Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 липня 2003, 13:55

Голова Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Андрій Клюєв 21 липня зустрівся з представниками місії Світового банку

Перспективи співробітництва України зі Світовим банком у сфері оздоровлення вугільних підприємств та реструктуризації заборгованості в енергетиці, зокрема у вугільній промисловості, обговорено в ході зустрічі у понеділок, 21 липня голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Андрія КЛЮЄВА з представниками місії Світового банку.

Як зазначив спеціаліст Світового банку з енергетики Майкл ХАНІ, в першу чергу, Банку цікаво було б почути позицію голови профільного Комітету парламенту стосовно перспектив вугільної промисловості внаслідок проведення серії заходів із оздоровлення галузі. Він також цікавився думкою А.КЛЮЄВА стосовно оцінки реальності програми "Українське вугілля", прийнятої в 2001 році.

А.КЛЮЄВ повідомив, що нещодавно парламентом прийнято закон про фінансове оздоровлення підприємств вугільної галузі, яким передбачено систему заходів, спрямованих на покращення фінансового становища шахт, відновлення їх ліквідності, платоспроможності, прибутковості, втрачених активів або доходів тощо. Він повідомив, що цей документ отримав схвальну оцінку фахівців Кабміну і направлений на підпис Президентові України.

Голова парламентського Комітету вважає, що після проведення процедури оздоровлення вже наступної весни "можна буде приватизувати кілька вугільних підприємств, які не матимуть боргів".

За словами А.КЛЮЄВА, ще одним важливим документом, спрямованим на врегулювання становища в енергетиці, є законопроект про погашення заборгованості за енергоносії, ухвалення якого в першому читанні він передбачає у вересні ц.р. На думку голови Комітету, в цілому - після доопрацювання - цей документ буде прийнятий впродовж наступної сесії Верховної Ради.

А.КЛЮЄВ також відніс до комплексу питань, які сприятимуть фінансовому оздоровленню енергетики та збільшенню прозорості фінансових потоків, закон про зміни до Закону "Про електроенергетику", яким передбачається запровадження пропорційної оплати на енергоринку всім генеруючим суб'єктам. За його словами, на наступній сесії парламент повернеться до цього документа і прийме його, врахувавши пропозиції Президента України.

"Це комплекс питань, які ми повинні вирішити до кінця четвертої сесії", - наголосив А.КЛЮЄВ.

При цьому він висловив переконання, що на втілення цих законів потребуватиметься не менш, як 1,5-2 роки.

М.ХАНІ висловив схвалення ініціатив Комітету, підкресливши, що Світовий банк "зацікавлений в реальному співробітництві" і готовий вже восени ц.р. представити перелік перспективних проектів. А.КЛЮЄВ висловив впевненість, що вищезазначені законодавчі документи будуть підтримані парламентом, оскільки "є більшість, вона працює".

Голова профільного Комітету парламенту характеризуючи програму "Українське вугілля", назвав нереальними обсяги державного фінансування, закладені в неї. Водночас депутат підкреслив, що "сьогодні вугільна промисловість не готова до припинення державної підтримки і про це мова поки що не йде, це можливо лише за умов, коли шахта приватизована і звільнена від боргів".

Торкаючись подальшого співробітництва зі Світовим банком, А.КЛЮЄВ назвав перспективною участь Банку у програмах закриття шахт, інвестування в енергетичні об'єкти, в т.ч. шахти, а також співпрацю в налагодженні роботи Агентства з реструктуризації боргів, передбаченого законопроектом про погашення боргів в енергетиці.

"Ми хотіли б, щоб Агентство працювало кваліфіковано", - наголосив депутат, додавши, що особливим його завданням має стати убезпечення від відмивання "брудних грошей".

М.ХАНІ висловив зацікавленість щодо співпраці зі створення та діяльності в Україні Агентства з реструктуризації боргів в енергетиці.

Йшлося також про створення умов для організації нових робочих місць в шахтарських містах, де закриваються шахти, кредитування малого та середнього бізнесу в цих містах та про можливість участі Світового банку в цих процесах.

А.КЛЮЄВ та представники СБ дійшли спільної думки, зокрема, щодо перспективності створення в чорноземних районах Донеччини та Луганщини підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.