сказав він, додавши, що «це дуже складна дискусія, в якій беруть участь практично усі фракції. «Але ми розраховуємо на велику результативність на цьому шляху – думаю, у нас є підстави сподіватись, що це може бути прийнято в найближчий тиждень на цій сесії», - сказав А.Парубій.

Серед пріоритетів парламенту А.Парубій назвав також роботу над реформуванням виборчого законодавства. «З цього приводу вже створена робоча група, яка працює, і цей шлях буде не менш складний, як шлях судової реформи», - зазначив він. «Ми налаштовані замінити існуючу систему, зробити її  максимально ефективною, адаптованою до теперішніх реалій в Україні», підкреслив Голова Верховної Ради.

А.Парубій повідомив, що «є автором і прихильником виборчого кодексу з відкритими списками по регіональних представництвах». Він не виключив труднощів у дискусіях з цього питання і водночас заявив, що «сповнений оптимізму, тому що Україна продемонструвала у цьому напрямку великий прогрес. «Ми за останні два роки змогли провести вибори Президента України, у Верховну Раду, у місцеві органи влади. При тому, що фактично вибори у місцеві органи влади пройшли за новим реформованим законом, і всі ці вибори були визнані міжнародним співтовариством як демократичні, відкриті і прозорі», - підкреслив Голова Парламенту.

А.Парубій також розповів членам Венеціанської комісії про реформу парламенту, яку напрацьовано спільно з Місією Кокса, спільно з Європарламентом, про ключові, головні положення законопроекту щодо змін до Регламенту, які зроблять його більш ефективним і прозорим.