Новини

18 вересня 2019, 18:30

Орієнтовний графік розгляду проекту закону про Державний бюджет України на 2020 рік відповідно до Регламенту Верховної Ради України

докладніше
18 вересня 2019, 18:10

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

докладніше
18 вересня 2019, 18:02

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради розглянув законопроект щодо протидії зловживанням прав народних депутатів у ході законодавчої процедури

докладніше
18 вересня 2019, 17:57

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняв рішення про створення спільної міжфракційної робочої групи з підготовки проекту закону щодо реформування СБУ

докладніше
18 вересня 2019, 16:30

Представники депутатської фракції Політичної партії «Європейська Солідарність» провели особистий прийом громадян

докладніше
18 вересня 2019, 16:00

Комітет з питань свободи слова розглянув питання забезпечення прав акредитованих журналістів і працівників ЗМІ на здійснення професійної діяльності у Верховній Раді України

докладніше
18 вересня 2019, 13:22

Ранкове засідання Верховної Ради

докладніше
18 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії»

докладніше
18 вересня 2019, 12:52

До Дня безпеки пацієнта українським медикам передали 20 “швидких”

докладніше
18 вересня 2019, 11:30

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню»

докладніше
18 вересня 2019, 11:26

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес»

докладніше
18 вересня 2019, 11:20

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо початку роботи Вищого антикорупційного суду»

докладніше
18 вересня 2019, 10:00

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова провела зустріч з представниками Міжнародної організації праці

докладніше
18 вересня 2019, 09:32

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 вересня

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 19:18

Голова парламентського Комітету Геннадій УДОВЕНКО взяв участь у Міжнародному просвітницькому семінарі

Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Геннадій УДОВЕНКО взяв участь у Міжнародному просвітницькому семінарі за підтримки Ради Європи "Нові аспекти права на приватність та удосконалення українського законодавства".

Він виступив з доповіддю "Перспективи заміни прописки в Україні реєстрацією фізичних осіб і проблем приватних прав громадян (законодавчий аспект)".

Голова Комітету зазначив, що вимоги часу, ті радикальні зміни, які відбуваються у суспільстві, вимагають якісно нових підходів до діючого інституту прописки. Йдеться про її скасування, гарантування прав людини на свободу пересування і вільний вибір місця проживання, поєднавши цей процес з інтересами держави.

"Прийняття Конституції України у 1996 році поставило на порядок денний питання про відміну прописки, Конституційний суд України визнав її існування неконституційним. Але в умовах сьогодення скасування прописки в Україні неможливо провести відразу, як одномоментну акцію. Постає низка нових завдань, серед яких - створення єдиної реєстраційної мережі персональних даних на кожного громадянина", - наголосив Г.Удовенко.

У Верховній Раді України опрацьовуються декілька законопроектів, пов'язаних із скасуванням інституту прописки. Був прийнятий у першому читанні проект закону про свободу пересування та вільний вибір місця проживання, поданий народним депутатом України О.Зарубінським.

Сьогодні у Комітеті завершується його підготовка до другого читання. Цим законопроектом передбачено замість прописки ввести інститут реєстрації громадян. Визначено порядок реалізації права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Дія Закону поширюється на громадян України, а також іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають в нашій державі.

На думку Г. УДОВЕНКА, зосереджуючись на розгляді головних завдань впровадження реєстрації фізичних осіб, слід виділити такі вимоги до відповідних законопроектів: відсутність суперечностей з Конституцією України та з вимогами інших законів; відповідність міжнародно-правовим документам, що стосуються даної сфери; гарантування захисту прав фізичних осіб на свободу пересування, вільне обрання місця проживання в Україні; забезпечення використання персональних даних в інтересах захисту прав людини та національної безпеки держави; запровадження автоматизованого персонального обліку фізичних осіб; врахування і прогнозування демографічної ситуації в державі; сприяння проведенню переписів населення, виборів, опитувань, референдумів тощо; спрощення процедури оформлення документів, що посвідчують особу і підтверджують громадянство України; отримання громадянами гарантованих послуг за місцем реєстрації.

Закон щодо системи реєстрації має забезпечити максимальний ступінь конфіденційності даних про особу і створити надійні перешкоди для корупції у цій сфері. Для успішного налагодження цієї системи необхідно досягти максимально погодженої і скоординованої взаємодії всіх органів влади і служб як у центрі, так і на місцях. Насамперед тих і з них, на які буде покладена відповідальність за здійснення нововведень у зв'язку із скасуванням прописки.