Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
17 липня 2003, 15:03

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності впродовж третьої сесії провів 15 засідань (в т.ч. 3 виїзних), на яких обговорено 115 питань

За словами завідуючого секретаріатом Євгенія Дятлова, впродовж третьої сесії Комітет з питань фінансів і банківської діяльності провів 15 засідань (в т.ч. 3 виїзних), на яких обговорено 115 питань. Внесено на розгляд Верховної Ради України 69 проектів законодавчих актів, із них більше 40 безпосередньо розроблено у Комітеті. Парламентом прийнято в цілому 37 законопроектів, 19 - у першому читанні, більш ніж 190 знаходяться на опрацюванні в Комітеті.

До Комітету за III сесію надійшло на опрацювання біля 7095 документів, із них 200 законопроектів та 3435 пропозицій до законопроектів, 959 звернень суб'єктів господарської діяльності, 211 звернень громадян.

Є.Дятлов зазначив, що особлива увага була приділена опрацюванню і прийняттю Верховною Радою України Закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань запобігання використанню банків та інших фінансових установ з метою легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". Прийняття зазначеного Закону дозволило привести законодавство України, яке регулює діяльність банків та інших фінансових установ в частині боротьби з відмиванням "брудних" грошей, у відповідність із загальноприйнятими міжнародними стандартами та вимогами Страсбурзької Конвенції, Сорока рекомендацій FATF та Базельських принципів по відношенню до банків. Це дозволило виконати відповідні вимоги FATF, що в свою чергу, дає змогу відмінити застосовані до нашої держави санкцій з боку міжнародного співтовариства і відкрити шлях до виключення України з переліку країн, що не співпрацюють у згаданій сфері.

Серед головних законопроектів, розроблених Комітетом і прийнятих Верховною Радою України в цілому визначено закони, які зменшують податкове навантаження на суб'єктів господарювання усіх форм власності, шляхом зменшення ставок податків. Водночас, прийняті закони розширяють базу оподаткування. Це стосується, насамперед, законів "Про податок на доходи фізичних осіб", "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" та інш.

Вони вдосконалюють діючі норми оподаткування та покращують адміністрування податків, а також стануть відповідними розділами майбутнього Податкового кодексу України.

Верховна Рада України прийняла в цілому розроблений в Комітеті Закон "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Ним удосконалено окремі норми що реґламентують деякі питання адміністрування сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і стягнення податкового боргу. Це призведе до усунення протиріч між платниками податків та податковими органами й збільшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Прийнятий Закон "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" спрямований на подолання негативних наслідків його застосування на практиці у сфері адміністрування цього податку та наближення до положень Шостої Директиви Європейського Союзу. Цим Законом передбачено введення таких категорій як "поставка товарів", "поставка послуг" замість "продаж товарів (робіт, послуг)"; збільшено критерій обороту (300 тис. грн.), після досягнення якого підприємство повинно зареєструватися як платник ПДВ, та запроваджено ставку податку у розмірі 17 %.

Введення "касового методу" визначення податкових зобов'язань дозволить значно покращити розрахунки з бюджетом та фінансово-економічний стан підприємств, особливо тих, які надають товари, (роботи, послуги) населенню. З метою запобігання скорочення податкових надходжень до бюджету в зв'язку зі зниженням ставки податку скасовано ряд пільг, наданих суб'єктам підприємницької діяльності.

Для підтримки окремих категорій галузей народного господарства та малого підприємництва передбачено застосування спеціальних режимів оподаткування для окремих суб'єктів господарювання-платників податку, зокрема, така система передбачена для сільськогосподарських товаровиробників.

Серед прийнятих Верховною Радою України в цілому, з частковим урахуванням пропозицій Президента України, Є.Дятлов виділив Закон "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні". Головною метою цього закону є подолання кризи у вітчизняному книговиданні та створення сприятливих умов для його розвитку. Запропоновано встановити нові пільгові умови оподаткування для вітчизняних суб'єктів книговидавничої справи.

Для подальшого впровадження дієвої протекціоністської політики держави відносно підприємств туристично-рекреаційного сектору економіки, Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки й збори". Цим законом виключено з переліку місцевих податків і зборів, що справляються на території України, готельний збір.

Парламент прийняв також Закон "Про внесення змін до статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність". В ньому законодавчо врегульовано питання про надання банками України органам державної виконавчої служби на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) про стан рахунків (інформації щодо наявності рахунків та коштів на цих рахунках) конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.

Верховною Радою України прийнято Закон "Про іпотеку". Комітет вважає, що буде запроваджено ефективний та прозорий правовий механізм функціонування інституту іпотеки як особливого механізму забезпечення виконання зобов'язань нерухомим майно. А також, він сприятиме подальшому розвитку кредитних відносин та встановлюються більш чіткі правові гарантії захисту прав кредиторів при здійсненні іпотечного кредитування.

До законів, прийнятих з пропозиціями Президента України необхідно віднести і Закон "Про внесення змін до Митного тарифу України". Він спрямований на забезпечення деталізації підкатегорій товарів (за кодами і назвами), наведених у національному Митному тарифі у відповідності із вимогами, які висунуті до України в ході переговорів щодо її вступу до Світової організації торгівлі країнами-членами останньої. Закон тимчасово встановлює квоти на ввезення в Україну спирту коньячного та ставки ввізного мита на такий спирт, передбачає зменшення ставок ввізного мита на певне коло товарів з метою поліпшення умов господарювання діючих в Україні підприємств із виробництва засобів захисту рослин та деяких інших видів продукції, що використовують зазначені товари як сировину, передбачає підвищення ставок ввізного мита на деякі товари (продукти хімічної промисловості) у зв'язку з їх виробництвом в Україні в достатньому обсязі.

З введенням в дію з 1 січня 2004 року прийнятого Верховною Радою України Закону "Про недержавне пенсійне забезпечення" в Україні розпочнеться довгоочікувана пенсійна реформа. В ньому визначено правові, економічні та організаційні засади недержавного пенсійного забезпечення в Україні та регулює правовідносини, пов'язані з цим видом діяльності. Він сприятиме залученню коштів громадян України та підприємств у розвиток національної економіки.