Новини

18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
18 жовтня 2019, 16:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:49

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу"

докладніше
18 жовтня 2019, 15:22

Прийнято Постанову "Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік"

докладніше
18 жовтня 2019, 14:23

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
18 жовтня 2019, 12:31

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози у Верховній Раді України відбулася одноденна інформаційно-просвітницька акція

докладніше
18 жовтня 2019, 12:30

Комітет з питань екологічної політики та природокористування пропонує повернути на доопрацювання проект Закону про внесення змін до законодавства щодо встановлення додаткових гарантій збереження лісів

докладніше
18 жовтня 2019, 10:00

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні – вересні 2019 року

докладніше
18 жовтня 2019, 09:57

Комітет з питань бюджету розглянув законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України

докладніше
18 жовтня 2019, 09:55

Комітет з питань молоді і спорту підтримує законопроект щодо заохочення роботодавців до працевлаштування молоді

докладніше
18 жовтня 2019, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 жовтня

докладніше
18 жовтня 2019, 09:35

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 18 жовтня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
15 липня 2003, 16:04

Досвід законодавчого забезпечення в сфері безпеки і оборони країн -членів і партнерів НАТО та України було розглянуто в ході "круглого столу" 15 липня у Верховній Раді України

Досвід законодавчого забезпечення в сфері безпеки і оборони країн -членів і партнерів НАТО та України було розглянуто в ході "круглого столу" 15 липня у Верховній Раді України. Організатори - парламентський комітет з питань національної безпеки і оборони, Атлантична Рада України та посольство Чеської Республіки в Україні запросили до участі у заході народних депутатів України, представників міністерств оборони та закордонних справ України, посольств країн - членів і партнерів НАТО, експертів.

Під час "круглого столу" відбулося експертне обговорення досвіду та проблем законодавчого визначення політики національної безпеки і оборони в контексті реалізації плану дій та цільового плану Україна - НАТО.

Голова парламентського комітету Георгій Крючков, зокрема, поінформував учасників заходу про прийняті на третій сесії Верховної Ради України четвертого скликання закони, спрямовані на забезпечення реформування системи національної безпеки і оборони України. Основним змістом роботи очолюваного ним комітету Г.Крючков вважає напрацювання законопроектів, покликаних гармонізувати національне законодавство до Конституцією України, та вимог євроатлантичних структур. Він також зазначив, що прийняті Верховною Радою закони мають сприяти реалізації кількох головних завдань: ефективному реформуванню системи національної безпеки та оборони, створенню умов для демократичного цивільного контролю за воєнною організацією держави та її правоохоронними органами, розв'язання соціальних проблем військовослужбовців та виховання у суспільстві поваги до законів.

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Пирожков у своєму виступі підкреслив, що "Україна цілеспрямовано прагне стати частиною євроатлантичної спільноти і сама, не чекаючи запрошень, починає ініціювати, а головне виконувати свої ініціативи щодо прискорення вступу України в НАТО". Після прийняття Закону України "Про основи національної безпеки України", за його словами, потрібно приступити до розробки стратегії та воєнної доктрини держави.

У ході "круглого столу" його учасники обговорили цілі, зміст та вимоги щодо сучасної політики національної безпеки і оборони та її законодавчого забезпечення, розглядався досвід країн - членів та кандидатів в НАТО. Позитивно відзначався досвід України у законодавчому забезпеченні процесу реформування Збройних Сил та адаптації національного законодавства до євроатлантичних стандартів.