Новини

20 лютого 2020, 19:03

У Книжковому клубі Верховної Ради України презентовано книжку "(Не)відомі українці, які змінили історію"

докладніше
20 лютого 2020, 18:01

Пленарні засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
20 лютого 2020, 15:33

До Міжнародного дня рідної мови Національний музей літератури України презентував фотовиставку «Українська мова: від заборон до утвердження»

докладніше
20 лютого 2020, 14:54

До Міжнародного дня рідкісних захворювань, який у світі відзначають в останній день лютого, у Верховній Раді України розгорнуто одноденну фотовиставку «Зірки на підтримку орфанних»

докладніше
20 лютого 2020, 14:43

Відбулася презентація фотовиставки «Вихід до Світла. Історії 40 Не святих»

докладніше
20 лютого 2020, 14:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України розглянув законопроект про внесення змін до Регламенту щодо підстав для відсутності народного депутата на пленарних засіданнях або засіданнях комітетів

докладніше
20 лютого 2020, 13:46

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

докладніше
20 лютого 2020, 12:28

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє

докладніше
20 лютого 2020, 10:50

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом розглянув низку законопроектів на відповідність їхніх положень законодавству ЄС, міжнародно-правовим зобов’язанням України в рамках Угоди про асоціацію

докладніше
20 лютого 2020, 10:40

Пам’ятаємо Героїв Небесної Сотні!

докладніше
20 лютого 2020, 09:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав інформацію щодо подій, що сталися 18 лютого в районі проведення операції Об’єднаних сил

докладніше
20 лютого 2020, 09:00

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 20 лютого

докладніше
19 лютого 2020, 20:21

Голова підкомітету з питань забезпечення епідемічної безпеки, боротьби із ВІЛ/СНІД та соціально небезпечними захворюваннями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Лада Булах провела особистий прийом громадян

докладніше
19 лютого 2020, 19:07

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
12 червня 2002, 13:34

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією визнав незадовільною роботу правоохоронних та державних органів у Львівській області по дотриманню законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією визнав незадовільною роботу правоохоронних та державних органів у Львівській області по дотриманню законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією.

Члени Комітету зазначили, що обговорення стану дотримання законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією правоохоронними та іншими державними органами у Львівській області, яке відбулося у ході виїзного засідання Комітету 4 червня поточного року у м. Львові, засвідчило поглиблення процесів криминалізації усіх сторін суспільного життя, відсутність належної координації і взаємодії, а в окремих випадках протистояння правоохоронних і контролюючих органів, які негативно впливають на криміногенну обстановку в регіоні та стан боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Народні депутати у своєму рішенні підкреслили, що "резонансні кримінальні справи щодо зловживання владою або службовим становищем, службової недбалості та інших злочинів у сфері службової діяльності високих посадових осіб органів Державної податкової служби, УДАІ УМВСУ у Львівській області, Управління земельних ресурсів та Управління культури Львівської обласної Державної адміністрації, Західної регіональної митниці, Львівського обласного управління юстиції у ході багаторічного розслідування, в яких весь час згадуються прізвища посадових осіб вказаних органів, в жодному разі не доводяться до судового розгляду, а матеріали цих справ використовуються виключно у кон'юктурних цілях, що вже само по собі є корупційним".

Члени Комітету вказують на непоодинокі факти непрофесіоналізму та тяганини при розслідуванні резонансних кримінальних справ. На думку народних депутатів, робота правоохоронних органів області по виконанню вимог чинного законодавства по боротьбі з корупцією не відповідає вимогам сьогодення. Комітет звертає увагу на те, що зокрема із надісланих в минулому році до суду 296 протоколів, до адміністративної відповідальності притягнуто лише 146 осіб. В половині випадків провадження у справах закриваються в судах за відсутністю складу правопорушень та за малозначимістю.

Члени Комітету також вказують на незадовільну роботу виконавчої служби Львівського обласного управління юстиції. Яскравим прикладом є незаконна реалізація ВАТ "Маслосоюз", в результаті якої державі і акціонерам завдано збитків в особливо великих розмірах.

Стан дотримання митного, адміністративно-процесуального законодавства у діяльності митних органів Львівської області, на думку членів парламентського Комітету, також є незадовільним. Зростає кількість фактів контрабандних операцій високоліквідних товарів, культурно-історичних цінностей за сприянням корумпованих працівників митниці, органів державної податкової служби, УДАІ УМВСУ у Львівській області.

Органами державної податкової служби ДПА у Львіській області, вважають народні депутати, на неналежному рівні здійснюються заходи по попередженню та припиненню правопорушень, пов'язаних з отриманням коштів від незаконного відшкодування податку на додану вартість. За інформацією Комітету, протягом двох років посадові особи ЗАТ "Львівський лікеро-горілчаний завод" незаконно завищували обсяги щодо продажу за межі України паперу офсетного та картону з метою ухилення від сплати податку на додану вартість та незаконного відшкодування відсотку з експертних обсягів продажу цих товарів. В результаті безконтрольності та службової недбалості податківців, на даний час згаданому підприємству безпідставно відшкодовано з державного бюджету більше 15 млн. грн.

Комітет зазначив, що через неналежне виконання своїх службових обов'язків працівниками органів внутрішніх справ, державної податкової служби, митних органів, прокуратури та суду призвело до порушення прав конкретних осіб, підірвало авторитет правоохоронних та контролюючих органів і судової системи в цілому.

Комітет направить подання Генеральному прокурору України щодо перевірки фактів можливої причетності до тяганини при розслідуванні резонансних кримінальних справ, по яких державі завдано матеріальних збитків в особливо великих розмірах та вжиття заходів щодо закінчення розслідування в найкоротший термін.

Комітет також направить свої рекомендації Міністерству внутрішніх справ, іншим державним органам виконавчої влади щодо усунення виявлених недоліків в роботі правоохоронних та інших державних органів Львівської області, виправлення становища та посиленню контролю за їх роботою.

Комітет узагальнить висловлені народними депутатами пропозиції і врахує їх при розробці і прийнятті нового законодавства та внесення відповідних змін до чинного законодавства.