Новини

20 лютого 2020, 12:03

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше
19 лютого 2020, 18:06

Комітет з питань цифрової трансформації позитивно оцінив роботу Міністерства цифрової трансформації з виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у 2019 році

докладніше
19 лютого 2020, 14:18

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
19 лютого 2020, 13:15

На позачерговому засіданні Верховної Ради слід ухвалити заяву щодо шостої річниці Революції Гідності та заслухати звіт правоохоронців про розслідування справ Майдану, - Олена Кондратюк

докладніше
19 лютого 2020, 10:20

Комітет з питань економічного розвитку ініціює проведення парламентських слухань на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України»

докладніше
19 лютого 2020, 09:06

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 19 лютого

докладніше
18 лютого 2020, 18:21

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 лютого 2020, 15:58

Заступник голови Комітету з питань бюджету Володимир Гевко провів особистий прийом громадян

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 травня 2016, 18:33

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна і Польща перемагають, коли стоять пліч-о-пліч», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся у понеділок із членами делегації Польсько-української групи дружби Сейму і Сенату Республіки Польща на чолі з її головою Міхалом Дворчиком.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці на парламентському рівні, поглиблення стратегічного партнерства між Україною і Польщею та наповнення практичним змістом усіх сфер двостороннього співробітництва.

А.Парубій подякував польським колегам за «велику підтримку у важкі часи української історії, коли Україна фактично веде боротьбу за незалежність країни проти путінської Росії». Він наголосив, що «напевно ніхто так, як Польща, не розуміє, що наші хлопці захищають не лише Україну, а й увесь європейський простір», і підкреслив, що між обома народами є «велика солідарність і підтримка у всіх напрямках».

Голова Парламенту зазначив, що історія України і Польщі – це історія спільних відносин, і закликав відкинути історичні дискусії, які роз’єднують наші народи, а шукати історичні події, які об’єднують українців та поляків.   «Коли ми стояли плечем до плеча, то здобували перемогу. У ті дні, коли протистояли, зовнішній ворог використовував це», - підкреслив він. На його думку, потрібно пам’ятати уроки історії, але «минуле не повинне стріляти у майбутнім, особливо в умовах протистояння навалі».

А.Парубій заявив, що у ході проведення реформ Україна користується досвідом Польщі, зокрема, у питаннях децентралізації. Він висловився за активізацію співпраці у рамках Балто-Чорноморського союзу із залученням Грузії. «Вважаю, у тому є величезний потенціал», - сказав Голова Парламенту і додав, що «всі етапи викликів можна пройти достойно, розуміючи, що ми перемагаємо, коли стоїмо плечем до плеча».

Він звернувся до польських колег із проханням відтермінувати дискусію з історичних питань. «Для нас по-людськи важливо, щоб дискусія, що стосується тих важливих тем, була перенесена», - сказав А.Парубій.

Своєю чергою, М.Дворчик зазначив, що «розуміючи важкі часи, які проходить Україна в економіці і в душах українців, зараз відбувається загартування української нації». Польський політик пригадав, коли українська і польська армії спільно під командуванням українського генерала Безручка дала відсіч більшовицьким окупантам під  Варшавою і саме це зберегло польську незалежність у ХХ столітті.

«Переконаний у спільній історії було багато добрих прикладів співпраці, то коли пройдемо важкий етап історії, зробимо добрий фундамент для розвитку взаємин», - наголосив польський політик і передав листа Голові Верховної Ради від Сейму Польщі. Цей лист містить пропозиції щодо подальшої співпраці українських і польських парламентаріїв, зокрема обміну парламентськими делегаціями. «Переконаний, що це буде важливий крок на шляху зміцнення українсько-польських взаємин», - сказав він.

З української сторони були присутні: народні депутати Борис Тарасюк і Ганна Гопко, український науковець-історик, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.