Новини

20 червня 2019, 10:15

Розпочалось засідання Верховної Ради України

докладніше
20 червня 2019, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 20 червня

докладніше
20 червня 2019, 09:15

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 20 червня

докладніше
19 червня 2019, 17:31

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики розглянув зміни до Закону «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації»

докладніше
19 червня 2019, 16:54

Члени депутатської фракції Політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» провели особистий прийом громадян

докладніше
19 червня 2019, 15:30

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій висловив співчуття у зв’язку з трагічною смертю народного депутата України Дмитра Тимчука

докладніше
19 червня 2019, 14:04

Відбулося засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
19 червня 2019, 13:02

Ірина Геращенко: «Українські дипломати мають донести міжнародним партнерам інформацію про застосування Росією і бойовиками сексуального насильства на Донбасі в якості знаряддя війни та катування українців»

докладніше
19 червня 2019, 12:07

Закон про мову і практична законотворчість: Інститут законодавства Верховної Ради долучився до гуманітарних проектів з популяризації української мови

докладніше
19 червня 2019, 09:42

Огляд головних тем «Голосу України» від 19 червня

докладніше
19 червня 2019, 09:13

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 19 червня

докладніше
18 червня 2019, 18:20

Відбулися пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
18 червня 2019, 18:02

Члени депутатської фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 червня 2019, 16:45

Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 19:18

Голова парламентського Комітету Геннадій УДОВЕНКО взяв участь у Міжнародному просвітницькому семінарі

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій УДОВЕНКО взяв участь у Міжнародному просвітницькому семінарі за підтримки Ради Європи "Нові аспекти права на приватність та удосконалення українського законодавства".

Він виступив з доповіддю "Перспективи заміни прописки в Україні реєстрацією фізичних осіб і проблем приватних прав громадян (законодавчий аспект)".

Голова Комітету зазначив, що вимоги часу, ті радикальні зміни, які відбуваються у суспільстві, вимагають якісно нових підходів до діючого інституту прописки. Йдеться про її скасування, гарантування прав людини на свободу пересування і вільний вибір місця проживання, поєднавши цей процес з інтересами держави.

"Прийняття Конституції України у 1996 році поставило на порядок денний питання про відміну прописки, Конституційний суд України визнав її існування неконституційним. Але в умовах сьогодення скасування прописки в Україні неможливо провести відразу, як одномоментну акцію. Постає низка нових завдань, серед яких - створення єдиної реєстраційної мережі персональних даних на кожного громадянина", - наголосив Г.Удовенко.

У Верховній Раді України опрацьовуються декілька законопроектів, пов'язаних із скасуванням інституту прописки. Був прийнятий у першому читанні проект закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, поданий народним депутатом України О.Зарубінським.

Сьогодні у Комітеті завершується його підготовка до другого читання. Цим законопроектом передбачено замість прописки ввести інститут реєстрації громадян. Визначено порядок реалізації права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Дія Закону поширюється на громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають в нашій державі.

На думку Г. УДОВЕНКА, зосереджуючись на розгляді головних завдань впровадження реєстрації фізичних осіб, слід виділити такі вимоги до відповідних законопроектів: відсутність суперечностей з Конституцією України та з вимогами інших законів; відповідність міжнародно-правовим документам, що стосуються даної сфери; гарантування захисту прав фізичних осіб на свободу пересування, вільне обрання місця проживання в Україні; забезпечення використання персональних даних в інтересах захисту прав людини та національної безпеки держави; запровадження автоматизованого персонального обліку фізичних осіб; врахування і прогнозування демографічної ситуації в державі; сприяння проведенню переписів населення, виборів, опитувань, референдумів тощо; спрощення процедури оформлення документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України; отримання громадянами гарантованих послуг за місцем реєстрації.

Закон щодо системи реєстрації має забезпечити максимальний ступінь конфіденційності даних про особу і створити надійні перешкоди для корупції у цій сфері. Для успішного налагодження цієї системи необхідно досягти максимально погодженої і скоординованої взаємодії всіх органів влади і служб як у центрі, так і на місцях. Насамперед тих і з них, на які буде покладена відповідальність за здійснення нововведень у зв'язку із скасуванням прописки.