Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
01 липня 2002, 12:22

Парламентський Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства не підтримав проект закону про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво в галузі міждержавного усиновлення

Парламентський Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства не підтримав проект закону про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво в галузі міждержавного усиновлення.

Члени Комітету вважають, що положення цього проекту суперечить законодавству України. На думку народних депутатів, він передбачає можливість здійснення комерційно-посередницької діяльності в сфері усиновлення дітей.

Завданнями ж цієї Конвенції є створення гарантій для того, щоб міждержавне усиновлення здійснювалось в найкращих інтересах дитини та при додержанні усіх її основних прав, визнаних в міжнародному праві; створення системи міжнародного співробітництва для забезпечення дотримання таких гарантій та, таким чином, запобігання викраденню, продажу дітей або торгівлі ними.

Також Конвенція встановлює чіткі вимоги щодо проведення міждержавного усиновлення - обов'язкова згода всіх зацікавлених осіб, закладів та органів, обов'язкове інформування всіх сторін щодо наслідків міждержавного усиновлення, згода дитини на усиновлення, відповідність кандидатів в усиновлення вимогам, що висуваються до них.

В ній визначено, що особи, які задіяні в процесі усиновлення (адвокати, перекладачі, соціальні працівники, психологи та медичні працівники тощо) не можуть отримувати гонорару та заробітну плату, які є занадто високими, тобто такими, які перевищують загальноприйняті, виходячи із загального рівня заробітних плат, обсягу наданих послуг тощо.

На засіданні Комітету зазначалося, що відповідно до статті 24 Закону України "Про охорону дитинства" "посередницька комерційна діяльність щодо усиновлення дітей, передачі їх під опіку (піклування) чи на виховання в сім'ї громадян України або громадян інших держав забороняється.". Аналогічна норма передбачена Кодексом про шлюб та сім'ю. А Сімейним кодексом України забороняється не тільки посередницька комерційна діяльність, але і посередницька діяльність у сфері усиновлення як така.