Новини

14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше
13 червня 2019, 09:46

Ірина Геращенко: «Збільшення представництва жінок у секторі безпеки та оборони та посилення їх ролі у миротворчих процесах - мета нової платформи «Безпека.Жінки.Мир»»

докладніше
13 червня 2019, 05:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вітає жителів Маріуполя з п’ятою річницею звільнення міста від російської окупації

докладніше
12 червня 2019, 17:30

Відбувся тренінг "Основи громадянської парламентської освіти"

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 19:14

Члени Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зустрілися з працівниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на їх прохання

Члени Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин зустрілися з працівниками Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на чолі з Представником УВКБ ООН в Україні паном Гі Уеллетом на їх прохання.

Геннадій УДОВЕНКО ознайомив Гі Уеллета та супроводжуючих його осіб із законотворчою роботою Комітету. Поінформував присутніх, що протягом тривалого часу Комітет активно співпрацює з УВКБ ООН. Прикладом такого співробітництва стала допомога у здійсненні міжнародної правової експертизи, підготовлених Комітетом законів України "Про громадянство України", "Про біженців", "Про імміграцію".

Під час опрацювання в Комітеті проекту закону про біженців були враховані чисельні положення, що відповідають Конвенції про статус біженців та іншим міжнародним стандартам. У червні 2001 року Верховна Рада України прийняла нову редакцію Закону України "Про біженців", а у січні 2002 року був прийнятий Закон України "Про приєднання України до конвенції про статус біженців та Протоколу щодо статусу біженців".

Не залишив поза увагою Голова Комітету і проблеми держави, пов'язані з створенням пунктів розміщення біженців та нелегальних мігрантів. На його думку необхідно продовжити реалізацію існуючих програм допомоги, збільшивши обсяги їх фінансування.

Гі Уеллетон виклав позицію Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців щодо часових обмежень на подання заяв про надання статусу біженця, передбачених Законом України "Про біженців".

Застосування часових обмежень, передбачених статтею 9 Закону України "Про біженців" суперечить міжнародному праву та національному праву. Вніс пропозиції щодо подальшої співпраці.

Голова Комітету, підсумовуючи висловлені зауваження та пропозиції, запропонував провести розширене засідання Комітету, на якому обговорити питання про хід застосування та виконання Закону України "Про біженців", запросивши представників відповідних органів виконавчої влади, а також підготувати пропозиції щодо внесення змін до Закону України "Про біженців".