Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
18 липня 2003, 14:51

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки. Протягом ІІІ сесії відбулось 18 засідань Комітету на яких розглянуто 69 питань. Про це Інформаційному управлінню повідомили в секретаріаті Комітету.

Зокрема, прийнято Закони України, які підписані Президентом України і набули чинності: "Про альтернативні джерела енергії" (визначив правові, економічні, екологічні та організаційні засади використання альтернативних джерел енергії та сприяння розширенню їх використання у паливно-енергетичному комплексі); "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо банкрутства гірничих підприємств та підприємств паливно-енергетичного комплексу); "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про електроенергетику" (цим законом приведено чинне законодавство в галузі електроенергетики до норм і вимог СОТ); "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо екологічної броні) тощо. Останнім, зокрема, визначено правові передумови запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через припинення електропостачання споживачам.

В останні дні роботи сесії було прийнято і направлено на підпис Президентові України ще два закони: "Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості" та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (щодо порушення правил і норм ядерної та радіаційної безпеки).

Всього ж впродовж ІІІ сесії на розгляд Верховної Ради України Комітетом було запропоновано 19 законопроектів, з них 15 розглянуто і прийнято, 1 законопроект відхилено, 3 законопроекти залишилися нерозглянутими. Також внесено 6 проектів Постанов, з них одна прийнята, одну не розглянуто, чотири відхилено.

Комітет брав участь у підготовці і прийнятті 21 Закону України з питань, що віднесені до компетенції Комітету, які готувалися іншими Комітетами Верховної Ради.

Проведено три виїзних засідання в Луганській, Львівській та Київській областях.
Комітетом налагоджено співпрацю з Міністерством палива та енергетики України, 5 депутатів-енергетиків є членами Колегії Міністерства. Комітетом також налагоджено співпрацю з Радою оптового ринку електроенергії України (ОРЕ), Держкоменергозбереження, Адміністрацією ядерного регулювання, Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ).

Комітет бере активну участь у впровадженні нових форм роботи Верховної Ради України. Зокрема, проведено акредитацію 4 консалтингових фірм, що мають великий досвід у створенні енергетичного законодавства в Україні.

Комітет приділяє значну увагу розробці Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Організовано серію круглих столів щодо обговорення основних розділів проекту Стратегії. Протягом ІІІ сесії тричі відбулися круглі столи за участю провідних фахівців вугільної, електроенергетичної та атомної галузей. Також було проведено 2 круглих столи - з питань реструктуризації заборгованості за енергоносії та зі страхування в електроенергетичній галузі й впровадження енергетичного аудиту.

У міжсесійний період триває робота по підготовці законопроектів. В Комітеті знаходиться 15 законопроектів, які готуються до розгляду четвертої сесії парламенту.