Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
03 жовтня 2003, 15:21

Комітет Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про вибори Президента України

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про вибори Президента України, внесений народними депутатами Ю.Ключковським та М.Катеренчуком.

Згідно ст. 10 проекту право громадян України висувати кандидатів на пост Президента України реалізуватиметься ними виключно через політичні партії (блоки). Законопроектом не передбачається ні самовисування кандидатів, ні висування їх зборами виборців.

Передбачається, що позачергові вибори відбуватимуться у певний термін з дня опублікування рішення Верховної Ради України про підтвердження неможливості виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров’я або з дня опублікування рішення Верховної Ради України про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.

Пропонується встановити, що постанова Верховної Ради України про призначення позачергових виборів приймається відповідно у день проголошення Президентом України заяви про свою відставку та у дні офіційного опублікування рішень Верїовної Ради України про підтвердження неможливості виконання Президентом України  своїх повноважень за станом здоров’я або про усунення Президента України з поста в  порядку імпічменту.

Статтею 21 законопроекту зроблена спроба визначити чіткий правовий статус виборчих комісій, назвавши їх спеціальними органами державної влади.

Статті 34  встановлюється п’ятиденний строк розгляду судом скарги громадянина на неправильність відомостей у списку виборців.

Автори зазначають, що прийняття цього проекту Закону не тягне за собою збільшення видаткової частини Державного бюджету України.