Новини

18 червня 2019, 11:58

Триває засідання Погоджувальної ради (відео)

докладніше
18 червня 2019, 11:03

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявляє про необхідність презентації Виборчого кодексу з метою роз’яснення його переваг суспільству

докладніше
14 червня 2019, 17:23

Голова Верховної Ради: «У тривожні періоди змін в країні корисно згадувати про свою історію»

докладніше
14 червня 2019, 16:43

А.Парубій: «Збереження національної ідентичності, вступ в НАТО і вступ в ЄС – ключові етапи програми розвитку України»

докладніше
14 червня 2019, 15:55

Андрій Парубій «Завдання Форуму «VIA CARPATIA» – побудова спільної з європейськими країнами стратегії розвитку»

докладніше
14 червня 2019, 15:24

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій передав до Конституційного Суду України документ про чисельність складу фракцій, які входили до коаліції

докладніше
14 червня 2019, 14:42

У №24 «Відомостей Верховної Ради України» опубліковано ряд постанов Верховної Ради України

докладніше
14 червня 2019, 13:17

«Вкрай важливо бути об’єднаними і згуртованими перед викликами, які стоять перед Україною», - Голова Верховної Ради України Андрій Парубій на Форумі країн Центральної та Східної Європи «VIA CARPATIA»

докладніше
14 червня 2019, 12:35

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму провів слухання на тему: "Соціальний захист молоді та інших вразливих категорій населення"

докладніше
14 червня 2019, 09:30

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 червня

докладніше
13 червня 2019, 17:34

Делегація Комітету у закордонних справах перебуває з візитом у м. Вашингтон (США)

докладніше
13 червня 2019, 13:15

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав Закон України «Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України» і передав його на підпис Президенту України

докладніше
13 червня 2019, 12:00

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій 14-15 червня 2019 року візьме участь у Міжнародній конференції «Коло Вінценза: Україна на переломі»

докладніше
13 червня 2019, 11:07

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення порядку відшкодування шкоди, завданої громадянинові правоохоронними органами або судом, відповідно до практики Європейського суду з прав людини

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
10 жовтня 2003, 17:46

Профільний Комітет рекомендував парламентові прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів щодо впорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією рекомендував парламентові прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких Законів України щодо впорядкування системи органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, внесений народними депутатами України В.Стретовичем, М.Карнаухом, Г.Буйком.

Автори законопроекту мотивували його прийняття необхідністю посилення боротьби з організованою злочинністю, забезпечення захисту прав і свобод громадян та інтересів держави.

Вони звертають увагу на те, що прийнятий в 1993 р. Закон України ''Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю'' відіграв позитивну роль в боротьбі з організованою злочинністю.

Діяльність спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю відвернула загрозу криміналізації економіки держави, стримала проникнення в Україну міжнародної організованою злочинності та тероризму.

Однак, з моменту прийняття закону змінилися соціально-економічні умови, способи вчинення злочинних діянь, організована злочинність набула нових форм. Виникла необхідність коригування основних напрямків боротьби з організованою злочинністю, з тим щоб зусилля підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю були зосередженні на боротьбу з найбільш небезпечними проявами злочинності.

Автори законопроекту зазначили, що в практичній діяльності спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю мали місце непоодинокі випадки використання їх в політичних цілях та в інтересах окремих фінансових груп.

З огляду на вищезазначене виникла необхідність внесення змін до чинного законодавства, що регулює питання боротьби з організованою злочинністю.
Проектом Закону вносяться зміни до Законів України ''Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю'', ''Про міліцію'', ''Про прокуратуру'', ''Про оперативно-розшукову діяльність''.

Вказаним законопроектом впорядкована система органів, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, більш конкретно визначені основні напрямки боротьби з організованою злочинністю, права спеціальних підрозділів, використання ними технічних засобів при проведенні оперативно-розшукової діяльності.

Проект Закону передбачає здійснення ефективного прокурорського нагляду та парламентського контролю за діяльністю спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю.

Комітет зазначив, що прийняття законопроекту дозволить підвищити ефективність боротьби з організованою злочинністю, забезпечити захист прав фізичних і юридичних осіб та інтересів держави.