Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
21 липня 2003, 13:53

Комітет з питань соціальної політики та праці за період роботи третьої сесії Верховної Ради четвертого скликання розглянув 104 законопроекти і 21 постанову Верховної Ради з питань, що регулюють соціально - трудові та інші відносини

Комітет з питань соціальної політики та праці за період роботи третьої сесії Верховної Ради четвертого скликання розглянув 104 законопроекти і 21 постанову Верховної Ради з питань, що регулюють соціально - трудові та інші відносини. З них прийнято і введено в дію - 10, прийнято в першому читанні та інших читаннях - 2, розглянуті Комітетом і внесені на розгляд Верховної Ради - 34, відхилено - 11, надані висновки до 47.

Серед прийнятих і введених в дію законів з соціальних питань - закони: "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу", "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно відпусток", "Про внесення змін до ст. 71 і 73 Кодексу законів про працю", "Про внесення зміни до ст. 3 Закону України "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати", "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення". "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію" тощо.

У першому та інших читаннях прийнято парламентом два законопроекти, підготовлені Комітетом: про внесення змін до Закону України "Про відпустки" та про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо діяльності професійних спілок".

До розгляду Верховною Радою Комітетом підготовлені законопроекти: про внесення змін та доповнень до ст. 25 Закону України "Про державну службу"; про забезпечення національної економіки трудовими ресурсами і трудове законодавство в умовах воєнного стану; про внесення змін і доповнень до ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення"; про іноземних робітників в Україні; про поширення дії Закону "Про державну службу" на сфери охорони здоров'я та освіти; проект Трудового кодексу України; про підприємства, що здійснюють посередництво у працевлаштуванні громадян за кордоном; про внесення змін до Закону України "ПРо індексацію грошових доходів населення" (стосовно проведення індексації в межах прожиткового мінімуму); про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо механізму компенсації громадянам їх доходів); про внесення змін до Закону України "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2003 рік" тощо.

Комітет також надав висновки до 47 законопроектів. Серед них до проектів законів: про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо сфери охорони державної таємниці), про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення працевлаштування молоді, про соціальні і правові гарантії Президенту України, що припинив виконання повноважень, про внесення змін і доповнень до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", про внесення змін і доповнень до Декрету Кабінету Міністрів "Про прибутковий податок з громадян", про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", про повернення заощаджень населенню України, про житлові, комунальні та господарські послуги, про внесення змін до Бюджетного кодексу України та деяких інших законодавчих актів та ін.

В порядку здійснення функцій парламентського контролю Комітетом розглянуто 3 питання: про виконання Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та ефективність діяльності Фонду з тимчасової втрати працездатності; про практику застосування Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності"; про стан виконання вимог Закону України "Про охорону праці".

Планом роботи Комітету до четвертої сесії Верховної Ради передбачена підготовка близько 60 питань. Зокрема, у Комітеті триває робота над законопроектами, які будуть внесені на розгляд Верховної Ради (опрацьовується 41 законопроект). Комітет також планує розглянути і підготувати пропозиції до 11 законопроектів. В порядку контролю за виконанням законів, Постанов Верховної Ради, власних рішень Комітет готує три питання. 2 питання готуються Комітетом до розгляду на парламентських слуханнях та Днях Уряду.