Новини

01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше
29 липня 2021, 11:22

Комітет з питань молоді і спорту протягом п’ятої сесії продовжував роботу над вдосконаленням законодавчого забезпечення державної молодіжної політики та сфери фізичної культури і спорту

докладніше
29 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 29 липня

докладніше
29 липня 2021, 08:30

Голова Верховної Ради України продовжує робочу поїздку в Одеську область

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 липня 2003, 14:51

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки

За час третьої сесії парламенту четвертого скликання Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки підготовлено і Верховною Радою України прийнято 11 Законів України й 1 постанову з питань функціонування паливно-енергетичного комплексу України та проблем ядерної безпеки. Протягом ІІІ сесії відбулось 18 засідань Комітету на яких розглянуто 69 питань. Про це Інформаційному управлінню повідомили в секретаріаті Комітету.

Зокрема, прийнято Закони України, які підписані Президентом України і набули чинності: "Про альтернативні джерела енергії" (визначив правові, економічні, екологічні та організаційні засади використання альтернативних джерел енергії та сприяння розширенню їх використання у паливно-енергетичному комплексі); "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо банкрутства гірничих підприємств та підприємств паливно-енергетичного комплексу); "Про внесення змін до статті 18 Закону України "Про електроенергетику" (цим законом приведено чинне законодавство в галузі електроенергетики до норм і вимог СОТ); "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" (щодо екологічної броні) тощо. Останнім, зокрема, визначено правові передумови запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру через припинення електропостачання споживачам.

В останні дні роботи сесії було прийнято і направлено на підпис Президентові України ще два закони: "Про фінансове оздоровлення підприємств вугільної промисловості" та "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення" (щодо порушення правил і норм ядерної та радіаційної безпеки).

Всього ж впродовж ІІІ сесії на розгляд Верховної Ради України Комітетом було запропоновано 19 законопроектів, з них 15 розглянуто і прийнято, 1 законопроект відхилено, 3 законопроекти залишилися нерозглянутими. Також внесено 6 проектів Постанов, з них одна прийнята, одну не розглянуто, чотири відхилено.

Комітет брав участь у підготовці і прийнятті 21 Закону України з питань, що віднесені до компетенції Комітету, які готувалися іншими Комітетами Верховної Ради.

Проведено три виїзних засідання в Луганській, Львівській та Київській областях.
Комітетом налагоджено співпрацю з Міністерством палива та енергетики України, 5 депутатів-енергетиків є членами Колегії Міністерства. Комітетом також налагоджено співпрацю з Радою оптового ринку електроенергії України (ОРЕ), Держкоменергозбереження, Адміністрацією ядерного регулювання, Національною комісією регулювання електроенергетики (НКРЕ).

Комітет бере активну участь у впровадженні нових форм роботи Верховної Ради України. Зокрема, проведено акредитацію 4 консалтингових фірм, що мають великий досвід у створенні енергетичного законодавства в Україні.

Комітет приділяє значну увагу розробці Енергетичної стратегії України на період до 2030 року. Організовано серію круглих столів щодо обговорення основних розділів проекту Стратегії. Протягом ІІІ сесії тричі відбулися круглі столи за участю провідних фахівців вугільної, електроенергетичної та атомної галузей. Також було проведено 2 круглих столи - з питань реструктуризації заборгованості за енергоносії та зі страхування в електроенергетичній галузі й впровадження енергетичного аудиту.

У міжсесійний період триває робота по підготовці законопроектів. В Комітеті знаходиться 15 законопроектів, які готуються до розгляду четвертої сесії парламенту.