Новини

22 жовтня 2021, 17:35

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо єдиної правової долі земельної ділянки та розміщеного на ній об'єкта нерухомості

докладніше
22 жовтня 2021, 14:40

З 19 по 22 жовтня Верховна Рада України прийняла 15 Законів України

докладніше
22 жовтня 2021, 14:30

Комітет з прав людини рекомендує прийняти законопроект про реалізацію публічних електронних послуг з реєстрації та декларування місця проживання в Україні у другому читанні та в цілому у запропонованій Комітетом редакції (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:14

У Комітеті з питань екологічної політики та природокористування відбувся круглий стіл щодо шляхів реалізації вимог Оновленого національно визначеного внеску України до Паризької угоди (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 14:04

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
22 жовтня 2021, 11:21

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки вніс зміни до свого рішення щодо усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Верховною Радою 23 вересня 2021 року Закону України "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)"

докладніше
22 жовтня 2021, 09:04

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
23 вересня 2003, 16:03

Комітет з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти у третьому читанні зміни до Закону "Про статус суддів"

Комітет з питань правової політики рекомендував парламенту прийняти у третьому читанні зміни до Закону "Про статус суддів", внесені Василем Онопенком.

Йдеться про створення належних матеріально-технічних умов здійснення правосуддя. На думку автора, прийняття таких змін сприятиме незалежності суддів та неупередженості здійснення правосуддя.

Зокрема, пропонується у Державному бюджеті України видатки на фінансування та функціонування судів мають передбачатися не нижче рівня, що забезпечує можливість незалежного здійснення правосуддя відповідно до закону та гарантування достатнього матеріального та соціально-побутового забезпечення суддів.

Автор пропонує норму, відповідно до якої суддя не може бути без згоди Верховної Ради України притягнутим до кримінальної відповідальності, затриманий чи заарештований. Кримінальна справа проти судді може бути порушена лише Генеральним прокурором України. Право ініціювати питання про дисциплінарну відповідальність судді належить: народним депутатам України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, Голові Верховного Суду України (голові вищого спеціалізованого суду - щодо судді відповідного спеціалізованого суду, за винятком ініціювання звільнення судді), Міністру юстиції України, голові відповідної ради суддів; членам Ради суддів України.

Суддям, звільненим у відставку з посади судді за станом здоров`я відповідно до цього закону, якщо вони не мають двадцяти років стажу роботи на посаді судді, виплачується вихідна допомога без сплати податків у розмірі місячного заробітку за останньою посадою за кожний повний рік роботи на посаді судді.

Положення цієї статті поширюється на суддів, які до введення цього закону в дію вийшли на пенсію з посади судді за віком, по інвалідності, за вислугою років, з іншої роботи, на яку вони перейшли з посади суддів у зв'язку з закінченням строку повноважень або за власним бажанням, за умови наявності у них стажу роботи, що дає право на відставку судді та на отримання щомісячного довічного грошового утримання.

Суддя, який має право на відставку і продовжує обіймати посаду судді, одержує заробітну плату та 100 відсотків передбаченого цим Законом щомісячного довічного грошового утримання. Судді, який перебуває у відставці і продовжує трудову діяльність, пенсія або довічне грошове утримання судді виплачується повністю незалежно від заробітку, одержуваного після виходу у відставку або на пенсію.

Суддя, який досяг пенсійного віку і має стаж роботи на цій посаді менше 20 років та продовжує обіймати її, одержує заробітну плату і передбачене цим законом щомісячне довічне утримання, розмір якого обчислюється пропорційно кількості повних років роботи на посаді судді".

Пропонується, що посадовий оклад судді Верховного Суду України не може бути меншим десяти розмірів мінімальної заробітної плати. Посадовий оклад судді вищого спеціалізованого суду, Касаційного суду України не може бути меншим 95 відсотків посадового окладу судді Верховного Суду України; судді апеляційного суду, Апеляційного суду України - не менше 80 відсотків посадового окладу судді Верховного Суду України; судді місцевого суду - не менше 75 відсотків посадового окладу судді Верховного Суду України.

Суддям надається щомісячна доплата за вислугу років з урахуванням доплати за кваліфікаційний клас. В проекті передбачено й забезпечення суддів житлом.

Суддям і членам їхніх сімей (дружині, чоловікові і неповнолітнім дітям) щорічно надаються путівки на санаторне-курортне лікування, які оплачуються за рахунок державного бюджету. Судді, який не використав права на санаторно-курортне лікування, виплачується грошова компенсація вартості путівки, яка мала бути ним використана.