Новини

15 жовтня 2019, 18:02

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
15 жовтня 2019, 17:53

Схід завжди буде українським, - Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

докладніше
15 жовтня 2019, 17:34

У Верховній Раді України відкрилася виставка «Сучасний український космос», присвячена діяльності КБ «Південне»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:21

До Дня захисника України відбулася презентація нової книги Валентини Розуменко «Нескорені»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:01

Виставка картин художниці Роксолани Йолич

докладніше
15 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді України презентовано виставку проекту «Жіноче століття: українки, які створили державу»

докладніше
15 жовтня 2019, 16:34

З нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці Асоціацією майстрів народного мистецтва України розгорнуто експозицію «Обереги України»

докладніше
15 жовтня 2019, 13:14

Прийнято Постанову "Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання"

докладніше
15 жовтня 2019, 11:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 жовтня

докладніше
15 жовтня 2019, 11:19

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп)

докладніше
15 жовтня 2019, 10:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив склад робочої групи із впровадження концепції «Зелений офіс» у Верховній Раді

докладніше
14 жовтня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисника України

докладніше
11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
04 травня 2012, 14:06

 Інформаційне управління 

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді відхилити проект закону про протидію екстремізму

 

Законопроектом (реєстр. №9156), поданим народним депутатом В.Колесніченком, пропонується заборонити створення і діяльність об'єднань громадян, що пропагують екстремізм, та функціонування релігійних організацій, які сприяють проявам екстремізму. Проект визначає суб'єктів, які здійснюють протидію екстремізму, підслідність справ, пов'язаних з екстремістською діяльністю тощо.

Для досягнення вказаної мети законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів "Про об'єднання громадян" та "Про свободу совісті та релігійні організації".

Члени Комітету, розглянувши проект, погодилися із зауваженнями, висловленими фахівцями Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради та інших установ, зокрема Служби безпеки України, Генеральної прокуратури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Інституту законодавства Верховної Ради, Національної академії прокуратури та Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого".

Народні депутати, зокрема зазначили, що запропоноване визначення автором поняття екстремізму є "вкрай неконкретизованим і таким, що одночасно підпадає під дію декількох статей Кримінального кодексу". Крім того, види екстремістської діяльності, визначені у ст. 5 проекту, вже передбачені у якості відповідних злочинів (ст.ст. 109 "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади", 258 "Терористичний акт", 258-1 "Втягнення у вчинення терористичного акту", 258-2 "Публічні заклики до вчинення терористичного акту", 258-3 "Створення терористичної групи чи терористичної організації", 258-4 "Сприяння вчиненню терористичного акту", 295 "Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку", 343 "Втручання в діяльність працівників правоохоронного органу, працівника державної виконавчої служби", 344 "Втручання у діяльність державного діяча", 376 "Втручання в діяльність судових органів" Кримінального кодексу).

Члени Комітету також наголошували, що у частині першій запропонованої проектом статті 101-1 Кримінального кодексу пропонується передбачити адміністративну преюдицію для зазначених у ній діянь. Проте при розробці та прийнятті чинного Кримінального кодексу 2001 року розробники та законодавець відмовились від нього, виходячи з того, що діяння, яке за своєю природою та відповідно до положень закону вважається адміністративним правопорушенням, не може "перетворитись" на злочин (тобто стати діянням зі значно більшим ступенем небезпеки для суспільства) лише тому, що воно вчинене певною особою вдруге або втретє.

На думку народних депутатів, незрозумілими є норми законопроекту щодо віднесення "екстремістської діяльності, що загрожує громадському порядку та громадській безпеці" до злочинів проти основ національної безпеки України.

Члени Комітету вважають "сумнівною необхідність прийняття спеціального закону щодо протидії екстремізму, який не тільки не сприятиме досягненню мети, а й може створити передумови для масових порушень прав і свобод людини і громадянина".