Новини

07 квітня 2020, 13:00

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: Укладення договорів між споживачами та виконавцями комунальних послуг відтерміновано через карантин

докладніше
06 квітня 2020, 17:24

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів перше засідання у режимі відеоконференції

докладніше
06 квітня 2020, 12:00

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

докладніше
04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 18:46

Комітет з питань правоохоронної діяльності спільно з Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро та Антикорупційною ініціативою Європейського союзу провели веб-конференцію на тему «Система електронного кримінального провадження eCase»

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 липня 2003, 16:03

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій за період третьої сесії на своїх засіданнях розглянув 140 питань

Верховна Рада України розглянула 79 законопроектів із 103, які були подані з попереднім висновком Комітету. В цілому прийнято 12 проектів законів, 25 прийнято у першому та другому читаннях.

Комітетом були підготовлені та проведені парламентські слухання на тему "Про стан підготовки до вступу України до Світової організації торгівлі", за результатами яких Верховна Рада прийняла відповідні рекомендації. При безпосередній участі Комітету були також проведені два Дні Уряду України у Верховній Раді України, на яких розглянута інформація Кабінету Міністрів України про стан та перспективи депресивних регіонів, міст та селищ України та про особливості правового режиму та ефективність функціонування спеціальних економічних зон і територій пріоритетного розвитку в Україні.

Комітетом була підтримана та схвалена Верховною Радою України Програма діяльності Кабінету Міністрів України, яка є важливим документом загальнодержавного значення, а також конструктивною базою для розробки Державної програми економічного і соціального розвитку України на найближчий період та наступні роки.

Серед найбільш важливих законопроектів, над якими працював Комітет впродовж третьої сесії, Л.Ночвай відмітила, серед інших, проект закону про державні цільові програми прийнятий в першому читанні, який передбачає створення правових засад реалізації державних цільових програм. "Надзвичайно актуальним є внесений Президентом України і визначений ним як невідкладний проект закону про стимулювання розвитку регіонів. В ньому визначено мету і принципи проведення державної політики щодо стимулювання розвитку регіонів, в тому числі депресивних територій. Виписано критерії, за якими регіони можуть бути віднесені до депресивних, джерела фінансування і механізми стимулювання їх соціально-економічного розвитку. Законопроект прийнятий в першому читанні".

Внесений народним депутатом України П. Писарчуком та прийнятий в першому читанні проект закону про внесення змін до Закону "Про лізинг", спрямований на удосконалення механізмів здійснення операцій лізингу і має позитивно вплинути на розвиток лізингових відносин в Україні.

Комітетом був підготовлений до другого читання проект закону про внесення змін до Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", в якому передбачено поширення сфери його дії на види діяльності, ліцензування яких встановлено спеціальними законами. При цьому пропонувалося ввести принцип переважного застосування норм спеціальних законів, якими встановлені саме особливості ліцензування цих видів господарської діяльності у порівнянні з загальними нормами Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності". Цей законопроект не був підтриманий народними депутатами під час голосування у Верховній Раді.

На виконання вимог ст.ст. 182, 331 Цивільного Кодексу України в Комітеті підготовлений та прийнятий Верховною Радою України в першому читанні проект закону про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень. Прийняття концепції державної реєстрації речових прав на нерухоме майно створює умови для введення єдиної системи державної реєстрації речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно та їх обмежень на основі даних державного земельного кадастру. Проект спрямований на забезпечення визнання та захисту державою речових прав на нерухомість, вдосконалення системи обліку земельних ділянок та іншого нерухомого майна, створення сприятливих умов для забезпечення розвитку ринкових відносин, активізації інвестиційної діяльності, збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.

При безпосередній участі Комітету було проведено 7 круглих столів з питань державної реєстрації нерухомого майна, законодавчого забезпечення функціонування спеціальних економічних зон та територій зі спеціальним режимом інвестиційної діяльності тощо.