Новини

22 жовтня 2019, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики висловлює співчуття з приводу трагічної загибелі колишнього голови Комітету Тараса Кутового

докладніше
22 жовтня 2019, 13:09

Відбулося установче засідання Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї ЄС – Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ)

докладніше
22 жовтня 2019, 11:07

Ми боремось за територіальну цілісність, і з міжнародною підтримкою Україна зможе пройти цей шлях, - Дмитро Разумков

докладніше
22 жовтня 2019, 11:06

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді

докладніше
22 жовтня 2019, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
21 жовтня 2019, 17:19

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев провів особистий прийом громадян

докладніше
21 жовтня 2019, 17:10

Українська парламентська делегація взяла участь у 141-й Асамблеї Міжпарламентського Союзу в Белграді

докладніше
21 жовтня 2019, 17:00

Комітет з питань антикорупційної політики надав висновки щодо відповідності вимогам антикорупційного законодавства до ряду законопроектів

докладніше
21 жовтня 2019, 13:00

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування напрацював рекомендації щодо вирішення проблем у сфері надання медичної допомоги хворим на рідкісні (орфанні) захворювання

докладніше
21 жовтня 2019, 11:06

Комітет з питань молоді і спорту підтримує проект Постанови про питання термінового вжиття заходів для забезпечення захисту прав та інтересів дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

докладніше
21 жовтня 2019, 09:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано ряд законів і постанов, ухвалених Верховною Радою дев’ятого скликання

докладніше
18 жовтня 2019, 18:30

Комітет з питань правоохоронної діяльності заслухав інформацію Генерального прокурора України Руслана Рябошапки про хід реформування органів прокуратури

докладніше
18 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді створено депутатські групи з міжпарламентських зв’язків з Ірландією, Йорданією та Вірменією

докладніше
18 жовтня 2019, 16:25

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
21 липня 2003, 13:55

Голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Андрій Клюєв 21 липня зустрівся з представниками місії Світового банку

Перспективи співробітництва України зі Світовим банком у сфері оздоровлення вугільних підприємств та реструктуризації заборгованості в енергетиці, зокрема у вугільній промисловості, обговорено в ході зустрічі у понеділок, 21 липня голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Андрія КЛЮЄВА з представниками місії Світового банку.

Як зазначив спеціаліст Світового банку з енергетики Майкл ХАНІ, в першу чергу, Банку цікаво було б почути позицію голови профільного Комітету парламенту стосовно перспектив вугільної промисловості внаслідок проведення серії заходів із оздоровлення галузі. Він також цікавився думкою А.КЛЮЄВА стосовно оцінки реальності програми "Українське вугілля", прийнятої в 2001 році.

А.КЛЮЄВ повідомив, що нещодавно парламентом прийнято закон про фінансове оздоровлення підприємств вугільної галузі, яким передбачено систему заходів, спрямованих на покращення фінансового становища шахт, відновлення їх ліквідності, платоспроможності, прибутковості, втрачених активів або доходів тощо. Він повідомив, що цей документ отримав схвальну оцінку фахівців Кабміну і направлений на підпис Президентові України.

Голова парламентського Комітету вважає, що після проведення процедури оздоровлення вже наступної весни "можна буде приватизувати кілька вугільних підприємств, які не матимуть боргів".

За словами А.КЛЮЄВА, ще одним важливим документом, спрямованим на врегулювання становища в енергетиці, є законопроект про погашення заборгованості за енергоносії, ухвалення якого в першому читанні він передбачає у вересні ц.р. На думку голови Комітету, в цілому - після доопрацювання - цей документ буде прийнятий впродовж наступної сесії Верховної Ради.

А.КЛЮЄВ також відніс до комплексу питань, які сприятимуть фінансовому оздоровленню енергетики та збільшенню прозорості фінансових потоків, закон про зміни до Закону "Про електроенергетику", яким передбачається запровадження пропорційної оплати на енергоринку всім генеруючим суб'єктам. За його словами, на наступній сесії парламент повернеться до цього документа і прийме його, врахувавши пропозиції Президента України.

"Це комплекс питань, які ми повинні вирішити до кінця четвертої сесії", - наголосив А.КЛЮЄВ.

При цьому він висловив переконання, що на втілення цих законів потребуватиметься не менш, як 1,5-2 роки.

М.ХАНІ висловив схвалення ініціатив Комітету, підкресливши, що Світовий банк "зацікавлений в реальному співробітництві" і готовий вже восени ц.р. представити перелік перспективних проектів. А.КЛЮЄВ висловив впевненість, що вищезазначені законодавчі документи будуть підтримані парламентом, оскільки "є більшість, вона працює".

Голова профільного Комітету парламенту характеризуючи програму "Українське вугілля", назвав нереальними обсяги державного фінансування, закладені в неї. Водночас депутат підкреслив, що "сьогодні вугільна промисловість не готова до припинення державної підтримки і про це мова поки що не йде, це можливо лише за умов, коли шахта приватизована і звільнена від боргів".

Торкаючись подальшого співробітництва зі Світовим банком, А.КЛЮЄВ назвав перспективною участь Банку у програмах закриття шахт, інвестування в енергетичні об'єкти, в т.ч. шахти, а також співпрацю в налагодженні роботи Агентства з реструктуризації боргів, передбаченого законопроектом про погашення боргів в енергетиці.

"Ми хотіли б, щоб Агентство працювало кваліфіковано", - наголосив депутат, додавши, що особливим його завданням має стати убезпечення від відмивання "брудних грошей".

М.ХАНІ висловив зацікавленість щодо співпраці зі створення та діяльності в Україні Агентства з реструктуризації боргів в енергетиці.

Йшлося також про створення умов для організації нових робочих місць в шахтарських містах, де закриваються шахти, кредитування малого та середнього бізнесу в цих містах та про можливість участі Світового банку в цих процесах.

А.КЛЮЄВ та представники СБ дійшли спільної думки, зокрема, щодо перспективності створення в чорноземних районах Донеччини та Луганщини підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.