Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 липня 2003, 15:03

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності впродовж третьої сесії провів 15 засідань (в т.ч. 3 виїзних), на яких обговорено 115 питань

За словами завідуючого секретаріатом Євгенія Дятлова, впродовж третьої сесії Комітет з питань фінансів і банківської діяльності провів 15 засідань (в т.ч. 3 виїзних), на яких обговорено 115 питань. Внесено на розгляд Верховної Ради України 69 проектів законодавчих актів, із них більше 40 безпосередньо розроблено у Комітеті. Парламентом прийнято в цілому 37 законопроектів, 19 - у першому читанні, більш ніж 190 знаходяться на опрацюванні в Комітеті.

До Комітету за III сесію надійшло на опрацювання біля 7095 документів, із них 200 законопроектів та 3435 пропозицій до законопроектів, 959 звернень суб'єктів господарської діяльності, 211 звернень громадян.

Є.Дятлов зазначив, що особлива увага була приділена опрацюванню і прийняттю Верховною Радою України Закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань запобігання використанню банків та інших фінансових установ з метою легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом". Прийняття зазначеного Закону дозволило привести законодавство України, яке регулює діяльність банків та інших фінансових установ в частині боротьби з відмиванням "брудних" грошей, у відповідність із загальноприйнятими міжнародними стандартами та вимогами Страсбурзької Конвенції, Сорока рекомендацій FATF та Базельських принципів по відношенню до банків. Це дозволило виконати відповідні вимоги FATF, що в свою чергу, дає змогу відмінити застосовані до нашої держави санкцій з боку міжнародного співтовариства і відкрити шлях до виключення України з переліку країн, що не співпрацюють у згаданій сфері.

Серед головних законопроектів, розроблених Комітетом і прийнятих Верховною Радою України в цілому визначено закони, які зменшують податкове навантаження на суб'єктів господарювання усіх форм власності, шляхом зменшення ставок податків. Водночас, прийняті закони розширяють базу оподаткування. Це стосується, насамперед, законів "Про податок на доходи фізичних осіб", "Про внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" та інш.

Вони вдосконалюють діючі норми оподаткування та покращують адміністрування податків, а також стануть відповідними розділами майбутнього Податкового кодексу України.

Верховна Рада України прийняла в цілому розроблений в Комітеті Закон "Про внесення змін до Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами". Ним удосконалено окремі норми що реґламентують деякі питання адміністрування сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) і стягнення податкового боргу. Це призведе до усунення протиріч між платниками податків та податковими органами й збільшення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Прийнятий Закон "Про внесення змін до Закону України "Про податок на додану вартість" спрямований на подолання негативних наслідків його застосування на практиці у сфері адміністрування цього податку та наближення до положень Шостої Директиви Європейського Союзу. Цим Законом передбачено введення таких категорій як "поставка товарів", "поставка послуг" замість "продаж товарів (робіт, послуг)"; збільшено критерій обороту (300 тис. грн.), після досягнення якого підприємство повинно зареєструватися як платник ПДВ, та запроваджено ставку податку у розмірі 17 %.

Введення "касового методу" визначення податкових зобов'язань дозволить значно покращити розрахунки з бюджетом та фінансово-економічний стан підприємств, особливо тих, які надають товари, (роботи, послуги) населенню. З метою запобігання скорочення податкових надходжень до бюджету в зв'язку зі зниженням ставки податку скасовано ряд пільг, наданих суб'єктам підприємницької діяльності.

Для підтримки окремих категорій галузей народного господарства та малого підприємництва передбачено застосування спеціальних режимів оподаткування для окремих суб'єктів господарювання-платників податку, зокрема, така система передбачена для сільськогосподарських товаровиробників.

Серед прийнятих Верховною Радою України в цілому, з частковим урахуванням пропозицій Президента України, Є.Дятлов виділив Закон "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні". Головною метою цього закону є подолання кризи у вітчизняному книговиданні та створення сприятливих умов для його розвитку. Запропоновано встановити нові пільгові умови оподаткування для вітчизняних суб'єктів книговидавничої справи.

Для подальшого впровадження дієвої протекціоністської політики держави відносно підприємств туристично-рекреаційного сектору економіки, Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки й збори". Цим законом виключено з переліку місцевих податків і зборів, що справляються на території України, готельний збір.

Парламент прийняв також Закон "Про внесення змін до статті 62 Закону України "Про банки і банківську діяльність". В ньому законодавчо врегульовано питання про надання банками України органам державної виконавчої служби на їх письмову вимогу з питань виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) про стан рахунків (інформації щодо наявності рахунків та коштів на цих рахунках) конкретної юридичної особи або фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.

Верховною Радою України прийнято Закон "Про іпотеку". Комітет вважає, що буде запроваджено ефективний та прозорий правовий механізм функціонування інституту іпотеки як особливого механізму забезпечення виконання зобов'язань нерухомим майно. А також, він сприятиме подальшому розвитку кредитних відносин та встановлюються більш чіткі правові гарантії захисту прав кредиторів при здійсненні іпотечного кредитування.

До законів, прийнятих з пропозиціями Президента України необхідно віднести і Закон "Про внесення змін до Митного тарифу України". Він спрямований на забезпечення деталізації підкатегорій товарів (за кодами і назвами), наведених у національному Митному тарифі у відповідності із вимогами, які висунуті до України в ході переговорів щодо її вступу до Світової організації торгівлі країнами-членами останньої. Закон тимчасово встановлює квоти на ввезення в Україну спирту коньячного та ставки ввізного мита на такий спирт, передбачає зменшення ставок ввізного мита на певне коло товарів з метою поліпшення умов господарювання діючих в Україні підприємств із виробництва засобів захисту рослин та деяких інших видів продукції, що використовують зазначені товари як сировину, передбачає підвищення ставок ввізного мита на деякі товари (продукти хімічної промисловості) у зв'язку з їх виробництвом в Україні в достатньому обсязі.

З введенням в дію з 1 січня 2004 року прийнятого Верховною Радою України Закону "Про недержавне пенсійне забезпечення" в Україні розпочнеться довгоочікувана пенсійна реформа. В ньому визначено правові, економічні та організаційні засади недержавного пенсійного забезпечення в Україні та регулює правовідносини, пов'язані з цим видом діяльності. Він сприятиме залученню коштів громадян України та підприємств у розвиток національної економіки.