Новини

04 серпня 2020, 15:34

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період третьої сесії провів 42 засідання, на яких розглянув 420 законопроектів та інших питань

докладніше
03 серпня 2020, 17:31

Завершено навчальний курс з підвищення комунікаційної спроможності комітетів Верховної Ради України

докладніше
03 серпня 2020, 17:30

На засіданні Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів ухвалено рішення щодо подальшого реагування на звернення представників бізнесу

докладніше
03 серпня 2020, 10:42

Комітет з питань молоді і спорту протягом третьої сесії продовжував законодавчу роботу у сфері державної молодіжної політики, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, державної політики у сфері фізичної культури і спорту, а також забезпечення парламентського контролю за дотриманням законодавства України

докладніше
03 серпня 2020, 09:34

Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи провів тренінг з мистецтва презентації для працівників Апарату Верховної Ради України

докладніше
01 серпня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
31 липня 2020, 15:46

До 30-ї річниці незалежності України плануємо розробити оновлений брендинг Верховної Ради України, - Олена Кондратюк

докладніше
31 липня 2020, 15:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про повну загальну середню освіту»

докладніше
31 липня 2020, 10:39

Комітет з питань бюджету у період третьої сесії здійснив експертизу 802 законопроектів щодо впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству

докладніше
31 липня 2020, 09:31

Огляд головних тем «Голосу України» від 31 липня

докладніше
30 липня 2020, 16:59

Голова Верховної Ради України ознайомився з підготовкою кадрів для Нацгвардії та ремонтом військових літаків у Харкові

докладніше
30 липня 2020, 16:28

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів круглий стіл щодо державного екологічного контролю (відео)

докладніше
30 липня 2020, 14:00

Харків ефективно поєднує в собі можливості у сфері освіти й науки та потужності бізнесу, - Дмитро Разумков

докладніше
30 липня 2020, 12:01

Для держави дуже важливо не тільки виробляти власну високотехнологічну продукцію, а й експортувати - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
15 липня 2003, 16:03

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій за період третьої сесії на своїх засіданнях розглянув 140 питань

Верховна Рада України розглянула 79 законопроектів із 103, які були подані з попереднім висновком Комітету. В цілому прийнято 12 проектів законів, 25 прийнято у першому та другому читаннях.

Комітетом були підготовлені та проведені парламентські слухання на тему "Про стан підготовки до вступу України до Світової організації торгівлі", за результатами яких Верховна Рада прийняла відповідні рекомендації. При безпосередній участі Комітету були також проведені два Дні Уряду України у Верховній Раді України, на яких розглянута інформація Кабінету Міністрів України про стан та перспективи депресивних регіонів, міст та селищ України та про особливості правового режиму та ефективність функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку в Україні.

Комітетом була підтримана та схвалена Верховною Радою України Програма діяльності Кабінету Міністрів України, яка є важливим документом загальнодержавного значення, а також конструктивною базою для розробки Державної програми економічного і соціального розвитку України на найближчий період та наступні роки.

Серед найбільш важливих законопроектів, над якими працював Комітет впродовж третьої сесії, Л.Ночвай відмітила, серед інших, проект закону про державні цільові програми прийнятий в першому читанні, який передбачає створення правових засад реалізації державних цільових програм. "Надзвичайно актуальним є внесений Президентом України і визначений ним як невідкладний проект закону про стимулювання розвитку регіонів. В ньому визначено мету і принципи проведення державної політики щодо стимулювання розвитку регіонів, в тому числі депресивних територій. Виписано критерії, за якими регіони можуть бути віднесені до депресивних, джерела фінансування і механізми стимулювання їх соціально-економічного розвитку. Законопроект прийнятий в першому читанні".

Внесений народним депутатом України П. Писарчуком та прийнятий в першому читанні проект закону про внесення змін до Закону "Про лізинг", спрямований на удосконалення механізмів здійснення операцій лізингу і має позитивно вплинути на розвиток лізингових відносин в Україні.

Комітетом був підготовлений до другого читання проект закону про внесення змін до Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", в якому передбачено поширення сфери його дії на види діяльності, ліцензування яких встановлено спеціальними законами. При цьому пропонувалося ввести принцип переважного застосування норм спеціальних законів, якими встановлені саме особливості ліцензування цих видів господарської діяльності у порівнянні з загальними нормами Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Цей законопроект не був підтриманий народними депутатами під час голосування у Верховній Раді.

На виконання вимог ст.ст. 182, 331 Цивільного Кодексу України в Комітеті підготовлений та прийнятий Верховною Радою України в першому читанні проект закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень. Прийняття концепції державної реєстрації речових прав на нерухоме майно створює умови для введення єдиної системи державної реєстрації речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень на основі даних державного земельного кадастру. Проект спрямований на забезпечення визнання та захисту державою речових прав на нерухомість, вдосконалення системи обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна, створення сприятливих умов для забезпечення розвитку ринкових відносин, активізації інвестиційної діяльності, збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.

При безпосередній участі Комітету було проведено 7 круглих столів з питань державної реєстрації нерухомого майна, законодавчого забезпечення функціонування спеціальних економічних зон та територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності тощо.