Новини

20 вересня 2019, 17:56

Засідання Верховної Ради

докладніше
20 вересня 2019, 17:40

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України

докладніше
20 вересня 2019, 17:27

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про зміни до законодавства щодо застосування Збройними Силами України та Державною спецслужбою транспорту бойової техніки, зброї та спецзасобів в особливий період

докладніше
20 вересня 2019, 17:15

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави»

докладніше
20 вересня 2019, 17:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:58

Народні депутати підтримали за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»

докладніше
20 вересня 2019, 16:45

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

докладніше
20 вересня 2019, 16:37

Проведено установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї Ради Європи

докладніше
20 вересня 2019, 16:35

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 16:10

У Верховній Раді відбулося перше засідання Книжкового клубу «Саміт з книгою»

докладніше
20 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді ухвалити в цілому зміни до Закону України "Про оборону України"

докладніше
20 вересня 2019, 15:58

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг»

докладніше
20 вересня 2019, 15:30

Комітет з питань інтеграції України з Євросоюзом визнав низку законопроектів такими, що за своєю метою відповідають цілям Угоди про асоціацію, проте потребують доопрацювання з метою комплексного врахуванням норм Конвенції ООН проти корупції

докладніше
20 вересня 2019, 14:30

21 вересня буде проведено благодійний турнір з футболу «Кубок Верховної Ради України IX скликання»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
26 листопада 2003, 16:08

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про регулювання експорту деревини"

Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про регулювання експорту деревини".

Основним завданням законопроекту є збереження біорізноманіття рослинного світу, стимулювання вітчизняного виробника, більш повне забезпечення потреб національної меблевої промисловості в цінній сировині, збільшення надходжень до бюджету.

"А законодавча база, яка регулювала б вивезення за кордон лісу круглого і пиломатеріалів, в тому числі цінних і рідкісних порід дерев з метою захисту вітчизняного виробника та раціонального використання власної сировини в Україні - відсутня", - зазначив голова Комітету Г.Руденко.

Як випливає з пояснювальної записки, середня вартість кубометра деревини дорівнює 90-150 доларів, тоді як середньосвітова ціна виробів із неї складає близько 600-800 доларів. Тому в більшості держав налагоджена повна переробка деревини, експорт її в необробленому виді здійснюється лише у виключних випадках. Протилежна ситуація спостерігається в Україні. Незважаючи на обмеженість власних лісосировинних ресурсів експортні поставки їх упродовж останніх років зросли майже в 5 разів. Причому переважають кругляк та пиломатеріали. Водночас, через відсутність сировини практично призупинили свою роботу деревообробні та меблеві комбінати й підприємства, яких в Україні понад 6,5 тисяч. А ті, що діють, завантажені всього на 25-30 відсотків. Крім того, іноземні товаровиробники завойовують наш меблевий ринок.

Запропонований документ визначає особливий режим експорту деревини та пиломатеріалів з неї, запроваджує заборону експорту деревини цінних та рідкісних порід у круглому виді та пиломатеріалів з них. Внаслідок цього відновляться старі та відкриються нові робочі місця на меблевих комбінатах та деревообробних заводах, насамперед, розташованих у гірських регіонах, де рівень безробіття сягає 45-50 відсотків. А запровадження сертифікації походження деревини у круглому виді та пиломатеріалів з неї, дасть можливість засвідчити законність її придбання і позитивно вплине на стан ринку деревини в країні.