Новини

03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше
03 липня 2020, 10:43

Комітет з питань свободи слова розглянув звернення представників ЗМІ

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 19:14

Члени Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зустрілися з працівниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на їх прохання

Члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зустрілися з працівниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на чолі з Представником УВКБ ООН в Україні паном Гі Уеллетом на їх прохання.

Геннадій УДОВЕНКО ознайомив Гі Уеллета та супроводжуючих його осіб із законотворчою роботою Комітету. Поінформував присутніх, що протягом тривалого часу Комітет активно співпрацює з УВКБ ООН. Прикладом такого співробітництва стала допомога у здійсненні міжнародної правової експертизи, підготовлених Комітетом законів України "Про громадянство України", "Про біженців", "Про імміграцію".

Під час опрацювання в Комітеті проекту закону про біженців були враховані чисельні положення, що відповідають Конвенції про статус біженців та іншим міжнародним стандартам. У червні 2001 року Верховна Рада України прийняла нову редакцію Закону України "Про біженців", а у січні 2002 року був прийнятий Закон України "Про приєднання України до конвенції про статус біженців та Протоколу щодо статусу біженців".

Не залишив поза увагою Голова Комітету і проблеми держави, пов'язані з створенням пунктів розміщення біженців та нелегальних мігрантів. На його думку необхідно продовжити реалізацію існуючих програм допомоги, збільшивши обсяги їх фінансування.

Гі Уеллетон виклав позицію Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців щодо часових обмежень на подання заяв про надання статусу біженця, передбачених Законом України "Про біженців".

Застосування часових обмежень, передбачених статтею 9 Закону України "Про біженців" суперечить міжнародному праву та національному праву. Вніс пропозиції щодо подальшої співпраці.

Голова Комітету, підсумовуючи висловлені зауваження та пропозиції, запропонував провести розширене засідання Комітету, на якому обговорити питання про хід застосування та виконання Закону України "Про біженців", запросивши представників відповідних органів виконавчої влади, а також підготувати пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про біженців".