Новини

06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше
05 червня 2020, 08:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про додаткові гарантії прав медичних та інших працівників, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб

докладніше
04 червня 2020, 18:05

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг визначився із кандидатами до складу Конкурсної комісії НКРЕКП

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 липня 2003, 14:51

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки. Протягом ІІІ сесії відбулось 18 засідань Комітету на яких розглянуто 69 питань. Про це Інформаційному управлінню повідомили в секретаріаті Комітету.

Зокрема, прийнято Закони України, які підписані Президентом України і набули чинності: "Про альтернативні джерела енергії" (визначив правові, економічні, екологічні та організаційні засади використання альтернативних джерел енергії та сприяння розширенню їх використання у паливно-енергетичному комплексі); "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо банкрутства гірничих підприємств та підприємств паливно-енергетичного комплексу); "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про електроенергетику" (цим законом приведено чинне законодавство в галузі електроенергетики до норм і вимог СОТ); "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо екологічної броні) тощо. Останнім, зокрема, визначено правові передумови запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через припинення електропостачання споживачам.

В останні дні роботи сесії було прийнято і направлено на підпис Президентові України ще два закони: "Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості" та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (щодо порушення правил і норм ядерної та радіаційної безпеки).

Всього ж впродовж ІІІ сесії на розгляд Верховної Ради України Комітетом було запропоновано 19 законопроектів, з них 15 розглянуто і прийнято, 1 законопроект відхилено, 3 законопроекти залишилися нерозглянутими. Також внесено 6 проектів Постанов, з них одна прийнята, одну не розглянуто, чотири відхилено.

Комітет брав участь у підготовці і прийнятті 21 Закону України з питань, що віднесені до компетенції Комітету, які готувалися іншими Комітетами Верховної Ради.

Проведено три виїзних засідання в Луганській, Львівській та Київській областях.
Комітетом налагоджено співпрацю з Міністерством палива та енергетики України, 5 депутатів-енергетиків є членами Колегії Міністерства. Комітетом також налагоджено співпрацю з Радою оптового ринку електроенергії України (ОРЕ), Держкоменергозбереження, Адміністрацією ядерного регулювання, Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ).

Комітет бере активну участь у впровадженні нових форм роботи Верховної Ради України. Зокрема, проведено акредитацію 4 консалтингових фірм, що мають великий досвід у створенні енергетичного законодавства в Україні.

Комітет приділяє значну увагу розробці Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Організовано серію круглих столів щодо обговорення основних розділів проекту Стратегії. Протягом ІІІ сесії тричі відбулися круглі столи за участю провідних фахівців вугільної, електроенергетичної та атомної галузей. Також було проведено 2 круглих столи - з питань реструктуризації заборгованості за енергоносії та зі страхування в електроенергетичній галузі й впровадження енергетичного аудиту.

У міжсесійний період триває робота по підготовці законопроектів. В Комітеті знаходиться 15 законопроектів, які готуються до розгляду четвертої сесії парламенту.