Новини

18 вересня 2020, 16:50

Співчуття Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова у зв’язку зі смертю Дмитра Микитовича Притики

докладніше
18 вересня 2020, 16:49

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про запобігання корупції”

докладніше
18 вересня 2020, 16:00

З 15 по 18 вересня Верховна Рада прийняла 13 законів України і 10 проєктів законів

докладніше
18 вересня 2020, 15:45

Комітет з питань цифрової трансформації рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроєкт про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України

докладніше
18 вересня 2020, 13:57

Необхідно активізувати співробітництво між Україною та Болгарією в економічній та гуманітарній сферах, - Дмитро Разумков

докладніше
18 вересня 2020, 13:50

Тимчасова спеціальна комісія з питань захисту прав інвесторів завершила розгляд двох звернень представників бізнесу

докладніше
18 вересня 2020, 13:44

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
18 вересня 2020, 13:38

У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування створено Робочу групу з опрацювання та підготовки до другого читання законопроекту про адміністративну процедуру

докладніше
18 вересня 2020, 13:30

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про приєднання України до Розширеної часткової угоди про спорт (EPAS)

докладніше
18 вересня 2020, 12:05

Представник українського парламенту взяв участь в міжнародному онлайн-заході «LegisTech for Democracy»

докладніше
18 вересня 2020, 11:26

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів

докладніше
18 вересня 2020, 10:45

Голова Верховної Ради України провів нараду щодо тестування хворих з підозрою на COVID-19 за участю очільників МОЗ та Мінфіну

докладніше
18 вересня 2020, 09:48

Відбулося перше засідання ТСК Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду

докладніше
18 вересня 2020, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 травня 2016, 18:33

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Україна і Польща перемагають, коли стоять пліч-о-пліч», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій

 

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій зустрівся у понеділок із членами делегації Польсько-української групи дружби Сейму і Сенату Республіки Польща на чолі з її головою Міхалом Дворчиком.

Під час зустрічі сторони обговорили широке коло питань двосторонньої співпраці на парламентському рівні, поглиблення стратегічного партнерства між Україною і Польщею та наповнення практичним змістом усіх сфер двостороннього співробітництва.

А.Парубій подякував польським колегам за «велику підтримку у важкі часи української історії, коли Україна фактично веде боротьбу за незалежність країни проти путінської Росії». Він наголосив, що «напевно ніхто так, як Польща, не розуміє, що наші хлопці захищають не лише Україну, а й увесь європейський простір», і підкреслив, що між обома народами є «велика солідарність і підтримка у всіх напрямках».

Голова Парламенту зазначив, що історія України і Польщі – це історія спільних відносин, і закликав відкинути історичні дискусії, які роз’єднують наші народи, а шукати історичні події, які об’єднують українців та поляків.   «Коли ми стояли плечем до плеча, то здобували перемогу. У ті дні, коли протистояли, зовнішній ворог використовував це», - підкреслив він. На його думку, потрібно пам’ятати уроки історії, але «минуле не повинне стріляти у майбутнім, особливо в умовах протистояння навалі».

А.Парубій заявив, що у ході проведення реформ Україна користується досвідом Польщі, зокрема, у питаннях децентралізації. Він висловився за активізацію співпраці у рамках Балто-Чорноморського союзу із залученням Грузії. «Вважаю, у тому є величезний потенціал», - сказав Голова Парламенту і додав, що «всі етапи викликів можна пройти достойно, розуміючи, що ми перемагаємо, коли стоїмо плечем до плеча».

Він звернувся до польських колег із проханням відтермінувати дискусію з історичних питань. «Для нас по-людськи важливо, щоб дискусія, що стосується тих важливих тем, була перенесена», - сказав А.Парубій.

Своєю чергою, М.Дворчик зазначив, що «розуміючи важкі часи, які проходить Україна в економіці і в душах українців, зараз відбувається загартування української нації». Польський політик пригадав, коли українська і польська армії спільно під командуванням українського генерала Безручка дала відсіч більшовицьким окупантам під  Варшавою і саме це зберегло польську незалежність у ХХ столітті.

«Переконаний у спільній історії було багато добрих прикладів співпраці, то коли пройдемо важкий етап історії, зробимо добрий фундамент для розвитку взаємин», - наголосив польський політик і передав листа Голові Верховної Ради від Сейму Польщі. Цей лист містить пропозиції щодо подальшої співпраці українських і польських парламентаріїв, зокрема обміну парламентськими делегаціями. «Переконаний, що це буде важливий крок на шляху зміцнення українсько-польських взаємин», - сказав він.

З української сторони були присутні: народні депутати Борис Тарасюк і Ганна Гопко, український науковець-історик, Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.