Новини

19 вересня 2019, 18:28

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів обговорив низку законодавчих ініціатив щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму

докладніше
19 вересня 2019, 18:13

Засідання Верховної Ради

докладніше
19 вересня 2019, 17:26

Голова Верховної Ради України обговорив з Головою Представництва НАТО в Україні можливості підтримки та розширення співпраці

докладніше
19 вересня 2019, 16:40

Верховна Рада призначила Дмитра Сенниченка головою Фонду державного майна України

докладніше
19 вересня 2019, 16:20

Члени Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провели особистий прийом громадян

докладніше
19 вересня 2019, 15:34

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі США

докладніше
19 вересня 2019, 14:03

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо перезавантаження влади»

докладніше
19 вересня 2019, 14:00

Обрано керівництво депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Японією

докладніше
19 вересня 2019, 13:12

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб»

докладніше
19 вересня 2019, 13:11

Відбулося організаційне засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Канадою

докладніше
19 вересня 2019, 13:10

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

докладніше
19 вересня 2019, 13:07

До складу міжфракційного об’єднання «Українці в світі» увійшли 49 народних депутатів

докладніше
19 вересня 2019, 13:02

Розпочне роботу Книжковий клуб Верховної Ради України «Саміт з книгою»

докладніше
19 вересня 2019, 13:01

Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 17:46

Профільний Комітет рекомендував парламентові прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів щодо впорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких Законів України щодо впорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, внесений народними депутатами України В.Стретовичем, М.Карнаухом, Г.Буйком.

Автори законопроекту мотивували його прийняття необхідністю посилення боротьби з організованою злочинністю, забезпечення захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Вони звертають увагу на те, що прийнятий в 1993 р. Закон України ''Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю'' відіграв позитивну роль в боротьбі з організованою злочинністю.

Діяльність спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю відвернула загрозу криміналізації економіки держави, стримала проникнення в Україну міжнародної організованою злочинності та тероризму.

Однак, з моменту прийняття закону змінилися соціально-економічні умови, способи вчинення злочинних діянь, організована злочинність набула нових форм. Виникла необхідність коригування основних напрямків боротьби з організованою злочинністю, з тим щоб зусилля підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю були зосередженні на боротьбу з найбільш небезпечними проявами злочинності.

Автори законопроекту зазначили, що в практичній діяльності спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю мали місце непоодинокі випадки використання їх в політичних цілях та в інтересах окремих фінансових груп.

З огляду на вищезазначене виникла необхідність внесення змін до чинного законодавства, що регулює питання боротьби з організованою злочинністю.
Проектом Закону вносяться зміни до Законів України ''Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю'', ''Про міліцію'', ''Про прокуратуру'', ''Про оперативно-розшукову діяльність''.

Вказаним законопроектом впорядкована система органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, більш конкретно визначені основні напрямки боротьби з організованою злочинністю, права спеціальних підрозділів, використання ними технічних засобів при проведенні оперативно-розшукової діяльності.

Проект Закону передбачає здійснення ефективного прокурорського нагляду та парламентського контролю за діяльністю спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю.

Комітет зазначив, що прийняття законопроекту дозволить підвищити ефективність боротьби з організованою злочинністю, забезпечити захист прав фізичних і юридичних осіб та інтересів держави.